Паркиране пред чужд гараж!!!

  • 26 424
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 572
Имало е всякакви идиоти, обикновено от околните градове, които си зарязват колата пред гаража и отиват на плаж.
В гаража ни спира кола и на лекар /акушер гинеколог/, който често го викат по спешност. Пълен абсурд! Българинът няма никаква култура в това отношение. Не му пука, че с таралясника си е блокирал 10 коли.
абсолютно подкрепям , а на мен любими са ми колите с регистрац.номер започващ с ТХ из центъра  Crazy

Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 12:59 от Jeje

# 61
  • Мнения: 13 512
ПОръчах си стикери от този сайт и ги лепя на поразия!

http://www.kato-idiot.com/solution.html

# 62
  • Мнения: 551
Момичета, благодаря на всички включили се в темата. Това е идея с тези стикери, но аз пак не мога да искарам колата от гаража. Явно ще опитам първоначално с обаждане до  КАТ.
Някой може ли да ми даде телефона  на който е звънял при подобни случай в КАТ, и са му помогнали?

# 63
  • Мнения: 6 206
Сопрано три пъти казва човекът и никой не го чува -
купете си от оранжевите скоби и край на всички проблеми.
Евтино, лесно, практично.
Защо са тези нерви, защо е това чудо?

# 64
  • Мнения: 60
Чудесни идеи момичета. Ще си поръчам стикерите веднага.Пускам жалба в КАТ Вече 8 години се разправяме с един съсед.Снощи за последно.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Сопрано три пъти казва човекът и никой не го чува -
купете си от оранжевите скоби и край на всички проблеми.
Евтино, лесно, практично.
Защо са тези нерви, защо е това чудо?

Защото и да се сложи скоба на подхода към гаража, те спират на платното и пак запушват достъпа. На улицата никой не разрешава да се слага скоба.

# 66
  • Мнения: 6 206
Но това сигурно са единични случаи.
Аз също си признавам, че спирам всякакси - винаги оставям телефона, или къде съм, хората ме намират и проблеми няма.
При положение, че няма къде да се паркира, ами в такъв свят живеем, ще си звъним по телефоните да се подместваме и това е.
Признавам си, че съм спирала точно на изходи за няколко гаража, е, проблеми не съм имала.
Лятото където си изкарвам батута за детския център, понякога ако спре някой преди 9 сутринта и го няма цял ден, не можем да си извадим батута, рождени дни има, децата трябва да скачат, а ние не можем да го извадим. Пари губим, ядосвала съм се, направо съм станала експерт по разни знаци да намирам на кой е колата, примерно визитка хвърлена някъде - звъня на кой е тази кола, намират го, обаждат му се, идва.
Веднъж лятото беше от сутринта до 11 часа стои една кола, вече няма накъде да чакам, звъня на телефона на табела на колата продава се. Като ми вдигна един човек като се притесни, след като му обясних, че това е зона забранена въобще за влизане, камо ли за паркиране и ще трябва да викна паяк, а то синът му дошъл в Пловдив на кандидастудентски изпит момчето, звъни му, изключен телефона. Обаждаше ми се човека през 15 минути, че звъни непрекъснато. Толкова се беше изпопретеснил, че му казах да не се притеснява, когато тогава. Голяма работа.
Толкова ли е пък трудно да бъдем хора?

# 67
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Какви хора да бъдем Каспър?
Аз НИКОГА не съм паркирала пред гараж. Десет години шофирам вече. Как пък все намирам места за паркиране, които и да са по- далеч не са пред гараж/работя зад община Варна и там е ужас/?
За мен е недопустимо да видиш надпис "гараж" и да се пльоснеш отпред.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Направо си е предизвикателство понякога да останеш човек. Нищо не струва един лист с телефонен номер. Нищо не струва и да го извадиш от жабката и да го сложиш на предното стъкло. Обаче всичко е в главата. И като попаднеш на поредния малоумник, дето не се е сетил за нещо толкова елементарно, пък като дойде след нам-си-колко-часово издирване и като почне да ти развива едни теории как, разбирате ли, е мнооооого важен, защото точно за него не са помислили с местата за паркиране, ти иде да се чудиш ти ли си тъп или напротив.
А иначе - платените паркинги - празни. Значи, да не си дадем двата лева и да спрем човешки и да не пречим на никого, ами да се треснем пред гаража, пък майната им - ще чакат, къде ще идат. Щот сме специални.
Ей в такива случаи загубвам почти напълно човешкия си облик.

# 69
  • Мнения: 6 206
Какви хора да бъдем Каспър?
Аз НИКОГА не съм паркирала пред гараж. Десет години шофирам вече. Как пък все намирам места за паркиране...
Каквито искате бъдете.
Най-лесно е да се нервиш и да вдигаш гири.
Пак казвам - не само, че спирам пред гаражи ами и затварям сигурно 4-5 спряли коли.
И никога, ама никога не съм имала проблем. Защо ли?

# 70
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Когато ти се случва всеки ден или поне през ден, няма как да останеш хладнокръвен. Вече чак съм развила суеверие и като видя, че няма кола пред гаража ми, ликувам на ум: "Ура, днес ще имам страхотен ден!" Пак казвам - не говоря за тези, които се сещат да оставят номер на стъклото, а за тези дето си зарязват с часове возилата и даже котките не могат да се качат да се топлят на капака, защото колата е отдавна изстинала и собственикът е незнайно къде и за колко време.
Каспър, ти самата каза, че се ядосваш в такива моменти.
И аз спирам пред гаражи, запушвам коли, но или съм на 5-10 метра и наблюдавам, или оставям номер. И нам мен не ми се сърдят. Защо ли?
За друго става въпрос. За непукизма и свръхразвитото его на определени хора. Това няма как да ме остави равнодушна.

# 71
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Толкова ли е пък трудно да бъдем хора?
И аз това се чудя  newsm78 Thinking Толкова ли е трудно да бъдем хора и да спазвамеправилата за движение и по-конкретно правилата за паркиране.
На гаражната врата има табела с надпис ГАРАЖ, а за тези, които не могат да четат, знак "забранено спирането"  Crazy Отделно в края на тротоара са забити два кола и опната дебела верига с катинар, така че да не може да се паркира на тротоара  и пак спират  ooooh! Ако са такива неориентирани, както ти Каспър ги описваш, много ми е интересно, защо не спират на улица покрай МВР, там е много по-просторно и удобно?!

Общи условия

Активация на акаунт