Отчет на набор 2003 - 37

  • 14 219
  • 295
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 150
Цитат
И накрая само да вметна, че днес е само Варвара, Сава е утре!
Да му се не види.Покрай тези карнавални костюми,физиотерапии и медени истории съвсем съм се залудила! Embarassed
Сори момичета! smile3518
Но пък....Свраче ,я почерпи едни курабийки smile3534 newsm51

# 286
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Честит Рожден Ден на Атлантика!

  bouquetЗдраве, щастие и много любов!  bouquet

Петия К и Дени не можеше да се обслужва след акане, но тук като  й се наложи един -два пъти да отиде в детската градина се научи. Тук никой не помага на децата, защото ги е страх да не ги обвинята в ...нещо си! ooooh! Затова ги оставят сами да се оправят. Дени в началото дори плачеше милата, какво ли не правехме, за да я науча. Един ден толкова се беше стискала в градината, че се беше наакала накрая.  Sad Големи мъки бяха, но сега се справя. Занесох й мокри кърпички - с такова я бърша аз по принцип, и сега когато й се доходи си ги взима и се справя. Но в къщи още не иска сама, нали мама е тук. Simple Smile Ще се научат дечицата. А и все пак са в края на годината родени и 10-11 месеца разлика с останалите наборчета си има огромно значение. Аз я виждам Дени как с всеки изминал ден научава повече и повече неща, за които преди все се чудех как ги правят нейните наборчета, а тя не може. Ами ето наближава 5тия РД и вече се научава. Hug

Ирина, бързо възстановяване на пръстчето на баткото.  Hug

Лек ден.

# 287
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
Проблем -никакъв -черпя на мига(с нет картинка Wink)
Окото ми лакомо направи 3 дози,та затова, Бети,останах без кръст Joy
Каква елха,каква украса-тук е близо 20 градуса ooooh!

# 288
  • Мнения: 150
Цитат
Проблем -никакъв -черпя на мига
Не ща картинка,кажи как се правят,че вече ми потекоха лиги
А и Мимка си пада много по готвенето

# 289
  • София
  • Мнения: 3 421
Сутринта малкият го води баща му на градина, та той е казал на госпожите да му оправят леглото - ще видим довечера какво ще каже Люби.

Да Ви кажа често - хич и не съм се опитвала да го карам да си застеле леглото. Струва ми се малък. Но си мисля, че дори да направя опит няма да има ефект. Понеже пиша и в темата за набора на щерката(2000г) и имам наблюдения и за по-големи деца - ами и те не се справят, много малко от тях правят подобни неща. 

А за загащването постоянно се разправяме, не че не може - не иска. Просто му е по-лесно да си вдигне панталоните и да тича да играе. Т.е. от първото ходене до тоалетна сутринта, до вечерта си е с гол кръст.

irka знам, че неволята учи и това е един от добрите начини да накараш някой да направи нещо. Ама чак пък толкова ми се струва, че не е необходимо. Прекалено драстично ми се вижда за малки деца.

# 290
  • Мнения: 1 687
Ex тези курабии. Аз скоро правих с Вики. Причината беше баща й че ми донесе формички, а тя ме заврънка и докато не направя не ме остави. Няма да ви казвам че на другия ден имах мускулна треска и в началото се чудих от какво е . Joy  hahaha   chef
Разлика има голяма в децата родени януари и тези по късно. Аз виждам и Вики  това което го правеше на 4 години и половина за около час сега е за много по малко време. Същото се отнася и за научаването на нови неща. В детската градина в България я бяха научили сама да се опасва и много други неща. Слагаха си ръчичките в горните панталонки и като ги завъртят и всичко влиза вътре  Simple Smile  Тук наистина са оставени сами да се оправят точно за да не ги обвиним че са направили нещо на децата. Вики също понякога ме вика да я бърша и може да стои седнала с подпряна глава с ръка докато не отида. Сега я карам да е по самостоятелна.  Аз останах изумена когато трябваше да подписвам че съм съгласна детето ми да ходи с другите деца в гората, но госпожите не отговарят за него.  #Crazy

# 291
  • Мнения: 729
Атлантика, честит рожден ден! Бъди здрава, винаги усмихната и много щастлива!     bouquet

Слави от доста време може да се загащва сам /още от първа група/, а да се бърше след ползване на тоалетната може от това лято. Купила съм му мокри кърпички за ДГ /и в къщи ползва такива/, които държи в гардеробчето и когато му потрябват си взима от тях. Нещо започна да се срамува моето момче аз да го бърша...
Леглото не може да си оправя сам. Най-много да си сгъне пижамката и одеалцето, но не го карам, понякога изявява желание. В градината леглата им ги оправя лелката, а чаршафките са от там, ние не носим, перят ги през седмица.

# 292
  • София
  • Мнения: 7 673
Атлантика,  Hug newsm59
За загащването - Павел го прави съвсем отскоро. Закопчаването на ципове - също. Не се бърше сам, ама аз не си и помислям да му разреша да пробва. В ДГ за съжаление стиска - така си свикна от малък. Големият и до ден днешен никога не ходи до тоалетна в у-ще - него пък го е гнус.
Не съм го и карала Павел да си оправя леглото. А пък за чаршафосване на одеало - че то големият не знае как става (мъжът ми също  Joy).

# 293
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Честит празник, Атлантика! Бъди здрава, усмихната и много, много щастлива!

                         

# 294
  • Мнения: 7 201
Не се бърше сам, ама аз не си и помислям да му разреша да пробва. В ДГ за съжаление стиска - така си свикна от малък. Големият и до ден днешен никога не ходи до тоалетна в у-ще - него пък го е гнус.
И аз избърсвам Дани,и той изглежда се стиска в ДГ. ooooh!
Още не съм купила подаръци... Blush ,но пък сега в Събота като напишем писмото-ще се организирам вече. Flutter

# 295
  • Мнения: 4 967
Сврачето, не черпи, а дай рецепта! Няма само да точим лиги тука! Hug Joy
Заповядайте в новата темичка - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=353916.new#new

Последна редакция: чт, 04 дек 2008, 20:21 от Betty L.

Общи условия

Активация на акаунт