Неправдата при детските добавки

  • 10 643
  • 97
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 835
А за ромите какво да ви кажа: нямам думи #2gunfire #2gunfire
Не съм съгласна. Ромите са като всички нас. Доста неща можем да научим от тях.
Евала на хора, които внимателно проучват предварително какво "минава" и какво "не".
Не е виновен този който яде хляба, а този който му го дава. no more comment
Да наистина от тях може да научиме много, как винаги на хляба да се яде мекото.......на тях ме е яд единствено за децата им..........мръсни, раздърпани, просещи, понякога и гладни.......тая държава защо не им ги взима ?пък да видиме как ще си ги гледат

# 91
  • Мнения: 161
..................................................................  Момичета,дайте идея!Аз ще съм зад нея със сигурност!Няма ли някаква организация,която да защитава интересите на бългаските майки?(извинете ме за некомпетентността по въпроса).
загрижен,виждам че си интелигентен човек,дали ти не би ни помогнал със съвет?
Повярвайте на всичко съм готова,немога повече да гледам как потъпкват децата ни!

Силви, какъв съвет да ви дам!  Аз не съм специалист по социалните науки. Бивш офицер съм, и то техническа специалност - радио-електроника. С този проблем започнах да се занимавам отпреди 10-на години. Ето как стана:

Срещам познат циганин, беше кондуктор в градския транспорт. Оплака ми се, че вече е безработен и е на борсата. Между другото още тогава вече почти цялата българска младеж от Карлово и района се бе изселила в чужбина, главно в Англия. Попитах го, колко жители на циганския квартал в Карлово са се изселили в чужбина. Той сбърчи чело, мисли около минута и каза:
"Прехвърлих ги на ум маалата. Никой не се е изселил. Всички сме си тук"
"Но защо, нали тук е беднотия?" - учудих се аз
"Ааа, че къде ще идем! Че ние това тук, къде ще го намерим на друго място?"
"Кое?" -  издивях аз
Той се усети, че се е изпуснал, и веднага смени темата. Но аз вече бях решил да разбера, защо те не само не се изселват като нас, не само раждат като луди, но и са толкова доволни от живота в България.

Вече десетина години ги наблюдавам, изучавам начина им на живот. Прочетох от игла до конци Закона за семейни помощи и Закона за социално подпомагане. Сега вече мога да си отговоря на горните въпроси ...

- Къде другаде ще получават пари, защото не искат да работят ?!
- Къде другаде ще получават безплатен ток и вода ?!
- Къде другаде безнаказано ще секат горите и ще продават материала ?!
- Къде другаде ще строят къщи без строително разрешение ?!
- Къде другаде ще продават по битаците с бусове стока без фирми и фактури ?!
- Къде другаде ще грабят и крадат безнаказано ?!

Та те са ни превърнали в техни данъчни роби !!! Да ние сме им роби ...

Спомням си оная поговорка:
"Юнак вино пие, а Ахмак лозе копае"

# 92
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Загрижен, краен си. Аз лично не възприемам подхода.

Факт е, че като детайли познавам само един провинциален град - Велико Търново.

Емоция са ми и Казанлък, Царево, Ловеч и Плевен. Пловдив е различен.
Варна и Бургас - при измененията в ЗУТ не съобразиха, че там живеят Хора, не са само морски курорти.
И въпросът е на светоусещане...роми има навсякъде.

# 93
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Хубаво ми е в немскоговорящите държави.

Работещите хора там се възмущават Наистина от привилегиите на жена, емигрант, родила...4.....7....или 9 деца.
Имат права в първите 3-7г. от живота си, ДЕЦАТА.

защо ромите умират млади

# 94
  • Мнения: 5
В никакъв случай не искам да влизам в конфликт!Но смятам,че Загрижен е прав....Това е истината,добра или лоша...

# 95
  • Мнения: 1 895
В никакъв случай не искам да ми се налага да повтарям по два пъти, но явно трябва!

Не превръщайте темата в "За и против циганите". Считайте го за последно предупреждение!

Загрижен, специално към теб - престани с "елегантното" вмъкване на подходящи истории от житието ти,с които да подпалват етнически спорове и страсти!


От 2006 насам във форумите "Медиапул" и "Вестник-Атака" съм написал няколко стотин поста на тази тема.

Запази този стил за там. Тук не е политическа трибуна!

# 96
  • Мнения: 161
В никакъв случай не искам да ми се налага да повтарям по два пъти, но явно трябва!

Не превръщайте темата в "За и против циганите". Считайте го за последно предупреждение!

Загрижен, специално към теб - престани с "елегантното" вмъкване на подходящи истории от житието ти,с които да подпалват етнически спорове и страсти!


От 2006 насам във форумите "Медиапул" и "Вестник-Атака" съм написал няколко стотин поста на тази тема.

Запази този стил за там. Тук не е политическа трибуна!


"Двойно с крем" - проблема с т.н. "подоходен праг" е морален, социален и правен

- морален - крещяща несправедливост е честните данъкоплатци, да бъдат наказани за това, че хранят държавата
- социален - поощряването на социалния паразитизъм, води до нарастващо социално недоволство
- правен - подоходният праг пряко погазва член 6 на Конституцията и Основни човешки права

Но най-голям проблем е че ръководството на БГ- Мамма НЕ ПОСТАВЯ, въпроса за отменянето на подоходния праг пред Изпълнителната, Законодателната и Съдебната власт.
Защо !!! Аз не мога да си отговоря на този въпрос
Вместо това ме заплашвате с бан, най-лесното ...

Сега е момента, преди изборите, да искате отменянето на подоходния праг. И ще успеете. Заради вашите гласове всеки ще се замисли. Ако направите това, аз няма за какво да пиша тук.

# 97
  • Мнения: 1 895

Но най-голям проблем е че ръководството на БГ- Мамма НЕ ПОСТАВЯ, въпроса за отменянето на подоходния праг пред Изпълнителната, Законодателната и Съдебната власт.
Защо !!! Аз не мога да си отговоря на този въпрос

Невежеството понякога е стряскащо!
Ръководството на БГ-Мамма ръководи форум. В ролята си на какъв точно орган според теб би трябвало то да постави тези въпрос?!? Питането ми е риторично! Не ми отговаряй!
Темата е приключена за мен!

Общи условия

Активация на акаунт