Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 966
Честит рожден ден на Елена!

Добре дошли на новите мами и техните дечица!

Аз записах Вики на 12 за училище, бяхме молба № 2  Mr. Green Учител не съм избирала и не смятам да го правя, при когото се паднем при него. Нямам информация абсолютно за никого така, че... това е положението. Важното е да ни вземат в това училище, което сме избрали.  Peace

Болничките дечица бързо да оздравяват.

# 271
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Аз искам да попитам, дечицата които ще бъдат първолаци тази година, кога трябва да се записват на училище?

# 272
  • Мнения: 147
здравейте.добре дошли на новите мами welcome.честит рожден ден на всички на патерица. newsm59.ходих до 31-во у-ще.записването започва от 2.02.09г. и е до края на май.до тогава се подават заявления,а юни месец е класирането.така ми обясни директорката.но предполагам,че наплива ще е още първия ден. Rolling Eyes

# 273
  • Мнения: 62
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ЕЛЕНА!ДА Е ЗДРАВА,ДА РАДВА ВСИЧКИ И ДА НОСИ МНОГО ШЕСТИЧКИ!

Тази година се изпълних от болести.3 дена на ДГ ,2 седмици в къщи.Коледата я изкарахме на инжекции,как ще я караме не знам ooooh!
С тези болести не може да влезе в ритъм.Занимаваме се у дома.

Иначе ,специално за подготовката,за първи клас аз процедирам така.
Взех Буквар, Учебна тетрадка N 1 по писане, Уч. помагало Моливко по математика и си работим в къщи.
От помагалата с които работят в ДГ не съм доволна.
Говорих с учителката ,която ще ни учи.
Жената каза, добре е детето да може да чете, важно е да разказва свързан текст.Един + е да може да пише елементите на буквите,Не учете детето да пише самите ръкописни букви,защото всеки учител си има собствен стил на работа и за детето ще е трудно.

# 274
  • Мнения: 62
ходих до 31-во у-ще.записването започва от 2.02.09г. и е до края на май.до тогава се подават заявления,а юни месец е класирането.така ми обясни директорката.но предполагам,че наплива ще е още първия ден. Rolling Eyes
Нашата учителка каза че предвижда поне 2 срещи преди 15.09. Каза ,че ще ни даде списък с необходимите помагала и материали  в началото на лятото за да имаме време да закупим всичко!
 

# 275
  • Мнения: 583
Благодаря на всички за милите поздрави  Hug
Бързо оздравяване на болничките и много усмивки.   bouquet

# 276
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ох, аз още не съм ходила да подавам документи. Тези дни и това трябва да свърша.

# 277
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Днес ходих и записах малчо на училище Grinning

# 278
  • Варна
  • Мнения: 966
Момичета, давайте предложения за заглавие на следващата ни темичка.

# 279
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Новата Година дойде, нека щастлива, засмяна и спорна  да е.

# 280
  • Мнения: 583
"Предучилищната група малко знания натрупа"  или пък
        Laughing      "Предучилищната група пролет ще посрещне тука!"
    Nature Sun With Face

# 281
  • Мнения: 567
Здравейте и за много години! Сега ми светна да гледам Коледната тема и какво да видя-работата от игри и подаръци отива към четене и писане! Отдавна си мислех в наборската тема да поискам помощ за записването за първи клас.
Аз вися в "Деца в училищна възраст" и там отчаяно питам по няколко теми, къде да запишем нашата ученичка. Дори на ръба на отчаянието си преди няколко часа пуснах нова тема, със заглавие - забележете: Предстои ни първолаче, а ни се плаче! Ще копирам поста си от нея. Ето го:

"Здравейте. Имам следния проблем - чувствам се страшно отчаяна и объркана от това уж щастливо събитие - предстоящото ни първолаче, защото вече взе да ни се плаче!
Не мога да повярвам, че това се превръща в проблем. Някъде другаде съществува ли или пък аз нещо много се впрягам?
Тъкмо си подадох вчера молбата в 121 СОУ и сега прочетох супер негативно мнение за същото училище. Да не ме разберете погрешно. Всички пишещи във форума нямат нищо общо. Ядосах се на себе си, разбира се.
Аз от миналата година "проучвам" училища, подпитвам за учители, смятам кой кой клас "води" и кога ще поема първолаци. В момента с надежда надниквам в няколко теми във форума, в които съм задала все същия отчайващ въпрос: Коя учителка? Коя? Къде? Готова съм и до Люлин /живея в Борово/ да ходя стига да намеря "добрата учителка". Нямам познати от педагогическите среди. Децата на нашите приятели са по-малки от нашата бъдеща ученичка. Та . . . кой да попитам? От всякъде казват: гледай началната учителка-тя е важната! Оглеждам се в страх, в стрес - да не прецакам нещо, да не избера грешната, да не объркаме детето още от първи клас?!? Чета и проучвам от миналата година. Мненията са страшно противоречиви и самоизключващи се едно друго. Нормално е. Жалкото е само, че явно проблема го има и за съжаление касае най-ценното, което имаме - децата ни.

Искрено завиждам на родителите, които са записали вече децата си за първи клас и предполагам изпитват увереност и удовлетвореност от това."

Дано не ви отегчих, че е много дълго и депресантско!
 

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 12:11 от spasdidi

# 282
  • Мнения: 567
Във връзка с г.ц. ми отчайващ пост подкрепяте ли идеята тук да споделим, кой къде е записал или ще запише детето си. Така може и някои наборчета да се "паднат" в един и същи клас. Може би по-лесно ще намерим подходящото училище и по-добрата учителка. Аз за сега както се разбра ходих до 121 и 104 училище. Смятам да наобиколя и други. Живея в Борово. Ако някой може да ми помогне със съвет ще съм много благодарна. Има ли съкварталки?

бейлис, в заглавието на темата предлагам да заменим думата "малко" с "много". К`во да ги правим като са си умни набор 2002 г.  Joy

Аз като ви прочетох, и нещо май доста се поразвеселих и отчаянието ми се изпари. Аууу, то и настроенията си сменям така бързо! А бе явно повредата си е в моя телевизор.  #Crazy
Благодаря ви, че сте тук. Добих увереност и усещам, че с ваша помощ ще се справя с проблема!

# 283
  • Варна
  • Мнения: 966
spasdidi ти много си се вманиячила струва ми се. Карай го по - спокойно бе човек. То детето като си е ученолюбиво ще си учи и където и да е и при когото и да е. Нали знаеш, че от много избиране може да постигнеш точно обратното. А аз съм на мнение, както някой по - напред беше писал, че не винаги прехвалените добри учители в действителност са такива. Аз съм си избрала училище, учител не съм избирала и не смятам да го правя. Това понякога има не толкова добри последици.

бейлис аз предлагам да заменим "малко" с "доста"

# 284
  • Мнения: 583
Ауу,не съм само аз будна по това време на нощта  Laughing Съгласна съм естествено,ме по-добре звучи "доста",това "малко" е ненужна скромност. Доста си поназнайват дечицата  Grinning
А за изборът на училище и при мен не беше лесен,но реших  и вече подадох молба в ОУ "В.Левски,Пазарджик.
 На будните..лека нощ   Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт