Шаблони, стикери, тапети и декорации за стена - 2

  • 153 110
  • 292
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 45
ето тук има инструкция http://img27.imageshack.us/img27/8231/instrukcia.jpg
по принцип всички декорации могат да бъдат рисунка, това си е решение на всеки
пишете на е-мейла за повече подробности
или на лични

# 241
  • Мнения: 11 680
Благодаря за инструкциите   bouquet

# 242
Записвам се и аз.
Малена, браво!
Вивиан, предполагам, че е на принципа на плъзгащите се врати. Но не съм гледала сайта.

Случайно да знаете някой в България да продава светещи тапети?  Thinking

V DOMKO IMA  NA ZVEZDI4KI I SA NA MNOGO DOBRA CENA

# 243
Търся стикери с морски мотиви за банята. Имаме душ кабина и искам малко да я по нашаря. Кажете и дайте идеи от къде мога да си купя, освен от Домко. Там вече видях какво има.  Simple Smile
Благодаря. Hug
V DOMKO SA NAI -HUBAVI .IMA GOLIAM IZBOR

# 244
  • Мнения: 4 380
Стикерите са доста банални вече. От няколко години се забелязват тенденция за настенни апликации от тапети и текстил. Доста по-интересно и оригинално от стикери.


http://img207.imageshack.us/gal.php?g=changerandchair2.jpg

# 245
  • Мнения: 6 039
Такива "апликации" продават във Варна под формата на готов тапет-пано. В момента не мога да се сетя името на каталога. Цените им са далеч от тези на обикновени стикери. Едно пано е с цена между 350 и 600лв. Паното е с фиксирани разззмери и трябва да се съобрази със стената, на която ще се лепи. Затова аз се опитах на 2 на 3 да спретна нещо за вилата с подръчни материали.
Аз също мисля, че стикерите вече леко напускат сцената. Особено едноцветни и флорални мотиви.

# 246
  • Мнения: 4 380
Такива "апликации" продават във Варна под формата на готов тапет-пано. В момента не мога да се сетя името на каталога. Цените им са далеч от тези на обикновени стикери. Едно пано е с цена между 350 и 600лв. Паното е с фиксирани разззмери и трябва да се съобрази със стената, на която ще се лепи. Затова аз се опитах на 2 на 3 да спретна нещо за вилата с подръчни материали.
Аз също мисля, че стикерите вече леко напускат сцената. Особено едноцветни и флорални мотиви.

Нищо чудно. Това може да се изработи във вид на ексклузивен тапет и да се смъкне добра цена за него, но защо е нужно? Достатъчно да събереш остатъците от платове в магазин за тъкани, които се продават за жълти стотинки. Или да нарежеш старите дрехи които се канеше да хвърляш. Ще е уникално и персонално. А може и да намериш приложение на старата, но любима дрешка, която да поживее втори живот в нов вид.
Всеки е правил такива апликации в училище върху лист хартия, на стената не е кой знае колко по-сложно.
Същото може да се направи с красива хартия за скрапбукинг. Wink

Последна редакция: пн, 20 апр 2009, 15:06 от xenia

# 247
  • Мнения: 11 680
Настените апликации не са лоши, но са малко прекалени за моят вкус  Wink  Накрая най-вероятно ще се заиграя с няколко цвята на стената. Нещо в този стил http://www.valsparatlowes.com/project-ideas/design-gallery/val_mod_kid2.html

xenia мисля, че ти беше дала сайта в темата за детските   bouquet

Но ще продължавам да Ви следя, страхотни идеи има при вас   bouquet

# 248
  • Мнения: 45
ето идейки и от мен, които също са стикери, но пък са интересни

# 249
  • София
  • Мнения: 9 860
Дано не повтарям питанки,но с търсачката нищо не открих.
Ще лепим тапети в детската стая,отгоре ще са бели на цветя,отдолу чисто бели,ще бъдат разделени от фриз .Питанката ми е как се лепи фриза?Лепим горните тапети,после долните,но оставяме ли разстояние между тях за фриза ?Или фриза се лепи върху самите тапети?

# 250
  • Мнения: 45
според мен е по - добре фриза да е върху тапетите, иначе ще останат отворчета дори по - малки от милиметър пак ще дразнят окото  Thinking поне аз така мисля

# 251
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Валенцето - фриза лепиш върху вече залепените тапети, не оставяш разстояние м/у двата тапета  Peace

# 252
  • София
  • Мнения: 9 860
Много благодаря!  bouquet

# 253
  • Мнения: 4 380
Валенце, ти пак вървиш сто години назад. Фризовете са хипер-демоде. Кой лепи на днешно време фризове? Раздели двата цвята с молдинги, не прави бабешки работи.

Фризът не застъпва тапета. Може първо да налепиш на стените фриза, и след това от него нагоре и надолу тапетите плътно до него. Може да очертаеш с молив линия, да налепиш едната част тапети до нея, да налепиш фриза и после другата част. Ако тапетите са дебели или релефни, лепенето е много важно да се извършва така с настявяне.

При по-тънки хартиени тапети е възможно да бъдат налепени горната и долната част тапети и върху тях вече фриза, но трябва да си сигурна, че тапетите са хартиени и тънки. На винил ще бъде изключително трудно да залепиш фриз, освен това много грозно ще стърчи релефен над повърхността на тапета. В такъв случай, отдолу тапетите се лепят плътно един до друг, в противен случай, при залепването на самият фриз ще личи неравния релеф отдолу.

# 254
  • София
  • Мнения: 9 860
xenia ,тапетите са хартиени и не дебели.Благодаря за подробното разяснение. Peace
Валенце, ти пак вървиш сто години назад. Фризовете са хипер-демоде. Кой лепи на днешно време фризове? Раздели двата цвята с молдинги, не прави бабешки работи.
Относно това ти изказване,общо взето не ме интересува кое е демоде и кое не. PeaceНито ме вълнува кой лепи фризове на днешно време.И изказвания от сорта ,че вървя сто години назад,не мисля че са уместни.Бих те помолила ако е възможно да си ги спестиш по отношение на мен. Simple SmileБлагодаря предварително за което.
Съветите ти са много полезни,трябва да призная.

Общи условия

Активация на акаунт