Шамар от г-жата в детската градина

  • 4 509
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 391
Първо да отбележа че аз съм против насилието под каквато и да е форма  Naughty
Второ нито госпожите в детската градина, нито учителите нито МАЙКИТЕ И БАЩИТЕ имат право да си удрят децата.
Не сравнявай шамара на госпожата с шамара на родителя. Госпожата наистина няма право и може да й се търси отговорност.
              А КАКВА  е разликата между двата шамара? По Закона за защита на детето ВСЕКИ носи отговорност когато наранява или малтретира дете.Никъде НЕ пише,че на родителите е разрешено.

Galiakm,ако моят син сподели такова нещо с мен,направо ще я причакам и ще я смачкам от бой тая,честно казано.Много се разстроих от думите ти и много съжалявам за случилото се с детенце  bouquet
               А това вече е върхът  Sick като мнение на родител.И на какво мислиш ще научиш сина си по този начин???

# 46
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Разликата е, че детето не е нейно- тя е просто възпитател и й забранено да посяга на децата. Не говорим за "нараняване" или "малтретиране", а за шамар.

# 47
  • Мнения: 7 391
Разликата е, че детето не е нейно- тя е просто възпитател и й забранено да посяга на децата. Не говорим за "нараняване" или "малтретиране", а за шамар.
За ЗАКОНА няма разлика и ако живеем в нормална държава и когато РОДИТЕЛЯ удари детето си  НОСИ СЪОТВЕТНАТА ОТГОВОРНОСТ.Никъде НЕ  пише,че можеш да шляпаш шамари на детето си САМО защото е ТВОЕ. Справка си направи в Закона за защита на детето.То за това сме на тоя хал  Mr. Green агресията на родителите се предава и усвоява от децата .Така,че ПЪРВО в семейството децата научават що  е то агресивно поведение и след това във всички други инстанции.Онемях като прочетох за "възпитателните мерки" на една мама по-нагоре в темата...дето се успокоила когато видяла СТРАХ в очите на детето.Този начин на възпитание нанася повече и по-страшни вреди и травми у детето отколкото други методи.Психическия тормоз / наплашването в случая/ довело до страх НЕ Е ВЪЗПИТАНИЕ И ОБЯСНЕНИЕ НА СИТУАЦИЯТА  с бягането през улицата.Така ,че според мен мамата не е изградила нищо ЗА 5 МИНУТИ като навик , а е наплашила собственото си дете.
              Как бихте се почувствали ,ако учителката в ДГ по същия начин "обясни" как се пресича улица и вие видите СТРАХ в очите на децата си??? Или за вас може,а за другите -НЕ!!! Я се позамислете  точно КАКЪВ стандарт предлагате. Децата НЕ трябва да се подлагат на тормоз какъвто и да е той без значение ЧИИ са! И не се хващайте за думата тормоз  Mr. Green може да сложите там и думата шамар  Mr. Green И родителя НЯМА право да шамаросва по същия закон и той важи за всички,а не само за голи приказки и клюки.
             

# 48
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Редно или не факт е, че в почти всяко семейство децата отнасят по някой шамар. Какво се случва в семейството си е лична работа (в случай, че няма системен тормоз). Може би има и родители, които нямат против детето им да изяжда някой и друг шамар от госпожата в детската "когато е заслужило". Но госпожата е длъжна да не посяга на децата. Отделен въпрос е, че тя може да използва други начини за тормоз.

# 49
  • Мнения: 7 391
Редно или не факт е, че в почти всяко семейство децата отнасят по някой шамар. Какво се случва в семейството си е лична работа (в случай, че няма системен тормоз). Може би има и родители, които нямат против детето им да изяжда някой и друг шамар от госпожата в детската "когато е заслужило". Но госпожата е длъжна да не посяга на децата. Отделен въпрос е, че тя може да използва други начини за тормоз.
     Без да се обиждаш,но докато има разсъждаващи като теб никъде,нищо няма да се случи и ще кретаме след цивилизованите общества.

# 50
  • BG
  • Мнения: 1 900
После сигурно аз ще трябва да  я ударя нея #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт