търся книга за отглеждане на детето

  • 9 144
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 654
"Изкуството да бъдеш родител","Как да приу4иш детето си на дисциплина"- Додсън
Арлийн Айзенберг, Хайди Мъркоф, Санди Хатауей-"Какво те чака през първата година на детето"
 това е моята листа

# 16
  • Мнения: 11 607
По-хубава книга от форума на бг-мамма - незнам!

# 17
  • Мнения: 3 718
Аз пък препоръчвам тази книга http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=25061

Отговаря на философията ми колко лесно и прекрасно е да гледаш бебе ако  го слушаш и не се противиш на природата Simple Smile

# 18
  • Мнения: 700
И аз препоръчвам книгите на Спок и Ан Бюкас + форумите и библиотеките на бг-мамма

# 19
  • Мнения: 16
Аз лично препоръчвам книгите на Ан Бюкас.
Майка ми е ме гледала изцяло по съветите на д-р Спок и в последствие сама е стигнала до разбирането колко грешни постановки има в теорията и препоръките й като цяло. Детската психология и педиатрията през последните 30 години доказаха това. Но и тук важи истината, че колкото и да убеждаваш някой, за съжаление най-често личният опит е този, на който се доверяваме когато правим своя избор.
За мамите, които обаче си остават почитатели на тази школа ще пусна един линк. Тук можете да свалите безплатно книгата на д-р Спок на български език безплатно и без да се изисква регистрация.

http://www.e-bookbg.com/index.php?option=com_docman&task=doc … 777&Itemid=61

Моят съвет е  -  каквато и литература да четете и съвети да практикувате, информирайте се, но след това се допитайте и ДОВЕРЕТЕ НА ИНТУИЦИЯТА СИ НА МАЙКИ!!!

# 20
  • Мнения: 363
От всички книги дето съм купила, най-полезни се оказаха " Какво те чака през първата година на детето"" и "какво те чака през втората и третата година на детето" Peace

# 21
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 814
По-хубава книга от форума на бг-мамма - незнам!
Peace

Имам книгата на Бюкас, но така и не я прочетох. Когато имам някакъв въпрос влизам тук и питам.

# 22
  • Мнения: 16
След прочетеното в тази тема и при преглед на това, което се предлага на пазара  newsm78 си купих книгата " Какво те чака през първата година на детето".  Вече цял месец се "допитвам" до нея и освен че е много удобно структурирана е и много изчерпателна и съдържателна. Имам забележки единствено по отношение на съветите, които са адекватни единствено за американския пазар или здравна система, както и някои остарели техники и продукти, но това е по-скоро упрек към българското издание и това, че можеха повече да се постараят при адаптирането на текста за нашите условия.
Въпреки това я препоръчвам като първа в моята листа от книги за отглеждане на децата Peace.
Ще си взема задължително и "Какво те чака през втората и третата година на детето".

# 23
  • Мнения: 4 555
За мен втората и третата година беше истинско разочарование. Първата книга ми се струва много добра, но следващата е пълна с безумни съвети и твърде общи приказки.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Имам книга,но така и не съм я чела

# 25
  • Мнения: 222
Здравейте  Hug
Аз сега чета "Голямата книга на мама и татко" - отглеждане на детето до 7 годишна възраст. Автор е една българска лекарка. Издадена е мин. година (2008) Добре е написана, разбираема и има много съвети и от други лекари  Laughing
Паралелно с нея чета една книжка, стара е, моята леля ми я даде, без корици е останала милата, че по нея са отгледани и братовчед ми, и сумати други деца...
Та нещата не са се променили много  Mr. Green Съветите са почти еднакви!

# 26
  • Мнения: 2 960
Аз лично препоръчвам книгите на Ан Бюкас.

Моят съвет е  -  каквато и литература да четете и съвети да практикувате, информирайте се, но след това се допитайте и ДОВЕРЕТЕ НА ИНТУИЦИЯТА СИ НА МАЙКИ!!!

точно!!!!

# 27
  • Мнения: 826
За теглене от нета не знам наистина Blush Но и според мен е важно да се прочете някоя друга книжка, още преди раждането, а не да се разчита на доста противоречивите и понякога ненаучни Mr. Green мнения от форума. Не че форума не е от помощ, напротив - страхотно е. И все пак... аз чета: "Аз имам дете" на Лоранс Перну (купих си я от улична сергия за 3лв.-преоценена); "Ръководство на д-р Спок: Най-важното за бебето" (чисто нова и сладка - за 6лв.) и "Моето бебе: От 1 ден до 3години" на Ан Бакюс(готина е, но малко обемна и намоменти досадна - 10лв.)

Общи условия

Активация на акаунт