СЕДМОКЛАСНИЦИТЕ - да им е леко

  • 34 348
  • 438
  •   1
Отговори
# 375
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
[ А тези с ходенето на морето - изобщо не ги разбирам. Да ви имам грижите! - дед се вика.   bouquet Да си изкарат добре децата!
 

Дано си изкарат и да се представят добре на математическото състезание.

# 376
Симеоне,
Моят син учи в ТУЕС. Имам въпрос към теб - да ти е преподвала Босилка Динова по математика?
И, ако да -то как може човек да се пребори за хубава оценка при нея. Защото очевидно
с вярно решени задачи не става. Не ми се искаше да спамя темата, но тъй като влизаш като гост
не мога да ти пратя лично съобщение...
При прословутата учителка по математика не съм бил. Миналата година когато бях 8 клас имах 3-ма познати от старото училище, които бяха в 3 различни паралелки и аз в четвърта. Те бяха при нея и от отзивите нямам добро мнение за нея - при нея максимална оценка 4+. Тази година по горе споменатите ми приятели - сме при една и съща учителка по математика Веселка Христова, предполагам, че Босилка преподава само на 8клас, както е и тази година, но с изключението, чепреподава на всички осми класове. Аз миналата година бях при сегашната ни очителка по математика. Съмнявам се, че ще остави някой на поправка, заради математиката, въпреки, че един от бившите ми съученици имаше 2 за първият срок.

# 377
  • Мнения: 258
Дани изкара 95 точки на пробния по математика. Успокоих се този път за разлика от изпита по БЕЛ, който беше пълно излагане...
Браво на момиченцето ти! Поздрави го!   bouquetКъде бяхте на пробен изпит- Регалия, Веди или другаде?

# 378
[ А тези с ходенето на морето - изобщо не ги разбирам. Да ви имам грижите! - дед се вика.   bouquet Да си изкарат добре децата!
 

Дано си изкарат и да се представят добре на математическото състезание.

Разбира се  ooooh! но аз няма как да бъда ясновидка  Joy

# 379
  • Мнения: 110
Здравей те.Бях на пробния изпит по математика във Веди и да ви кажа си беше доста, ама доста сериозен.Не може да се сравни с изпита в Регалия ( та да се похваля на него имам 85 точки= 5,46 и съм на 7 място от 150 деца).Няколко задачки доста ме затрудниха и същност имах знания да ги реша, но нещо се обърка.Скоро ще видя какъв ми е резултата и ще ви пиша. Но това беше първия изпит,в който имаше материал от 6 клас и за щастие не беше някаква подробност, която не можеш да си спомниш, а някои по общи неща, които от одавна не сме ползвали. 
   Дано всички са зъвършили успешно този срок.Аз съм много щастлива, че госпожата ми по БЕЛ ми написа 6, а аз си бях за 5,25.  Embarassed Blush  bouquet

# 380
  • Мнения: 497
И синът ми каза, че този път е бил пробния във Веди доста по-труден от предходния, който беше преди Нова година.

# 381
  • София
  • Мнения: 4 868
Цитат
А Янитка определено отиде да ражда!

Тука съм, бе! Не ме отписвайте. В четвъртък ще раждам. Сутринта ходих да подавам заявление за училище за първокласничката. Седмокласничката ми е подарила няколко седмици безгрижие, но да видим докога ще е това затишие.

# 382
  • Мнения: 42
barbie045 ....Бях на пробния изпит по математика във Веди и да ви кажа си беше доста, ама доста сериозен.Не може да се сравни с изпита в Регалия .....
казабланка И синът ми каза, че този път е бил пробния във Веди доста по-труден от предходния, който беше преди Нова година.

Синът ми също се яви на изпита във Веди на 31.01.2009 г. , но според него е точно обратното. Изпитът във Веди бил доста по-лесен от този в Регалия (първия изпит в Регалия - на 21.12.2008 г.).

Кога излизат резултатите във Веди и къде да ги търсим?

Последна редакция: пн, 02 фев 2009, 14:35 от amma

# 383
  • София
  • Мнения: 5 571
ЯнитаFlowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed

Мацки, преди малко се върнах от обяд, на който един баровец междувременно спомена, че дъщеря му щяла да кандидатства в АК и ходела на частни уроци при преподавател от Колежа. Два пъти в седмицата х 100 лева за час и половина + два пъти в месеца - пробни изпити х 75 лв. Идеята му беше да разкаже как всичко било "машина за пари" и т.н. (въпреки че него - "бълха го ухапала" от тия суми... но това е друга тема...).
Аз не взех отношение по темата, но ми стана леко притеснено... - дали пък не сгреших като не се поинтересувах по-рано за този вид уроци... и дали детето ми има реален шанс, без тази подготовка... ?  (Може би по този въпрос са по-компетентни мамите на осмокласници, вече минали по този път  newsm78 ) Mm Elei, какви са твоите мисли по темата?

# 384
  • Мнения: 42
Изкушавам се да попитам:
Наистина ли смятате, че е оправдано да платите толкова пари за подготовка и обучение в АК? Та това е само средно образование (не че не е важно средното образование, но все пак едно добро общообразователно училище може да даде също толкова добро образование, че дори и по-добро. Като вмъквам забележката, че в най-голяма степен зависи от детето).  И при мен имаше един момент, в който бях залетяла на там, но се радвам, че се осъзнах. Колкото повече го мислех, толкова по-снобарско и неоправдано ми се виждаше. А и самият факт, че определящи са парите, сам по себе си говори, какви деца преобладават в АК. Честно казано реших, че детето ми не трябва в най-важните години от живота си, да се оформя в такава среда.
Не искам да нападам никого, но ще ми интересно да чуя мнения. (Все още имам време да "обърна страницата"  newsm62 )

# 385
  • Мнения: 7 263
Здравейте мами на 7-мокласници   bouquet
Първо веднага си признавам, че по традиция от миналата година надничам в темите за 7-ми клас защото се събира доста полезна информация  Flutter - та това е за мое оправдание  Hug
А сега на въпроса довел ме тук
Чели ли сте нещо по темата  http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-01-29&article=264679, знаете ли нещо повече?
Следващата година означава, че вашите дечица ще се явяват по старите правила така ли?

Късмет на всички  Peace!

# 386
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Следващата година означава, че вашите дечица ще се явяват по старите правила така ли?

 


Тази година ще държат за последно, защото те са от тези, които не държат матури всяка година.






За АК назад, търсачка и там ще ни видите мненията. Ние там няма да кандидатстваме, а там влизат определено и деца, които родителите не са плащали нищо за подготовка.

# 387
  • София
  • Мнения: 5 571
Амма, лично на мен АК много ми хареса, когато ходих да го разгледам в един от дните на отворени врати. Препоръчвам ти да се разходиш до там, мисля, че има още дати за разглеждане на базата, за слушане на презентацията на президента и за инструкцията за самия изпит от зам. директорката.

Кои са основните плюсове на училището според мен:

1. Изграждането на децата като личности (те получават индивидуално отношение и се развиват И по индивидуална програма);
2. Изграждане на умение на децата за работа в екип (самата система е такава);
3. Сносно образование (всички научават английски супер);
4. Спортуването като начин на живот (имат възможност да тренират на практика всичко без плуване там на място, при супер условия, без допълнителни такси);
5. Развиване на общата култура на децата (чрез много разнообразни клубове);
6. Сериозна дисциплина (това е съществена разлика с останалите училища и е в съчетание със създаване на ангажираност на децата в най-различни направления);
7. Хубава среда (не само материалната база, но - по-важно - самите деца и взаимоотношенията между тях ми харесаха);
8. Добри възможности за ВУЗ (има утвърдени взаимоотношения с някои ВУЗове, които са приели бивши възпитаници на АК и т.н.)

Кои са основните минуси според мен:

1. Скъпо е (но за хубавите неща май вече се плаща...);
2. Вероятно определени деца се класират извън общия принцип (макар че това май и на други места е така...).

Това ми е мнението. Остава и детето да има късмет и да успее да се справи на изпита! Дано!  Praynig
 
Бих оставила определението "снобарско" без коментар, тъй като изцяло се базирам на лични впечатления (които на този етап са бегли) и две-три споделени позитивни позиции от близки приятелки, чиито деца са завършили АК.

Лени, четох го това, но то се отнася за другата учебна година и според мен никак не е сигурно, защото има и избори и то не се знае, знае ли се  Wink

Дороти, благодаря!   bouquet

Верона, извини ме, пропуснала съм съобщението ти от по-рано! Благодаря от името на детето! Обаче не е момиче, а момче!  hahaha Той ходи в Регалия на изпитите през януари. По БЕЛ хич го няма, но с математиката общо взето компенсира.

Последна редакция: пн, 02 фев 2009, 16:54 от .♥.Прасковката.♥.

# 388
  • Мнения: 110
barbie045 ....Бях на пробния изпит по математика във Веди и да ви кажа си беше доста, ама доста сериозен.Не може да се сравни с изпита в Регалия .....
казабланка И синът ми каза, че този път е бил пробния във Веди доста по-труден от предходния, който беше преди Нова година.

Синът ми също се яви на изпита във Веди на 31.01.2009 г. , но според него е точно обратното. Изпитът във Веди бил доста по-лесен от този в Регалия (първия изпит в Регалия - на 21.12.2008 г.).

Кога излизат резултатите във Веди и къде да ги търсим?
Може за всеки е различно.Наистина предния на Веди е много по-лесен.А аз говорех за последния в Регалия-преди седмица и нещо,  той беше гъргар. Сега чакам някой друг изпит.Къде има другаде скоро изпити?

# 389
  • Мнения: 2 441
За известно врем липсвах от форума поради професионални ангажименти. Много моля с риск да се повторя да ми посочите линкове за тестовете на Веди и Регалия.
Благодаря предварително  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт