С тиква, картофи или моркови да захраня?

  • 6 078
  • 51
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 096
Чудя се с какво точно да захраня? Картофите и морковите запичат ли? Че и без това Диана ака веднъж на 2 дни, ако допълнително се запече...

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
По-принцип запичат,но при Тери беше обратно с морковите.Аз започнах с картоф,после морков..........

# 2
  • София
  • Мнения: 1 833
Което и от трите да избереш все ще е правилно. В началото на захранването всека храна,различна от млякото действа на стомахчето затягащо. Тиквата според мен е най - добрия вариант, защото има сладникав вкус и по- лесно ще се приеме. Картофеното пюре по принцип не се харесва от повечето деца.

# 3
  • Мнения: 4 433
от зеленчуковите захраних с картоф
плодовите с ябълка.

# 4
  • Мнения: 9 973
картоф,морков,тиква-в този ред

# 5
  • Мнения: 681
Аз захраних с картоф  Peace Домашно приготвено,първите 2-3 дни го разреждах с малко АМ  Wink

# 6
  • България
  • Мнения: 457
Аз захраних с морков,но което и да избереш от трите не е грешно. Peace

# 7
  • Мнения: 1 062
Предполагам при теб с тиква ще е удачно, защото в общият случай се води разхлабваща (или има неутрално действие). Което и от триде да избереш е правилно.

# 8
  • София
  • Мнения: 15 219
Картоф-морков-......-тиква-в тази последователност ги дадох аз.  Peace

# 9
  • Мнения: 741
Картоф-морков-......-тиква-в тази последователност ги дадох аз. 
Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 271
Аз захраних с картоф, понеже най-безболезнен за корема, не дразни.

# 11
  • Мнения: 2 960
първо с картоФФФФ Peace

# 12
  • Мнения: 234
Започнах с морков, после дадох картоф и накрая тиква!Сега ги редувам и в комбинации също  PeaceНо ДА- и моркова и тиквата имат затягащо действие и при вас май ще е най- удачно да започнете с тиква/ тя регулира/!В повечето пъти и ги правя и винаги слагам АМ!От готовите сме доволни от Хипп  Peace

# 13
  • Мнения: 1 512
Започнах с морков,картоф,тиква.При моето дете моркова ни докара запек,така че пробвай с тиквата.

# 14
  • Мнения: 781
С тиква захраних сина си, после въведох картоф и морков, но действително положението при нас не беше добро относно неакането и запека след като въведох картофа и моркова. Спрях ги временно и нещата се нормализираха.
Според мен тиква Peace

# 15
  • Мнения: 4 017
Започнах с ранните моркови на ХИП. Вярно е че запичат, в такъв случай, избери тиква, но рано или късно ще й даваш и моркови, и картофи, така че все ще трябва да ги опита.

# 16
  • Временно
  • Мнения: 788
Тъй като и моята дъщеричка беше доста трудна с изхождането започнах с тиква. Peace

# 17
  • Мнения: 313
И аз започнах с тиква.  После морков и картоф.

# 18
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Започнах с ранните моркови на ХИП. Вярно е че запичат, в такъв случай, избери тиква, но рано или късно ще й даваш и моркови, и картофи, така че все ще трябва да ги опита.

Peace
Да допълня само че при моят син след хранене 1-2 седмици с пюрета изхождането стана изключително регулярно.Преди това акаше през ден през два откакто сме на пюрета 2-3 пъти на ден Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 5 755
От тези трите бих избрала тиква - това беше и първия зеленчук, който му дадох. (А захранването започнах с оризова каша)

# 20
  • Мнения: 564
Аз захраних с тиква +картоф   Peace

# 21
  • Мнения: 27 524
Няма значение, все са ок. Синът ми картофи отказа категорично. На тиквата се мусеше. Моркови ядеше с огромно удоволствие.  Peace

# 22
  • Мнения: 1 006
Аз започнах с тиква с картоф.

# 23
  • Мнения: 591
Аз захраних с картоф  Peace

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
картоф,морков,тиква-в този ред
Peace

# 25
  • Плевен
  • Мнения: 101
Аз захраних първо с тиква, след това дадох морков и след това почнах да и давам тиква с морков на Ганчев. Даже личната лекарка ми беше казала да дам от първия път тиква с морков заедно.

# 26
  • Мнения: 2 132
От зеленчуците дадох първо тиква. Най-много я харесва и я предпочита пред морковите и картофите Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 263
Не мисля, че толкова трябва да се притесняваш за запичането.
Щом започне да яде храна този проблем ще изчезне.
По скоро трябва да прецениш кой вид зеленчук дразни по малко стомаха на бебето.
Аз лично бих ти препоръчала сварен картоф смесен с АМ. Peace
Цитат на: Elwing
(А захранването започнах с оризова каша)
И аз. Wink

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Започнах с картоф

# 29
  • Мнения: 4 335
Аз захраних с морков.И Денис акаше на два,три дена,след захранването започна редовно.

# 30
  • Мнения: 6 713
И беба се запече от морковите, затова веднага минах на тиква! Simple Smile

# 31
  • BG
  • Мнения: 1 900
Май тиквата е по-добре.Аз даже и не съм давала само морков да не кажи хич.

# 32
  • Мнения: 13
С тиква захраних сина си, после въведох картоф и морков, но действително положението при нас не беше добро относно неакането и запека след като въведох картофа и моркова. Спрях ги временно и нещата се нормализираха.
Според мен тиква Peace
Тиквата е супер-леко сладка и бебоците я обожават.Картофа също е хубав ,но е по-без вкусен ,а моркова определено запича и според мен е по-подходящ за по нататък в комбинация с друг зеленчук.

# 33
  • Мнения: 316
Предполагам при теб с тиква ще е удачно, защото в общият случай се води разхлабваща (или има неутрално действие). Което и от триде да избереш е правилно.
Напълно съм съгласна!

# 34
  • Мнения: 139
Миленчето най-много харесваше тиквата,че е по-сладичка,пък и не се запичаше от нея! Препоръчвам ти да започнеш с тиква Peace

# 35
  • Мнения: 2 587
Аз захраних с картоф,после морков,тиква.....

# 36
  • Мнения: 425
Аз започнах с тиква,имаше голям успех при моето бебче Grinning,а както знам и при повечето е така

# 37
  • Мнения: 67
Захраних първо с морков,след това й дадох картоф и тиква.Тиквата я обужава. Peace

# 38
  • Мнения: 58
Започнах с картоф,после морков и тиква.В твоя случай май тиквата е по-добрия вариант Peace

# 39
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Педиатърката ми каза с картоф, ама аз започнах с морков.Не е имал никакви проблеми.Към тиквата беше алергичен и избягвам да му давам.

# 40
  • Мнения: 179
Понеже никога не съм давала готови пюрета, решението зависеше от сезона. Ако по това време имаше тиква, щях да започна от нея. Започнах с картоф, след това варен морков /два три пъти/, след това суров - настърган и пасиран.

# 41
  • Мнения: 1 372
С което и да е е подходящо. Аз лично захраних с оризова каша. Ако има проблем с изхождането опитай с тиква.

# 42
  • Карлово
  • Мнения: 328
аз захраних с картофче

# 43
  • Мнения: 3 034
и аз захраних с оризова каша, но когато започнах със зеленчуците, детето само показа - тиква мразеше, картоф също, независимо дали в готови или домашни пюрета. съответно първият му зеленчук бяха бейби моркови. води се по детето, не всяко обича дори и тиквата  Peace

# 44
  • Мнения: 140
Щом те притеснява захрани с тикава , мисля даже че имаше тиква с картоф също.Не е задължително да ти се запече от картофа и моркова не при всички деца действа така Wink

# 45
  • Мнения: 2 334
Аз захраних с пюре от ранни моркови на Хипп  Peace

# 46
  • Мнения: 344
Захраних с картоф .Разредех го с малко АМ.Което и да избереш не е грешка. Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 1 626
Първият опит беше с картофеното пюре на Семпер. Ужасен буламач, и съответно не стана номера.

После предложих тиква на Хип, и доста дълго хапваше това или тиква с картофи.

# 48
  • Мнения: 312
аз захраних със картофено пюре домашно приготвено,след това-морков,тиква,тиквички.....и т.н. Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 448
аз захраних със картофено пюре домашно приготвено,след това-морков,тиква,тиквички.....и т.н. Peace

И аз така

# 50
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Аз бих препоръчала картоф - сега, в репроспекция Wink
Колкото е по-малко вкусна първата храна, толкова повече се услаждат въведените после.
Аз захраних с тиква, и след това ми бе почти невъзможно да пробутам картофа Tired

# 51
  • Мнения: 349
Първо захраних с морков, после тиква и картоф.

Общи условия

Активация на акаунт