Обръщение към Филип

  • 17 089
  • 91
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Момичета, и особено мами на момченца, които се казват Филип, как се обръщате на галено към тях? Не се сещам за нищо подходящо, особено като поотрасне - като бебе всякакви обръщения са приемливи. Не ми се иска в училище да му викат Фильо, например. Дайте някакви идеи и предложения! Praynig

# 1
  • Мнения: 1 734
Аз нямам момче с такова име, но съм чувала като обръщение към други деца и порастнали Фифо или Фифи

# 2
  • Мнения: 340
Ами ние се отказахме от името Филип главно заради галеното.  Чувала съм да им викат Фичо и Фипо на разни Филиповци.  Предполагам, че Фил е възможност също, но на мен не ми харесва...

# 3
  • Мнения: 1 364
Познавам един Филип. Към него се обръщат с Фильо или Фифо.

# 4
  • UK
  • Мнения: 3 959
Пипо. Индзаги, таковата. Та, Пипо. Едно много любимо обръщение, и понеже съм свикнала на Пипо Индзаги, ми е логично и за възрастен човек. Другите нещо не ме кефят...

# 5
  • Мнения: 1 796
Пипо. Индзаги, таковата. Та, Пипо. Едно много любимо обръщение, и понеже съм свикнала на Пипо Индзаги, ми е логично и за възрастен човек. Другите нещо не ме кефят...
Ха-ха и на мен първо това ми хрумна.
Иначе съм чувала и обръщенията Фичо и Фипо.

# 6
  • София
  • Мнения: 44 101
Фил, Фипе е по шопски, Филко.....ФилИпе,Фица,Фило....
На моят си му казвам Филип.
А той не може да го произнесе и се представя като - Вип/а Simple Smile
другия Филип в групата му е Пипо....

На мен цялото име най-ми харесва.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И на мен цялото име най-много ми харесва, но все някакво галено обръщение трябва да му измисля. Thinking

От дотук изброените Пипо най-ми харесва, но много-много не се връзва с името. newsm78 Мисля си и за Фипо.

# 8
  • София
  • Мнения: 44 101
Фипо става Simple Smile)) защо не Simple Smile
а пипо на мен ми е като за домашен любимец, нещо не мога да го вържа с чомвек....Wink

Всъщност - то ще ти дойде от самосебе си Wink
Аз в начало му казвах доста дълго просто бебо....сега най-често ми идва да си му казвам с пълното му име...или Филипче...но понякога ме избива на всякакъв род умалителни....дори на Филипончо-барбарончо....та.....не го мисли от сега, ако се спреш на това име ест Simple Smile))
А

# 9
# 10
  • Мнения: 2 013
Имах колега Филип,викаха му Фильо или Фифи!
Мисля,че Фифи е ок за малко дете  Peace

# 11
  • UK
  • Мнения: 3 959
Фифи е ок за малко момиченце, за момче изобщо не ми харесва. Имах една позната, викахме й Фифи, ама от Фльор, не от Филипа или нещо такова. Ник й беше, де, не име.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Фифи става, докато е бебе, но после?!

Все се сещам за една картина - малко гаврошче подава коматче хляб на префърцунения йоркширски териер на някаква надута госпожа и тя му казва (това беше текста под рисунката): "Фифи не яде сух хляб!". Tired

Брей, много трудно с умалителните на това име! ooooh!

# 13
  • София
  • Мнения: 1 433
И на мен Фипо ми харесва Peace
Филип беше един от вариантите за малкия, но именно умалителното ме отказа Rolling Eyes
То и за Калоян не ме кефят Коко, Кала и т.н.
Та на Малчо му викаме Яни hahahaсъкращение от втората част на името Laughing
Иначе моя приятелка вика на сина си Фил

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Брат ми се казва Филип. Много хубаво име. На галено му казваме Филе; приятелите му обаче го наричат Фильо.Поздравления за хубавия избор.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Сещам се за Филип Киркоров  Mr. Green

На него  руснаците често му казват Филя (като влагат ирония)  Laughing

Моето предложение за умалително е ФИленце (не филЕнце  Laughing)


Що не си харесате друго име?  Wink

# 16
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Що бе, Киса, не ти ли харесва? Wink

Yanina, мерси! Hug

galia2007, нашите колебания са точно между Филип и Калоян Party, но клоним към Филип.

# 17
# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Фичо...
Поне така казват на Филип от "Забранена любов".
Аз бих му казвала просто ФИЛ.

ооооооо, само не и Калоян. Много се "изтърка".

# 19
  • Мнения: 148
Фильо,Фил Simple Smile

# 20
  • Мнения: 264
На мен ми харесва Фил.

# 21
  • Мнения: 4 451
И на мен най-много ми харесва Фил. Филип е страхотно име! Grinning

# 22
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Да, и на мен цялото име много ми харесва. Пусто, това обръщение... Rolling Eyes

Шани, Калоян беше предложението на Симона и взехме, че се замислихме и за него. Party

# 23
  • UK
  • Мнения: 3 959
Обръщението ще си дойде само, не е задължително да е пряко от името му, обикновено си измислят сладки вариации на имената, когато не могат да си ги изговорят както трябва, та обръщението е най лесното нещо. Simple Smile

# 24
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Какво стана с името - не размислихте ли?  Wink

А защо точно Филип?

# 25
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ами, харесва ни. И не, не сме размислили, май това ще е окончателното ни решение (има още 4-5 месеца докрая, та ще видим). Както казва Мърморанката, галеното обръщение от само-себе-си ще се появи. Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 1 529
 Поздравнения за името  bouquet- Фили

# 27
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Казват им или Фил или Фильо, но името е много хубаво Peace

# 28
  • Варна
  • Мнения: 11 340
 smile3521 Да-а-а, наистина е много хубаво. Само щерката не го харесва нещо и току започне да ни дава други предложения - днешните бяха - Георги, Сашо и постоянното Калоян (любимото й).

# 29
  • Мнения: 294
На мен пък не ми харесват - Фил, Фильо, Фифи, Фифо и тн и тн. Филип е страхотно име и е кощунство да се преобразува в някакви галени, ако ти харесва да кажем Фичо и решите да му викате така, направо си го кръстете Фичо и го махнете това Филип. Също и не забравяйте, че вие сте първите които му "лепват" името и с годините доста хора ще му казват така както сте му казвали вие. Едва ли като стане мъж на 20 год, ще му е приятно да му викат Фифи.  hahaha Просто си има имена на които не отива да се съкращават. Все пак вие си решавате.  Hug

# 30
  • Мнения: 498
Филко-името е много хубаво

# 31
  • Варна
  • Мнения: 11 340
На мен пък не ми харесват - Фил, Фильо, Фифи, Фифо и тн и тн. Филип е страхотно име

Да, де, и на нас не ни харесват галените имена, които са разпространени, но не върви да му викаме "Филипе!" (освен, когато му се караме), "Филип" не ми звучи като обръщение, все нещо ще измислим... Засега Фипо като че ли най-много ми допада, но може и друго да е - не съвсем свързано с името... Продължавам да приемам предложения! Hug

# 32
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
На един приятел му викаме Фико, малко като фикус звучи... но ми допада.

# 33
# 34
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Филипче  baby_neutral

# 35
  • Мнения: 1 849
Моят малчо се казва Филип и му викаме Фили. А и той сам така си казва, като го питаш как му е името.  Laughing
Иначе кума ми му вика Фелипе, други приятели Филипче, а по-нататък като по-голям може би Фил или най-добре цялото - Филип. Странното е, че ние също се двоумяхме между Калоян и Филип. А сега като се замисля и Филип някакси повече му подхожда на дребния на физиономията и характера. Звучи ми и по-европейско.

# 36
  • Мнения: 1 849
Забравих да споделя че Филип празнува на 11 октомври своя имен ден, на Св. Филип. А на гръцки, корена му означава човек, който обича конете, любител на коне.

# 37
  • София
  • Мнения: 44 101
Забравих да споделя че Филип празнува на 11 октомври своя имен ден, на Св. Филип. А на гръцки, корена му означава човек, който обича конете, любител на коне.

Всъщност е на 14-ти ноември именният ден;)

# 38
  • Варна
  • Мнения: 11 340
За значението на името знам, и двамата с таткото сме тренирали конен спорт и обожаваме конете - това е и една от причините да го харесаме. Party

В момента, докато му говоря през корема, му викам Фипчо-Пипчо, което става и докато е бебе. Но проблемът с по-нататъчното обръщение си стои... Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 1 849
Ами и ние празнувахме на 14 ноември. Но после като говорих с една приятелка, нейният син (на 14 г.) също е Филип, тя ми каза (а после и аз проверих) че на 11 октомври било според попа в църквата и отзад на страницата с именните дни в православното календарче. Иначе и на двете дати пише Св. Филип.
http://www.pravoslavie.bg/content/view/3804/304/
http://manastir.narod.ru/Oct/JOct11a.htm

# 40
  • София
  • Мнения: 44 101

още един повод за празник, на никой не е излишен Simple Smile))

# 41
  • Мнения: 9 436
Ами Фил newsm78

# 42
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Малко като Фил Колинс ми звучи. Mr. Green Thinking

# 43
  • Мнения: 7 111
Филиповците са или ФилИпе, или Пипо-бум-бум (така де, Индзаги).  Grinning
Обаче на улицата и в по-напреднала възраст нещата излизат от контрол. 
Име като слънце е. Пристрастна съм.  bowuu

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Фипо, Фил Peace

# 45
  • Мнения: 193
Тати се казваше ФИЛИП-викаха му ФИЧО,Обичам те тате!
Приятеля ми също се казва Филип-викат му Фифчо,Фичо,Фифи,Фильо,Фикта-като прякор,
харесвам това име  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 242
Фил,Фифо  Peace

# 47
  • Мнения: 1 080
Моят син така се казва и му викам на галено:
Фил, Фифо, Фифи, Филипчо
Обожавам това име!!!

# 48
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Това "Фифо" добре ми звучи. Peace

рони, що си пристрастна?

# 49
  • Мнения: 0
Това име е хубаво да се произнася цялото без галени и умалителни имена,които го обременяват.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Да, ама звателната му форма "Филипе!" ми звучи много грубо - ще има моменти, разбира се, в които ще се налага да го използваме Wink. Само "Филип" пък не ми звучи като обръщение. Иначе съм напълно съгласна, името си е много хубаво. Party

# 51
  • Мнения: 494
Познавам един Филип и на него му казват Филип, няма галено име

# 52
  • Мнения: 365
Нашият кум се казва Филип (страхотно име). Аз му Викам Филко, Мъжът ми му вика Фил, а приятелите му - Фильо.

# 53
# 54
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Фипо-Пипо ще му викаме като бебе, но за после - не знам...

# 55
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Фипо-Пипо ще му викаме като бебе, но за после - не знам...

Бебе,бе-да ми падне едно бебе като Филипо Индзаги Crazy
Имам приятели,чието дете е кръстено на Индзаги и до сега абсолютно всички му казват Пипо Peace

# 56
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Пипо определено е за предпочитане през Фильо или Фичо. Rolling Eyes

# 57
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Пипо определено е за предпочитане през Фильо или Фичо. Rolling Eyes

Те последните две са просто отвратителни Crazy

# 58
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Да, но май това са най-масовите обръщения и трябва да намерим начин да ги избегнем. Rolling Eyes

# 59
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Да, но май това са най-масовите обръщения и трябва да намерим начин да ги избегнем. Rolling Eyes

Аз казвам на дъщеря си Божа и почти всички така и казват.На някои в началото им се струваше грубо,странно и нам си какво,но аз бях постоянна Mr. Green
Касиер съм сега на входа и една от наемателките ни вижда за първи път и и каза Боби и нашата се опули и каза,аз се казвам БожидарКа CrazyТака,че както ги научиш.

# 60
  • Мнения: 193
Фичо повече отива на зрял маж, но не на всеки отива

# 61
  • Варна
  • Мнения: 199
Аз съм за Пипо  Peace

Ако имах момченце Филип сигурно така щях да му викам, а иначе като порасне Фил

# 62
  • Варна
  • Мнения: 11 340
venira, точно така му викаме. Grinning

# 63
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Мисля че не трябва да се съкращава това красиво име  bouquet

# 64
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
chockolina, Ипо също е подходящо за Филип.
Имам познат, когото наричат така. А и ми харесва. Peace

# 65
# 66
  • Бургас
  • Мнения: 337
тъй като наш познат се казва така и постоянно си му казваме Фил и просто  не мога да си предствя друго обръщение,но кой както свикне от на4ало наистина

# 67
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Да, така е - ние вече толкова свикнахме с Пипо, че не си представям друго обръщение. Предложеното от de3demonka Ипо също е хубаво.

# 68
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Ох. Ако, живот и здраве, бебето ми е момче, това е името, което сме избрали за него. Фипо и Пипо са двете умалителни, които съм харесала. А Филип е чудесно име, нали?!  Grinning

# 69
  • София
  • Мнения: 44 101
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

повече от чудесно...само дето напоследък много родители май сме на това мнение Laughing

# 70
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Тарталета, най-чудесното е! Heart Eyes Лека бременност, още по-леко раждане и здраво и хубаво бебче на финала ти пожелавам! Hug

Angel_Dust, аз поне не познавам много деца с това име, не е от най-популярните. Rolling Eyes

# 71
  • София
  • Мнения: 44 101
уфф, аз познавам доста....че и като го записвах ми се смееше жената, че всяко трето така го кръщавали последно време.....
то преди 3 години де...може да му е минала модата Simple Smile

# 72
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не знам, в София може и да е модерно. Mr. Green Тук повечето момченца ги кръщават Виктор, Мартин или Александър. Освен нашия, само още един Филип познавам.

# 73
  • Мнения: 1 080
Аз не познавам други момченца с името на сина ми, но напоследък доста често ми се случва да го чувам наоколо - в разговори с познати или по телевизията, незнам...  Thinking
Но Филип си остава най - любимото ми мъжко име.  Crazy
Още от малка съм влюбена в него.  Heart Eyes

# 74
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Аз не познавам нито един Филип около моите години. Не познавам и нито едно детенце Филип  Thinking
Само дето и моето бебе явно няма да е с това име. Днес на ФМ докторът видя девойка пак  Grinning
Чоколина, благодаря за пожеланията  Hug

# 75
  • София
  • Мнения: 44 101
може и Софийска мания да е...
аз на мойте години познавам 1 филип..от гимназията само....
но на сина ми - в групата имат  още един, при лекарката му като го записват той беше четвъртият...след това и още сигурно имало..не знам..все около неговите години....
 в парка знам още 3-4 дечица....
и на една позната детето й е Филип......

а тук във форума по линийките също не са рядкост Simple Smile))

виж така модерните Кристияновци, рядко ги срещам Simple Smile))

Тарталета - честита новина Simple Smile момичешко име харесали ли сте си Simple Smile или тепърва ще го умувате Simple Smile

на мен за момичетата са ми по-трудни имената...по-малко са тези, които ми харесват наистина.....

# 76
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Тарталета - честита новина Simple Smile момичешко име харесали ли сте си Simple Smile или тепърва ще го умувате Simple Smile

Мерси  Grinning Женското отдавна ми беше ясно  Simple Smile Виж, за Филип доста поумувах, мъжът ми от раз го хареса, но явно не ни било писано. Да се надявам, че щерките ще кръстят някой от внуците така  Mr. Green

# 77
  • Мнения: 11
Сега виждам темата....
Моето момченце се казва Филип и съм пристрастна !  На детенце си му казвам Филип, защото името е достатъчно красиво. Понякога си позволявам да му казвам Филипче, ФилИпе. 
Скоро обаче съседското детенце започна да му казва ИПО и на мен това ми хареса.
Но по-хубаво от ФИЛИП няма  Hug....
По повод на разпространението на името - не мисля, че е по-разпространено от Александър, Мартин, Виктор, Йоан, Калоян, Денис.

# 78
  • Мнения: 560
Защо трябва да се обръщате по друг начин към него?  Simple Smile
Името е много хубаво  Peace и независимо,че е още малък,
не е нужно да го съкращавате.
Иначе съм чувала,Фил или Фильо.

# 79
  • Мнения: 6
Познавах един , на когото му викаха Фико . На италиански жаргон фико пък наричат ,който е готин.

# 80
  • Мнения: 289
Фил,Филе...между другото обръщението "филе" на гръцки означава "приятелю"  Hug  Wink

# 81
  • Мнения: 0
Едно не ми е ясно по въпроса с галените имена,трябва ли от всяко хубаво име да се изнасили някакво безумно съкращение?Ако си решила да кръстиш детето си Филип,значи той е Филип и толкова.Вчера гледах една телевизия,в която водещите се наричаха взаимно Боди и Доби #CrazyЕдната седнала в студиото на централна новинарска емисия и бодро заявява"Здравей,Боди"(от Свобода(, другата също толкова ентусиазирано и отговаря"Здравей,Доби"(Добрина).Да се смееш ли ,да плачеш ли...Израстват млади мъже-Криси,Деси,Цеци,Коки,Бибо,Вики....после що вече няма мъже,а лигльовци и там разни Евгени Минчовци...

# 82
  • Мнения: 289
Едно не ми е ясно по въпроса с галените имена,трябва ли от всяко хубаво име да се изнасили някакво безумно съкращение?Ако си решила да кръстиш детето си Филип,значи той е Филип и толкова.Вчера гледах една телевизия,в която водещите се наричаха взаимно Боди и Доби #CrazyЕдната седнала в студиото на централна новинарска емисия и бодро заявява"Здравей,Боди"(от Свобода(, другата също толкова ентусиазирано и отговаря"Здравей,Доби"(Добрина).Да се смееш ли ,да плачеш ли...Израстват млади мъже-Криси,Деси,Цеци,Коки,Бибо,Вики....после що вече няма мъже,а лигльовци и там разни Евгени Минчовци...

 newsm10
И аз съм на това мнение.На дъщеря ми винаги съм казвала цялото име,въпреки,че познати и непознати се опитват да и казват"гальовно" и за второто си дете съм измислила име,което просто няма галено име (мъжко е).

# 83
  • UK
  • Мнения: 3 959
Интересно, кой вика на Евгени Минчев "Генчо", че това да е допринесло той да не е мъж, а лигльо? Всеки ще вика на детето си както си реши, като се казва Филип, дай цял живот да се обръща към него с "Филип", ами ако се казва Александър-Константин, знаеш ли колко време ще отнеме само името му да изрече тая майка, тя ще забрави какво иска от детето. Всеки си избира как да се обръща към собственото си дете, също така и към хората около себе си, само че в този случай трябва да се увери, че те нямат нищо против. Като моя познат Ангел, на когото викаме Ани, никой не приема обръщението към точно този Ангел с "Ани" като женско име и на него си му харесва. Тъй че щом майката на Филип е решила да му вика, примерно, Пипо, това си е нейно решение и не виждам защо особено в тоя подфорум се избивате да оспорвате чуждото лично мнение.

# 84
  • Мнения: 0
Не знам къде видя ,че се избиваме,ние не се бием,а изказваме мнение.Ами ако се казва Александър-Константин,значи така трябва да му вика майката,ако й е трудно да го произнася,това си е изцяло неин проблем,все пак тя си е направила избора.Та нали даваме имената на децата си,които ни харесват,които ни изглеждат най- благозвучнои,защо тогава да ги наричаме по друг начин?Ако някой иска да нарича детето си Фил,Алекс,Мишо,какъв е смисълът да го записва Филип,Александър,Михаил?Съвсем не оспорвам мнението на майката,тя пита-аз отговарям.Да си виждала някога,някъде да е бил зададен въпрос и всички да са били на едно мнение?Така че,моля те,не оспорвай правото ми да оспорвам Laughing

# 85
  • UK
  • Мнения: 3 959
Кой казва как "трябва" да му вика майката - ти ли? На какво основание? Като имаш собствени деца, моля, наричай ги както си решиш. но как майката на Филип ще му вика си е нейно решение. Има хора, които харесват съкращения и умалителни имена, и такива, които не ги харесват. не виждам защо едните трябва да се съобразяват с мнението на другите. Попитала е авторката на темата, получила е отговорите си, отдавна стана ясно, че вика на детето Пипо, на мен ми харесва, на теб не, но нито една от двете ни няма никакво право да казва "трябва", независимо дали става дума за "за" или "против" умалителните имена.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Голям спор!  Laughing

Харесвам името Филип и затова съм го избрала. Но, alana karmen, би трябвало да си наясно, че звателната форма на мъжките имена в българския език окончава на "е". Обръщението "Филипе!" ми звучи грубо и не ми се връзва никак с бебе или дете, дори и към възрастен човек не бих се обърнала така, освен ако не искам да се тросна на някого. Laughing  А само "Филип" като обръщение ми звучи незавършено.
Мнението ти е много категорично ("трябва"  Laughing, и кой определя, че "трябва"?!), затова и Малката Госпожица Мърморана ти опонира. Peace

А галеното име "Пипо" вече толкова ми харесва, че не мога да си представя друго обръщение към дребосъчко в момента. Heart Eyes

# 87
  • Мнения: 0
Кой казва как "трябва" да му вика майката - ти ли? На какво основание? Като имаш собствени деца, моля, наричай ги както си решиш. но как майката на Филип ще му вика си е нейно решение. Има хора, които харесват съкращения и умалителни имена, и такива, които не ги харесват. не виждам защо едните трябва да се съобразяват с мнението на другите. Попитала е авторката на темата, получила е отговорите си, отдавна стана ясно, че вика на детето Пипо, на мен ми харесва, на теб не, но нито една от двете ни няма никакво право да казва "трябва", независимо дали става дума за "за" или "против" умалителните имена.
Аз казвам!Че кой друг?

# 88
  • Мнения: 0
Голям спор!  Laughing

Харесвам името Филип и затова съм го избрала. Но, alana karmen, би трябвало да си наясно, че звателната форма на мъжките имена в българския език окончава на "е". Обръщението "Филипе!" ми звучи грубо и не ми се връзва никак с бебе или дете, дори и към възрастен човек не бих се обърнала така, освен ако не искам да се тросна на някого. Laughing  А само "Филип" като обръщение ми звучи незавършено.
Мнението ти е много категорично ("трябва"  Laughing, и кой определя, че "трябва"?!), затова и Малката Госпожица Мърморана ти опонира. Peace

А галеното име "Пипо" вече толкова ми харесва, че не мога да си представя друго обръщение към дребосъчко в момента. Heart Eyes
Хм,не бях наясно,че звателната форма на мъжките имена в България завършва на "е".Поразена съм.Човек цял живот се учи.

# 89
  • Мнения: 7 111
Ето един "лигав" Филипе - Пипо Индзаги
Алана, мнения и задници всеки си има.  Grinning

# 90
  • Мнения: 305
Филип е много хубаво име,защо ви е да го умалявате,казвайте му Фил ако ви е по приятно.

# 91
  • Мнения: 8 769
Ау, каква хубава тема за още по-хубаво име! Grinning
Тя авторката отдавна е родила и именувала детенцето си, но и аз да си кажа.
Моят син е Филип. Heart Eyes Разкош!
Умалителните имена са му много, но това, което измисли сестра му още в родилния дом, бе Филипче.
Иначе е Филипин, Пипо, Фипо, Фифо, Фил, Фили (това е едно от най-честите) и прочие производни. Понякога се обръщаме към него и с имена, нямащи нищо общо с корена на името...майтап да става.  Grinning Той обаче си харесва Филип и така се представя (за разлика от сестра си, която се представя с галеното си име).
Единодушни сме,че не ни харесва Фильо, макар някои от приятелите ни, къде нарочно, къде уж за майтап се обръщат към него по този начин. Но те са малцинство.

Общи условия

Активация на акаунт