Търси се кръв (A-) за известен бг изпълнител

  • 5 136
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде
  • Мнения: 979
Има ли новини-намери ли се кръв,човека добре ли е?

# 16
  • Мнения: 4 651
Те, че ще използват от резеврите си А-, ще използват. Няма да прелеят точно кръвта на дарилите сега. Търсят от същата кръвна група, за да попълнят запасите, защото иначе за следващия спешен с А-, ще имат проблем да намерят.

# 17
  • Мнения: 6 417
Освен Vivian, никой друг не се е отзовал.  smile3506

# 18
  • Мнения: X
Извинявам се ,ако спамя,но тъй като тази година ни се наложи на няколко пъти спешно да преливаме на баща ми  и знам ,че не е нужна точната група.Той също беше А-.
На вас кой ви каза,че трябва да е точната кръвна група???
По принцип за това искат няколко дарителя.
Извинявам се още веднъж,но за мен темата е много болезнена,защото си правят търговия с мъката на хората

# 19
  • Мнения: 778
0+ върши ли работа !?

# 20
  • София
  • Мнения: 1 508

Категорично не - заради резус фактора.

# 21
  • Мнения: 778
Не може ли да се даде каквато и да е кръв, а да бъде заменена с необходимата за операцията?!
Да се замени с една дума .... Така и така не се губи?! Или не процедират така?!

# 22
  • Мнения: X
Точно така се прави  Peace няма значение от кръвната група на дарителите Naughty

# 23
  • Мнения: 4 965
Аз съм А+, карала съм хепатит В /т.. не мога да съм кръводарител/ и кръвното ми е между 50:80 и 70:90 /заради последното даже се налага да ме свестяват след вземане на кръв за изследване/.
Просто искам да побутна темата напред...

# 24
  • Мнения: 505
И на мене не ми дават да дарявам кръв. Успех!

# 25
  • Мнения: 14 654
Не може ли просто да се търси кръводарител с А-, без да се споменава за кого?  Това, че е за известен изпълнител трябва да ни направи по-отзивчиви ли? Нямаше да пиша в темата, защото съм друга кръвна група, но заглавието ме подразни.

# 26
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Не може ли просто да се търси кръводарител с А-, без да се споменава за кого?  Това, че е за известен изпълнител трябва да ни направи по-отзивчиви ли? Нямаше да пиша в темата, защото съм друга кръвна група, но заглавието ме подразни.

Отговорът на този въпрос и мен ме интересува!

Ако не беше известен бг изпълнител, авторката дали щеше да пусне тема?

# 27
  • Мнения: 6 417
Авторката на темата от всичко може да направи сензация, така че ако не ставаше въпрос за известен човек, щеше да пусне тема, но с друг текст, който да привлече повече форумки. Този отговор задоволява ли ви или...да измисля друг?  Thinking

# 28
  • Мнения: 822
Vivian, според мен и ти не можеш да даваш кръв точно сега... Шушон, при мой близък се бяха съгласили да дадем каквато и да е кръв преди операцията, но искаха и поне един дарител с отрицателен Rh докато го изпишат от болницата... Все пак хората така разполагат с повече време. В предишни подобни теми момичетата писаха, че в кръвните центрове разполагат с листи на бивши дарители (от търсената кръвна група) и могат да дадат инфо за контакт. Не зная, дали това е законно, но явно се прави...

# 29
  • Мнения: 119
niara е права - скоро оперираха баща ми, трябваше ни А-, но е много рядка група. Не приемаха никакви замени с други кръвни групи. Майка ми беше на ръба на отчаянието, но слава богу намери телефони на дарители, звъня, помоли се и работата стана. Дано успеете така, стискам палци всичко да се нареди

Общи условия

Активация на акаунт