Защо все свекървите са криви, а майките ни са добри

  • 5 442
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 700
1. Майка ми ме обича, а свекърва ми се състезава с мен и не ме обича.
2. Каквото и да направи свекърва ми, звезди да ми свали, щом е от конкурентна злоба е просто без никаква стойност.
3. Не живея при свекърва си и това ми помага да поддържам все пак някакви човешки взаимоотношения. Всяка жаба си знае гьола, както се казва.  Laughing Посещенията и са регламентирани също и редуцирани до 4-5 пъти в годината. Изненадите са сведени до минимум.

# 16
  • Мнения: 18
1. Майка ми ме обича, а свекърва ми се състезава с мен и не ме обича.
2. Каквото и да направи свекърва ми, звезди да ми свали, щом е от конкурентна злоба е просто без никаква стойност.
3. Не живея при свекърва си и това ми помага да поддържам все пак някакви човешки взаимоотношения. Всяка жаба си знае гьола, както се казва.  Laughing Посещенията и са регламентирани също и редуцирани до 4-5 пъти в годината. Изненадите са сведени до минимум.


1. не знам колко прост трябва да бъде един човек, ако това изобщо е истина, да се състезава с човек по - малък от него с мин. 15-20 години...лично на мен не ми се вярва това да е така...
2. и 3. са следствие на 1.  Laughing

# 17
  • Мнения: 14 654
Обикновено младите се натрисат да живеят под покрива на свекървата. Как да очакваш добрина при това положение, на мен ако ми се домъкне след години някоя в къщата - ще направя всичко възможно да я изчушкам. Наблюденията ми са, че семейства, които живеят самостоятелно нямат грижи с родата Simple Smile

# 18
  • Мнения: 123
Защо ли ?
Ами защото свекървите  прекалено много се месят в живота на снахите си - искат да готвят, подреждат и т.н. точно като тях да обгрижват синовете им, да изпълняват и слушат. С появата на детето ситуацията става трагикомедия.
Това наистина е балкански синдром - то бива вмешателство в личното пространство, но някои хора нямат спирачки.

Аз от моята не искам нищо и не очаквам нищо - искам само да ме остави да си живеем живота без да ни се меси.
Живеем отделно.

# 19
  • Мнения: 9 814
Защо все свекървите са криви, а майките ни са добри?
И аз това съм питала доста пъти във форума, но повечето момичета тук веднага скачат и ми обясняват как те с нищо не са провокирали поведението на свекървите си, как просто тези жени са злобни по рождение, некадърни.....

Много бих искала да видя, плюещите днес свекървите си след години като станат те самите такива, как ще се чувстват "снабдени" с вечно недоволни от тях и мразещи ги снахи. Wink

# 20
  • Мнения: 919
Обикновено младите се натрисат да живеят под покрива на свекървата. Как да очакваш добрина при това положение, на мен ако ми се домъкне след години някоя в къщата - ще направя всичко възможно да я изчушкам. Наблюденията ми са, че семейства, които живеят самостоятелно нямат грижи с родата Simple Smile
Peace Е,не винаги е така,но в повечето от случаите. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 5 710
Мисля, че няма такова правило, т.е има доста изключения.
Просто по-лесно вързваш кусури на чужд човек, а с майка си свикнала, познавате се, знаеш какво можеш да очакваш.
Четейки тук съм попадала и на доста неприятни теми за лошите отношения майка-дъщеря.
По-естествено ми е да чета теми срещу свекървата.

# 22
  • Мнения: 123
А на нас,понеже ни е писнало от даване на "ценни насоки",сме ги игнорирали и двечките - и моята мама и неговата мама Laughing Laughing Laughing

# 23
  • Мнения: 1 341
Не съм съгласна, че все свекървите са криви, майките добри, а пък ние снахите сме невинни до костите си!
В едни взаимоотношения се изисква и двете страни да дават, за да получат!
Нито майка ми, нито свекървами, нито пък аз сме идеални, но гледам да поддържам добри взимоотношения и с двете. Всички си имаме трески за дялане. Но щом свекърва ми е възпитала мъжът ми, така, че той да е добър съпруг и баща, значи не е чак такова животно както повечето недоволни снахи се опитват да ги изкарат. И съвсем не изключвам и онези свекърви, които просто си им е в кръвта да тровят нервите на снахите си, или пък просто си има както злобни снахи така и злобни свекърви!

И да, много е важно да се живее отделно от тях. Честно казано не разбирам семейства които живеят при свекърите си (само не ме изяждайте с парцалките)! Именно в тези семейства са и най-големите дразги!

# 24
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575

Много бих искала да видя, плюещите днес свекървите си след години като станат те самите такива, как ще се чувстват "снабдени" с вечно недоволни от тях и мразещи ги снахи. Wink

 Joy И тогава същите жени ще пускат теми "Какви лоши снахи имаме"  Joy

# 25
  • Мнения: 1 447

Много бих искала да видя, плюещите днес свекървите си след години като станат те самите такива, как ще се чувстват "снабдени" с вечно недоволни от тях и мразещи ги снахи. Wink

 Joy И тогава същите жени ще пускат теми "Какви лоши снахи имаме"  Joy
Това ме кара да се сещам за един виц:
Млада снаха много се оплаквала от свекърва си.Тя така прави,тя инъче прави...
Снахата решила да си записва в една тетрадка какво я дразни в действията на свекървата
и един ден като стане такава,да не допуска същите грешки.
Един ден станала свекърва и отворила тетрадката.Чела,чела накрая я затворила и казала:
-Тя свекървата е била много права.

# 26
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
 hahaha Joy Joy Joy

# 27
  • Мнения: 581
 Защото мама си е мама и от нея по- добра няма.
 Моята свекърва не е лоша жена и не ми е крива, но не си представям да съм под един покрив с нея.

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В България родителите са убедени, че трябва да обгрижват децата си докато са живи. Включително да им се разяснява всяка подробност от личния живот на децата, да бъдат информирани и за неща, които не са тяхна работа. Конфликтът е неизбежен.
Много силно обобщение за българските родители.

# 29
  • София
  • Мнения: 44 100
Вероятно просто повече се дразните на свекървите си, щото майките си ги обичате и сте им свикнали...аз забелязвам, че принципно много жени са лошо настроени към свекървите си, ако щеш даже преди още да ги позвнават...щото така принципно били отношенията...и те после няма как да са други...

Общи условия

Активация на акаунт