Изпитвате ли тревога за детето си ?

  • 4 461
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
На мен тревогите по детето започнаха от момента, в който  разбрах,че съм бременна. Тревожех се  като кихнеше,тревожех се  като закъснее  да се прибере,тревожа се  като  му е изключен мобилния  телефон или е извън обхват.И така до  днес  с какви ли  не тревоги,когато  сина ми е  на 20 и  нещо години.
  Тревогите не спират. Laughing

# 46
  • Мнения: 340
Не смятам, че постоянната тревога е нормална.  Още по-малко смятам, че тревогата е показател, че жената е добра майка.  Човек трябва да се тревожи за децата си така както се тревожи и за другите си най-близки хора (родители, партньор).   Дори смятам, че майките, тип "орлици" потискат децата си с вечната си загриженост и тревога и не им позволяват да станат независими личности.

А, манията със завиването на децата докато спят ми е най-смешна.  Струва ми се супер глупаво да си губя от съня, пък и да преча на детето ми да спи спокойно като го завивам.  Ако се е отвил, значи не му е студено.  Ако смятам, че е студено, ще го облеча с по-дебела пижама. 

# 47
Майка - орлица и тревожна майка са две коренно противоположни неща.Първата е деспотична и се опитва да дирижира живота на детето си.Втората обратно - опитва се да "накара живота да е подходящ за детето й" , ако мога така образно да се изразя.
Що се отнася до нощното завиване...детето ми се отвива , не защото му е топло , а защото рита повечко!

# 48
  • Мнения: 53
Аз имам близнаци. От първия ден в който се родиха - направо ми се спря тока /образно казано/. Какво ли не съм преживяла с тях - включително и това, че когато бяха на два месеца почти 20 дена бяха с много реална опастност за живота. Все от калта ги вадехме /както казва баба ми/. И постоянно живеех в ужас нещо да не им се случи, някоя болест да не ги хване и прочие такива лоши неща.
След време разбрах за себе си, че ако живееш в страх от нещо, ти сякаш го предизвикваш да се случи и то често се случва.
В един момент просто спрях да се тревожа за тях. В нормалния смисъл на думата.

Има една приказка "Всеки родител мисли само най-доброто на детето си" - ами нека им мислим само най-доброто и да оставим неоснователните си страхове настрани. 

# 49
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
След време разбрах за себе си, че ако живееш в страх от нещо, ти сякаш го предизвикваш да се случи и то често се случва.
В един момент просто спрях да се тревожа за тях. В нормалния смисъл на думата.


 Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт