Неприятните, неочаквани подаръци

  • 5 387
  • 99
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4
не може един родител да се гаври с детето си така, нали... ?Naughty
на мен ми е по лесно да мисля, че за да имат кутията на тази така желана от детето ТВ игра (XBOX 360), значи са му я купили и може би майката отиде да я донесе  Praynig

# 31
  • Мнения: 270
Рибозом  Hug На твое място ако и на 100 год да съм ще ида и ще си купя още сега за празниците...барби. Не се шегувам.И след като й се порадвам, което за мен ще продължи не повече от ден, ще я подаря на някое дете, което има твоята мечта за барби...Все пак тя май и юбелей има на 50 ли стана или 60  Mr. Green

Иначе хич не ми се иска да си разваляме настроението с тази тема. Само възможност за размисъл.Все пак това, което става с детето от клипа е частен случай. Моля се наистина да не спре да вярва, че в живота има и истински подаръци.. Въпроса ми все пак е как ние се справяме в подобни случаи.

# 32
  • Мнения: 25 600
Проблемът в това клипче не е, че детето не е получило това, което е желало, а дреха.
Проблемът е, че дрехата е напъхана в опаковката на желаното нещо и по този начин се подиграват на мечтите му. Е, това му е най-гадното.
Не всяко дете винаги може да получи точно това, за което най-много копнее, но когато му е обяснено с любов поради каква причина не може да го получи е едно, а да се изгаврят с очакванията му - друго.
Искрено се надявам това да е само гадна шега от страна на родителите, а по-късно да му дадат желания подарък. Дано!

# 33
  • Мнения: 2 018
Спомням си съпругът на една моя приятелка, как И подари прахосмукачка.   Laughing Беше много разочарована. Ама после си се посмяхме.  Heart Eyes

Наскоро ми се наложи да купуваме подарък за нова къща - пак на нея. Мъжа ми предложи тиган за палачинки. Викам му: Сакън недей, ще ни подгони с него из къщата /тя мрази да пържи палачинки/  Joy

# 34
  • Мнения: 2 099
ААА аз Барбито си я купих с първа заплата!Да не мислите,че няма да си я купя,не съм такъв човек!Колко години я чаках все пак!Наскоро дъщеря ми я подстрига почти нула номер,обаче й отива,брех гадната Барба Mr. Green

# 35
  • София
  • Мнения: 7 097
По-гадно нещо скоро не бях гледала - заболя ме сякаш е моето дете.

Когато правя подаръци търся това, което ще донесе най-голяма радост на човека и съм способна да обикалям до безкрайност по магазините.

# 36
  • Мнения: 660
Аз се замислих и предполагам също,че е вид  шега от страна на родителите,ама много черна и гадна от тяхна страна,предполагам,че по късно само дали и желания подарък..
Рибозом ужасно се почувствах катопрочетох за твоята случка с егоизма на майка ти и ми припомни една моя  мила обратна на твоята...Годината също 92-3 някъде,също желаех до полуда Барби истниснко (имаше едни пластмасови елементарни) със сгъващи се ръце и крака и искряща руса коса на Мател,бях я видяла в една приятелка на която родителите и пътуваха в чужбина и я бяха донесли..Имаше ги и в България,рядко се намираха и бяха скъпи около 130 лева(майка вземаше 250 тогава и то на хубава работа)Та зърнах я на една витрина бях на около 12 също и не спрях да мисля за нея,че я има тук и,че искам да ми я купят за рожденният ден,който беше скоро.Толкова я исках,че я сънувах всяка вечер,майка ни отглеждаше сама,винаги всички пари си е давала за нас с брат ми.И тогава точно мечтаеше да си купи един костюм скъп,много рядко си позволяваше да се глези,дори никога...Но аз толкова силно желаех тази кукла,че тя веднага се отказа да си купи за нея така желаната дреха от години и когато взе заплатата си веднага на другия ден куклата ми беше купена,бях толкова щастлива и толкова и благодарна.... Куклата я пазя и до ден днешен.... Всичките подаръци от нея са били много хубави и са ни правили много щастливи в брат ми..Просто няма такава ,майка и досега ни помага ако има възможност...

# 37
  • някъде
  • Мнения: 979
Значи не е била достатъчна гаврата с лъжливата кутия,ами щом са го снимали явно е било замислено като част от програмата Sick
Е...си семейството!Дано наистина истинският подарък му е даден по-късно на малчо.
Уф,че тъжно!Представих си моята Софи.

# 38
  • Мнения: 278
Винаги съм получавала и получавам много тъпи подаръци - гаден парфюм, гащи и потник, хавлия, форма за кекс, прашка размер С, а аз нося Л - същото важи и за други дрехи, сувенирче от рода на керамична камбанка, играчка от царевични пръчки, оцветена с боички мидичка или дърво, гумено топче, свещник, пепелник, джезве, чорапи, калкулатор, дреха от втората употреба, нищо и т.н.
Не, че се оплаквам, но аз поне се старая да проуча предварително какво харесва човек.
пп Клипа е гаден, как може така да се подиграват с детето?!?
Случвало ми се е на роднинско събиране на всички деца да подарят нещо или паричка, само на мен - не. Аз за това си мразя роднините.

# 39
  • Мнения: 3 695
ужас  Sick
много е гадно да ти подарят нещо, което не ти харесва и не ти трябва  ooooh!

# 40
  • Мнения: 17 546
А майка ме наби и нарочно си купи най-скъпите италиански ботуши в магазина-черни кожени с облечен ток.На ивици-черно и златисто с рисунък.И ботушите ще помня.Каза ми,че ще си ги купи ,ей така,за да не ми купи на мен кукла.Не ревах,просто още една гадна случка от гадното ми детство.Поредната гадна.И досега помня някои случки.Не обичам майка,безразлична ми е.Звучи грозно,но е истина.Не помня РД на който да съм получила подаръка който съм искала.Все дрехи и обувки.
Дааа, колко позната случка Tired И мама си купи обувки, кафяви (а тя мрази кафяво!), за да не ми купи ботите, които си бях харесала. Обувките струваха три пъти колкото ботите, които така и не получих. Два дена след това, мама отиде и си купи същите обувки, но вече черни, защото така и не обу кафявите... А панталона, който така я молих да ми даде да си нося още като беше нов, получих най-сетне, но вече ми беше малък...
Рибозом, за пореден път пишеш като от мое име. Hug

ПП. Как можаха тези хора!  Close И се смеят през цялото време, все едно са направили прекрасна изненада! Заболя ме и си спомних моето детство.

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 13:39 от Балу

# 41
  • Мнения: 2 132
Отвратително клипче Close
Винаги питам за подаръка.И винаги купувам това, което са си пожелали децата и познатите.Съответно и към нас така процедират Party

# 42
  • Мнения: 277
затова подарявам пари.да си купят каквото искат/за рожденни дни става въпрос/
и моля,не ми казвайте ,че това е обидно.защото обидно е да ти подарят нещо ,което не искаш.а желанията на хората трудно се отгатват.
колкото до рибозом-моето детство беше подобно/е,не чак да си купи ботуши майка ми/но ми купуваше все дрехи или обувки. неща ,на които мнооооооооооого се радвах.изкарах детството с 2 кукли.и то подарък от други/не родителите ми/.точно ,както в клипчето,,защо не се радваш,скъпо дете?ти нямаш ли нужда от зимни дрехи?
иначесегашния ми  мъж,много обича да ми подарява чаши от магазин за 1 лев./на майка си чинии,тигани/.та се чудя тази година,с какво да го ИЗНЕНАДАМ?
най-хубавия подарък ,който съм получавала до сега,но не от него,а от друг, е една саксия с коледна звезда.разцъфтяла,червена,красива.първия ми съпруг я беше изпратил навръх коледа с куриер!
страхотно е усещането ,че не си забравен.жестът в подходящ момент.това много ме радва.
а иначе на свеки номер 2 съм подарявала пръстен гювеч за готвене.то и стана цял комплект-тенжуря,чаши ,чинии,гювечи,тавички и се хвали и ги показва...
дали пък не си заслужавам гадни и безмислени подаръци...отдавна вече не се радвам на нищо материално.остарявам ли какво...като че ли подаръците са все за децата.те да се радват.а аз се радвам на глупости-готини плочки за кухнята,перденца.красив килим.май съм станала една лелка.
и въобще материалното може ли да ти донесе радост?

# 43
# 44
  • Мнения: 25 600
и въобще материалното може ли да ти донесе радост?


Може, разбира се, достатъчно е да си копнял за него.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт