Интернет общество за занаятчии и handmade красоти

  • 9 204
  • 82
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 550
Моля това мнение да не се приема като заяждане или каквато и да е проява на обида. Отзовавам се на молбата на авторката за съдействие.
Разбрах кое ме обърква. Това, че не намирам своето място в това Интернет общество за занаятчии. Нито като творец (занаятчия), нито като изучаващ нова техника, нито като потенциален купувач на красоти и т.н. Отварям първа страница и какво виждам: много е важно да отблежа какъв език използвам, нещо за форумите, как се рисуват лице и тяло. Това е от пръв поглед. Е, ако изрично не е подчертано в подписа на арт мама, никога няма да се досетя на какво място съм попаднала. По нищо не личи каква е целта на това Интернет-пространство - да обединява творци в различни области, да учи на нови техники и т.н.
Струва ми се, че първата страница е мястото да се покаже що е това, което си посетил. Да те препрати на места, които те интересуват. Да ти помогне да не се хабиш да прелистваш информация, която ти е напълно излишна и т.н.
Решавам да потърся нещо с търсачката. Задавам "плетиво". (аз съм от онази банда  Grinning). Излизат резултати, които съдържат "плетка" и "плетена", т.е. не само точната дума, а и всички тематично близки до нея. Отлично, приятно съм изненадана! Влизам в една от темите. Е ,така е оформена, че сякаш мненията отдолу са много по-важни от мнението, споделеното или как да кажа...същността на темата, която търся. То някак се размива сред мненията отдолу, които хем са оградени в карета, хем са повдигнати в цвят.
Това са обърканите ми мисли до тук. Но както казах, нямам опит с блоговете. Ако това носи някому полза, добре. Ако не, отдайте ги на хаоса в главата ми след един проточил се до безкрайност ремонт, разболяващо се хлапе и системно недоспиване. Hug





# 76
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Steisi, много ти благодаря, че си отделила време да разгледаш и споделиш! Надявам се детко да е добре!

Интересно е ти как се определяш. Ще се радвам да споделиш. Ние смятахме, че творец, изучващ техника, търсещ хора със същото занимание, предприемач и купувач са основните типове хора, за които портала би бил полезен. Последната опция "друго" с молба з ауточнение е точно за хора като теб, които могат да ни помогната да разширим и променим сайта.

Предложенията свързани с навигацията на първа страница също са много ценни и ще бъдат приложени скоро. Когато се натрупа малко информация, първата страница ще бъде съвсем различна. В момента портала не се рекламира, използва се от поканени потребители и те знаят за какво става дума. Има много категории, в които все още няма съдържание.

А за темата с плетивото... Тя ще е богата и полезна, когато има съдържание по темата. Към този момент няма плетачки, изявили желание да пишат в нея. Можеш да си първата.

Основното е, че това е портал за потребителите, а не за авторите на самия портал. Съдържанието се определя от регистрираните потребители. Ние само помагаме да им е по-удобно.

Макар да съм наистина благодарна за подобни анализи и въпроси свързани с употребата на портала, смятам, че мястото им е в обсъждания сайт www.domoshar.net, а не тук.  По тази причина на въпроси за организацията и начина на работа в портала ще отговарям само там. Има създадена форум тема за целта, както и нарочна форма за контакт. Благодаря ви!


# 77
  • Мнения: 3 550
Чудесно, че си го приела като градивна критика! Прочетох и първия ти призив да се използва формата за контакт и т.н., но не посмях, защото не знам като попитам и къде да си търся отговора. Обществото на плетачките тук ми е напълно достатъчно като взаимопомощ, намерила съм хора със същото занимание. Добре е и замисленото от теб да се срещаме на едно място, където общуват хора от много занаяти. Та, да речем, че не съм от тази категория, но мога да стана. Повече клоня към интересуващ се от нови техники, но най-вече бих искала да стана предприемач, който да си докарва доходи от изработеното.
Не намерих къде е темата с плетивото. В една тема ли ще пишем всичко? Не е ли по-добре да бъде раздел. В тоя дневник, както го нарече, ми се струва, че нещата ще потънат за 3 дни - веднага щом темата мине на втора страница.

# 78
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Steisi, sтрува ми се че не си влизала в портала като регистриран потребител.
Опитай ако имаш желание и предполагам ще получиш много по-добра представа.

Когато зададеш въпрос, отговорът ще намериш в електронната си поща /ако използваш формата за контакт/ или като коментар на написана от теб блог публикация или публикация във форума, /ако го зададеш там/.

# 79
  • Мнения: 3 550
Ами, ще дерзая още в онова Общество пък дано разбера структурата. Може преди да направя някоя стъпка да се допитам с теб на лични тук.  Grinning
А юнакът сякаш ще го бъде. Подозирам, че го дразнят строителните материали, в нас се подмята какво ли не.

# 80
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да, ако имате прах и химия, най-вероятно дразнят. Много е неприятно. Пожелавам бързо да се отървете от последствията на ремонта и само да се радвате на резултата.

# 81
  • Мнения: 440
Следя темата с интерес Peace

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 22:04 от svetli333

# 82
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Регистрирах се, следя ви.

Общи условия

Активация на акаунт