Арабски прелестни девици и други чудни хубавици - 96ти път

  • 38 475
  • 294
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 1 043
Здравейте,

аз съм от редовно четящите ви.

Искам да попитам за нещо, което го споменавате на няколко пъти напоследък. Защо Ислямът признава само други две религии - Християнството и Юдаизма? И какво всъщност означава да ги "признава"?

# 256
  • Мнения: 206
Lila  newsm12 и аз ще чакам включване от отбора на знаещите

Viokla   bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 20:24 от Nadia Jasem

# 257
  • Мнения: 126
До колкото ми обясниха-..наличието на Свещенна Книга-...Коран,Библия,Тора

# 258
  • Мнения: 689


Искам да попитам за нещо, което го споменавате на няколко пъти напоследък. Защо Ислямът признава само други две религии - Християнствоо и Юдаизма? И какво всъщност означава да ги "

Те са религии от Господ,религии с низпослана книга и пратеник,от които хората да се напътстват-това е според Исляма.
Аллах СУТ е пращал много пророци на различни народи в различни периоди от време,Йодаизма и Християнството се изповядват и в наши дни-това е най-кратко казано.

Надя-дай линк на сайта с картичките!

Новата потребителка Делта-кажи нещо за себе си,хабиби от къде е?

Амал-за мен ли говориш,дето писах за политика или Rolling Eyes

Ра-звезда стана този Хосамчо  Crazy

haulwa -утре

dala-има ли курбани във Франс?
онзи сайт,дето някой ти го беше дал,за Исляма-не черпи от него,защото е меко казано....пълен с глупости.

# 259
  • Мнения: 206
Lili www.123greetings.com
Да си уважите всички приятели и роднини Simple Smile

# 260
  • Мнения: 689
lila -подарк за теб и всички любопитни:
 
 http://www.islamforbulgaria.com/onlinelibrary/Introduction_Islam_BG.pdf

мерси Надя,докато ми съхне хенната на лявата ръка ще пращам картички Grinning

Дезърт-влюбена ли си?Пак изпуснах клюката  Crazy

# 261
  • Мнения: 126
Лили-мерси   bouquet обичам да чета такива неща,много хубаво е обяснено и написано...

Наде- ее а аз днес се ровя от обед да търся нещо по-така за лаида като картичка и накрая на всички по едно агънце изпратих ..с китка на ушенце  Joy  bouquet

Разбира се ,Лили -има Лайд тук ..и курбанче и агънца за който си тачи и уважава религията и традицията .На пазар за животните не се ходи,както днес ми се похвалиха -живите агнета по снимка в каталог ги описват и снимат...така си избираш в  мюсюлманските месарници -  избираш си животното-до 2 часа ти го носят и  оттам  в джамията да го заколят по правилния начин.

# 262
  • Мнения: 1
Лила, ислямът ‘признава’ юдеизма и християнството в смисъл, че Богът, пророците и свещените книги на тези 3 религии са едни и същи. Това, разбира се, е много общо твърдение, което се нуждае от хиляди уточнения и уговорки.

Ислямът вярва в един Бог, който периодично изпраща пророци  и пратеници за да предадат на хората посланието за Единобожието, и да изоставят езичеството. На някои от тях Богът (Аллах) разкрива свещени книги.

Някои от пророците са: Адам, Ной, Лот, Авраам, Исаак, Ишмаел, Мойсей, Давид, Соломон, Исус, Мухаммед.

Някои от свещените книги: Тора (Петокнижието на Мойсей),Забур (Псалмите на Давид),Инджил (Евангелието на Исус), Коран (Мухаммед).

Имам въпрос. Каква е разликата между пратеник и пророк?

Току виж някой пак спечелил награда...ако съм в настроение.

Лека нощ.


Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 22:36 от Monsoon_rain

# 263
  • Мнения: 333
 Crazy Ехееее...как сте се разписали само...машаАлла машаАлла!  Laughing

Аз се наработих за днес. А сега мисля какво ще облека утре за празника. Че е двоен.  Flutter Вечерта ще излезем на дискотека с приятели да празнуваме двойния празник.  Party

Делтичка Познах те познах те!  Hug Най-накрая и ти се разписа. Радвам се да те видя тук.  Hug

П.С. Да ви дам малко информация за Делта . С нея се познаваме вече близо от 1година. Страхотен човек. Много лъчезарна и земна жена. Винаги е весела и бодра, позитивна настроена. Винаги и се възхищавам на позитивното й отнишение към всичко. Изпълнена е с живот машаАлла!  Heart Eyes Hug Много си я обичкам!
Друго за нея нека тя да разкаже!  Wink

Наде, Лили Не съм влюбена.  Laughing Но Венито ме разконспирира във фейсбуук.  Mr. Green Излизам с едно момче (сириец) от известно време, но нищо сериозно (от моя страна). Просто си излизаме заедно...говорим си. Всичко с граници. Така е най-добре за мен, докато се омъжа.  Simple Smile Общото при нас с него е че него го влече турското, а мен арабското. Учим се взаимно на езиците. И често спорим на шега като съвпадат арабска и турска дума или някоя храна арабска ли е турска ли е. Спорим за баклавата. Той твърди, че е арабска, аз на инат не турска. Ако на улицата срещнете двама младежи (аз и той) да си спорят турско е, не е, турско е, не е турско арабско е - това сме ние.  ooooh! hahaha Вечно спорим.
Не съм влюбена в момента, но ми харесва това, че много е загрижен за мен, много ме пази и ме кара да се чувствам добре, когато сме заедно.

Лили Днес за зъбче си се разплакала утре в други ден за диплома и други все хубави неща ще се радваш. Това са хубави неща от живота.

Петя Така е..много често човек не знае какво да си пожелае и наистина трябва да внимава какво си пожелава.  Simple Smile

За свинското освен, че е харам заради месото на скоро ми казаха, че не го тачим животното, защото е било единственото, което не пазел женската си. Т.е. е било животно без чест.  Rolling Eyes






# 264
  • Мнения: 3 804
мелани 4естита ходеща принцеса  Heart Eyes

делта добре дошла Hug,раз4итаме на ли4но представяне


ние свършихме с рож.ден -отказахме се да излизаме,останахме вкъщи ,и без това следващите няколко дена децата ще са навън,дано да не се развали времето Praynig-но бяхме на готова храна и моята торта-то било хубаво и без родата-не ми се налага да 4истя няколко 4аса след това Mr. Green,ка4их и малко снимки в албума
а и приемам идеи за име на ку4ето-2те каки спорят и не могат да стигнат до единодушие и до сега пес4ето е безименно-а то днес лая по една от котките Grinning,а Даяна се разсърди-след като бягаха известно време куъ4ето се имори и си легна ,а тя ревна защо не искало да бяга пове4е hahaha

и още веднъж да благодаря за вси4ки пожелания към Самара Hug Heart Eyes

да се разберем за да няма пак дублиране-на 18 страница сме-кой ще пуска новата тема newsm78,и ще се сл;ага ли анкета за това колко са посещавани арабските страни

# 265
  • Мнения: 1


Искам от сега да  Ви честитя празника!!!!! Да сте живи и здрави и щастието никога да не Ви напуска!! Нека винаги Вярата да е с нас!


Ейд МуБаРаК!!!!!



 Hug  bouquet

# 266
  • Мнения: 689
Ммм-Дезърт-то и с кюрдина беше само излизане,пък започна да го ревнуваш  Naughty
направо да те вписваме при сирийскит  мами-90% ще те омае,знам ги аз  Wink
Радвам се за тебе и Аллах да те напъти,весело прекарване на двойния ти празник:да си жива,здрава и все така красива кукличка!

Monsoon_rain -пак ли задаваш въпроси,на които знаеш отговора  Mr. Green
Ако отговоря какво ще ми дадеш?В Бърджа не искам-ходила съм вече  Blush

Пророк=набби е човек,на когото Аллах СУТ съобщава нещо,което да бъде предадено на хората. 
Пратеник=руссул е човек,на който мисията,възложена от Аллах СУА е да насочи даден народ в правия път.
т.е пророците са за вярващите,а пратениците са за отдалечените от вярата най-просто казано
 bowuu

dtti-ми тозависи от кучето,ако е голям пес нещо по-сериозно,ако е малко:нещо по-миловидно
моята рибка се казва Шао Лин,защото е китайски сорт и скача на бой много.



Еид Мубарак на всички празнуващи и техните семейства!

# 267
  • Мнения: 3 804



4естит празник на вси4ки-нека  ни донесе мир ,щастие и любов

4естит 8ми декември и на нашите студентки-само изпити взети с отли4ен  bouquet  bouquet  bouquet

лили то още е бебе,но ще стане голямо

# 268
  • Мнения: 112
честит празник на всички и също така на семействата ви!бъдете живи,здрави и по-малко проблеми Simple Smile

# 269
  • Мнения: 1




Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 02:30 от Monsoon_rain

Общи условия

Активация на акаунт