УСМИХНИ СЕ С МЕН!

  • 135 566
  • 1 874
  •   1
Отговори
# 1 860
  • Мнения: 3 835
Раче, в този свят, ако бяхме все скептици, досега да си седим в пещерите. Оптимистите и вярващите в развитието и промените са тези дето са ни докарали до днешното ни дередже.

Частният пример, който даваш е именно от тези, които доказват, че отдавна сме готови да реализираме приобщаването в действителността, имаме хората, които да създадат водещите модели, даже вече много от тях са създадени. Имаме нужда само от воля и държавна политика, та да вземе да се случи цялостно, а не на парче като сега. В тази посока основно сега работим, в образователната сфера и в Концепцията за новия закон за училищното образование, за законът после, за стандартът за приобщаващото образование. Само, че тя тази сфера е тясно свързана като процес с процеса на деинституционализацията, изобщо нищо от това дето искаме, няма да стане с политики на парче и всяка институция да се саморазбира като съществуваща самостоятелно. Съвместна и координирана работа трябва.

# 1 861
  • Мнения: 2 242
Раче, много пъти съм си признавал, че писането не ми е силна страна още от ученическа възраст.  Embarassed Явно за пореден път не съм се изразил правилно, за което се извинявам. Както казах и в едно интервю наскоро - "да, оптимист съм". Спомням си какво беше преди 5 години и какво е сега. Има голяма разлика. Предполагам ти също я усещаш. Още повече ти живееш с проблемите доста по-отдавна и разликата би трябвало да е още по-голяма.
Макар и много бавно нещата се променят. Нагласите също. И точно ние, родителите надеца с увреждания трябва да инициираме промените, защото най-добре знаем какви са проблемите и как да се решат. Хора като Тео, Лавендър, Йосарян са единици. Hug

# 1 862
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Friend, аз явно не съм те разбрала. Напоследък съм станала такъв скептик, че.... Blush аз не мога да се позная понякога. От вечният  оптимист залитнах в другата крайност. Виждам положителни промени около мен. Виждам едни отворени хора за проблемите ни, но не мога да се зарадвам. Не защото не ги приемам напротив дори се възползвам от смесеното обучение в училище. И това е нещо страхотно. Зимните месеци, когато върлуват вируси и арктически студ детето ми се обучава всеки ден в къщи. Върви с класа, а аз не мръзна в училищните коридори. Обаче все повече срещам озлобени хора, родители на различни деца, които се опитват да се съревноват чие дете е по-болно, чие дете е заслужило повече социални помощи, повече часове за асистент. Срещам родители претендиращи да са нещо, които ми казват в очите и аз платих да има сина ми 100% НВСА за еди колко си години,и ще се възползвам като теб от ситемата. Съжалявам аз никога не съм плащала и няма да го направя.Аз не ги искам тези проценти и този доживотен ТЕЛКК. Искам детето ми да не се влошава, да има пътеки, а не да се чудя как да прося пари за рехабилитация, а в скоро време ще се наложи и за апарат за дишане. Не мога да си представя че има родители, които събират пари за децата си които не стигат до тях. Обаче ги има. Не искам да пиша повече.......задавих се от сълзи, а не исках това и......сигурно написах поредната глупуст за която ще съжалявам.

# 1 863
  • Мнения: 3 835
Раче, стига де, ами има всякакви хора, навсякъде, във всички сфери и области от живота, има такива дето злоупетрябват с децата си, използват ги, че и такива има дето направо престъпления вършат спрямо тях, използвайки ги. Да не мислиш, че са само тук. Винаги ги е имало и винаги ще има, а колкото повече пропуски има в закони и правила, и слаб контрол, веднага разцъфтяват тези злоупотреби. Това не означава, че трябва да се ощетяват честните, добри и съвестни родители, а че трябва да се затегнат контрола и правилата, така че злоупотребите да се сведат до минимум, защото те най-много ощетяват и са за сметка не толкова на държавата, колкото на хората и децата, които имат действителна нужда.

# 1 864
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Тео страшно права си.  Hug Винаги ще има хора, които да се възползват от пролуките в законите, затова трябва да има и сурови наказания. На мен не ми е ден днес. Embarassed и не само днес.

# 1 865
  • Мнения: 838
„От името на майките.Това са нашите разкази за нашия различен живот, за преживяното страдание, отговорността и любовта. Това са нашите спотаени надежди, тревоги и научени житейски уроци. Вярваме, че те поставят въпроси както чисто човешки, така и пред обществото. Време е някой да заговори за това как се променя животът на едно семейство при появата на дете с увреждания. Време е някой да заговори за това как се променя животът на една майка, която се отказва от личностна реализация, кариера, от своите очаквания и мечти в живота и се посвещава само на децата си. Ние знаем, че нашата лична жертва е наша лична отговорност. Знаем, че няма да се появи фея с вълшебна пръчица, която да реши проблемите ни. Някои татковци ще продължават да напускат семействата на деца с увреждания, но ние, майките, ще продължим да живеем с тревогата, че здравите ни деца израстват в различна, трудна среда, често натоварена с недетски задачи. И това им се отразява. Ще продължим да се свиваме пред мисълта: „А какво ще стане с болното ми дете един ден, когато мен няма да ме има?”. Ще продължим да живеем по-трудно и от другите хора в един различен свят. Ще продължим да си поплакваме и да се надяваме на чудо – божие или научно за детето си. Ще продължим да питаме, да търсим, да работим за подобряване на състоянието и бъдещето му. Ще правим всичко възможно да излекуваме децата си, да им осигурим обучение, да им дадем шанс за по-щастлив живот. Вярваме, че изпълняваме както личния, така и гражданския си дълг. По-можещият човек изисква по-малко държавна грижа. Грижите, работата с нашите деца с увреждания са без почивни дни, без болнични, без отпуски. Нашият работен ден няма нито начало, нито край. А договорът, срокът на трудовия ни договор, е до края на живота. Към днешна дата социалната категория, която ни определят статистическите таблици е домакиня. Нормативното признание за нашите дела са единствено здравна осигуровка от бюджета и право на минимална социална пенсия. Тези от нас, които имат възможност и търсят работа, трудно я намират и още по-трудно я задържат. Държавата отказва да ни определи като отделна Ние не се оплакваме, въпреки че остаряваме все по-уморено. Не обвиняваме, въпреки унижението.
Нашият избор е доброволен. Той се нарича „Няма да изоставя детето си”.
Ако в очите на институциите и обществото този избор е правилен, ние искаме да го чуем ясно артикулирано и разписано в закони и наредби. Искаме го заради общото ни достойнство на хора, заради гражданските ни права и присъствие. А лично достойнство ние имаме – нажежавано в битки и охлаждано със сълзи. Все по-калено. От името на майките.”

От тук:

http://kzd-nondiscrimination.com/start/index.php?option=com_cont … id=351&Itemid:

# 1 866
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Още една усмивка... за бъдещето на всички деца!!! Hug

# 1 867
  • Мнения: 3 835
Аз писах в другата тема по делото в КЗД.

# 1 868
# 1 869
  • Мнения: 3 835
Благодаря ви! Hug

Разпространявайте моля ви тази информация и елате да си помогнем и подкрепим заедно, защото това касае всеки един от нас!
http://usmihnisesmen.org/Усмихни%20се%20с%20мен-1/ПРОТЕСТ%20НА%205%20МАЙ-99.aspx

Подкрепете ни и във Фейсбук:

http://www.facebook.com/pages/%D0%9D%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0% … D/109178242462268

# 1 870
  • Мнения: 3 835
.....

Последна редакция: пн, 16 май 2011, 23:23 от teo7777

# 1 871
  • Мнения: 3 835
....


Последна редакция: вт, 17 май 2011, 10:56 от teo7777

# 1 872
# 1 873
  • Мнения: 3 835
СПОРТЪТ Е ЗА ВСИЧКИ

Днес се проведе спортен празник под мотото "Спортът е за всички". Организатори са Национален алианс „Усмихни се с мен", kidssports.bg и спортният център.

http://www.btv.bg/news/bulgari​a/obshtestvo/story/16381190 … ​nitsi.html



http://www.fitkids.bg/bg/content/%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82% … D1%87%D0%BA%D0%B8

# 1 874

Общи условия

Активация на акаунт