Секцио или нормално раждане?

  • 7 137
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 498
Първият път родих нормално и 40 дни едва си сядах на дупето,
а сега избрах секцио и на 2-я ден бях в кафето на клиниката, а на 4-я ден ме изписаха
Ако имам др дете пак ще е секцио

# 31
  • София
  • Мнения: 6 999
започва "затварянето",което е на 5 етажа-слоевете,които изброих и всички те се шият/включително и мускулите/,като за всеки етаж се ползва специална игла и техника на шиене.По този начин приключват всички коремни операции,не само секциото.

Много добре помня, че моят лекар ми каза, че са ме зашили на 3 'реда', което било защото съм слаба. Така ми каза той. Попитах го, защото аз бях чувала за 8.

Та си мисля, че е индивидуално, но все пак не съм лекар.

На 3, на 5 или 8 - вечерта вече си седях в леглото, а след 24 часа припках Simple Smile

# 32
  • Мнения: 7 186
Много добре помня, че моят лекар ми каза, че са ме зашили на 3 'реда', което било защото съм слаба. Така ми каза той. Попитах го, защото аз бях чувала за 8.Та си мисля, че е индивидуално, но все пак не съм лекар.На 3, на 5 или 8 - вечерта вече си седях в леглото, а след 24 часа припках Simple Smile
На някои дебеланковци пък само подкожието им го шият на 2-3 етажа,пък смятай още колко реда има newsm62.Голям зор.Разбира се,че е индивидуално,това което цитирах е в най-общи линии.

# 33
  • Мнения: 1 645
Още от самото начало исках да родя нормално - и дори за миг не съм помислила за секцио.Въприки ,че нямах напъни ,че ми направиха епизиотомия,не можех да седна доста време на д - то и ходех доста страно - изобщо не съжалявам за избора си.Каквото и да избереш - пожелавам ти леко раждане. Simple Smile

Даниел - 21.04.2004г.

# 34
  • Мнения: 2 807
Ами пробвай нормално (след преценка и съгласие на лекар, разбира се), та за третото вече ще можеш да си избереш Wink

Не съм раждала чрез секцио, но ако бях на твое място бих искала да е вагинално...

# 35
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.................Но най-често се получават сраствания.

  Аз пък нямам  Laughing
  А това със срастванията не зависи ли донякъде и от умението на доктора?

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
.................Но най-често се получават сраствания.

  Аз пък нямам  Laughing
  А това със срастванията не зависи ли донякъде и от умението на доктора?
От къде знаеш?  Laughing След всяка операция се получават сраствания, а умението на доктора няма нищо общо.

Аз пък хич не искам да разбера какво е нормално раждане. От един най-обикновен преглед на магарето ме боли, та представям си какво е. Ако раждам и 3-ти път, пак ще искам да е чрез секцио.

"Все пак секциото е операция - тя след години рано или късно се проявява." - това не го разбрах. Всеки опериран човек ли има проблеми с операцията след години? Брат ми има 2 коремни операции като дете, а до сега нищо не е споменавал... newsm78

# 37
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
От къде знаеш?  Laughing След всяка операция се получават сраствания, а умението на доктора няма нищо общо...........................................Брат ми има 2 коремни операции като дете, а до сега нищо не е споменавал... newsm78

  Нямам, нямам, пък  и да имам хич и не съм разбрала, така че не ми пречат, ще си ги нося  Crazy

  + секциото имам още две операции от херния /ама по - ранни, в 1 и 4 клас/ и от тях нищо ми няма.

# 38
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нямам, нямам, пък  и да имам хич и не съм разбрала, така че не ми пречат, ще си ги нося  Crazy
Срастванията не се усещат.

# 39
  • Мнения: 7 186
А това със срастванията не зависи ли донякъде и от умението на доктора?
Зависи донякъде,но също е индивидуално до известа степен.

# 40
  • Мнения: 1 341
Направиха ми секцио при пълно разкритие. Смело мога да твърдя, че съм опитала болките и при двете раждания. И при двете боли. При нормалното докато родиш, секциото след това докато се радвижиш. Ако мога сега да избирам пак ще пробвам по нормален начин. Раздвиждането след операцията е мноооого гадничко. А и сега имам 101% сраствания, които ще дърпат при втората бременост.

# 41
  • Мнения: 46 511
........Раздвиждането след операцията е мноооого гадничко........

При теб може да е било така, аз просто станах и тръгнах, без никакви проблеми, а жената от съседното легло - нормално леко раждане, успя да направи това упражнение на 3-тия ден. Но .. всеки се възстановява различно  Wink

# 42
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Vси4ко е мноооооооого индиvидуално.Аз раждах по "нормален" пьт и 4еcтно да vи кажа ниЩо нормално не vидях Sad.Много бях зле след раждането.Дvе седмици не можех да седя и горе долу след третата по4нах да ходя нормално.
Ако имам друго дете Naughty,Ще искам сьс секцио. Crossing Arms

# 43
  • Мнения: 7 186
Vси4ко е мноооооооого индиvидуално.Аз раждах по "нормален" пьт и 4еcтно да vи кажа ниЩо нормално не vидях Sad.Много бях зле след раждането.Дvе седмици не можех да седя и горе долу след третата по4нах да ходя нормално.
Ако имам друго дете Naughty,Ще искам сьс секцио. Crossing Arms
Нормалното раждане може да мине много леко,но може и да бъде и много тежко,всичко е индивидуално.Аз съм за секцио,защото за мен това е по-добрият вариант и няма никаква опасност за бебето-нито от форцепси,нито от други неприятни намеси и усложнения.От друга страна не желая да си развалям анатомията.

# 44
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Vси4ко е мноооооооого индиvидуално.Аз раждах по "нормален" пьт и 4еcтно да vи кажа ниЩо нормално не vидях Sad.Много бях зле след раждането.Дvе седмици не можех да седя и горе долу след третата по4нах да ходя нормално.
Ако имам друго дете Naughty,Ще искам сьс секцио. Crossing Arms
Нормалното раждане може да мине много леко,но може и да бъде и много тежко,всичко е индивидуално.Аз съм за секцио,защото за мен това е по-добрият вариант и няма никаква опасност за бебето-нито от форцепси,нито от други неприятни намеси и усложнения.От друга страна не желая да си развалям анатомията.
Ами и аз ,за тоv сьм ,за секцио v4е,заЩото моя бебок го изvдиха сьс форцепс ,заЩото имашЕ опасnocт и за него и за мен ,заЩото се разширих адски много v
крьста.................ехххххххх,колко ,заЩото има оЩе.

Общи условия

Активация на акаунт