ОДЗ Зайчето Куики - София

  • 5 165
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 545
Да, настина 20 лв не са малко за членски внос, имам много приятели с деца и никой не плаща толкова, ако въобще нещо събират и наистина досега не е имало отчет на парите. По принцип не съм против такава идея, но факт е, че  настоятелството ни го натресоха, без да сме гласували за създаването на такова, не сме решили всички ние, на родителската среща през септември се каза, че е взето вече решение да се прави настоятелство и колко да бъде членския внос, подготвени бяха молбите за членство. Разигра се една сълзлива история как едва ли не ако не станем членове и не събираме пари, градината ще затвори. Даже тук имаше една тема, в която се бях възмутила срещу всичко това. И аз си имам моите съмнения, че има хора, които могат да се облагодетелстват от това начинание, но нямам никакви доказателства за това.
Обаче от самата градина съм доволна, поне на този етап, с тези учителки. Извеждат ги, занимават ги, внимателни са и разбрани, комуникацията е лесна. Базата не е лоша - е, нямам други критерии за сравнение, но помещенията са чисти, има доста играчки, топло е. Не очаквам някакъв лукс. Имам доста забележки към храната, но това не е въпрос, който опира само до храната в 50 ОДЗ. Дано наистина има начин да получават пари от събрания членски внос (това доста ме съмнява) и тъкмо затова ще питам на родителската среща, дали се оправдаха техните очаквания за допълнителни възнаграждения и въобще какво се прави с тези пари.
И пак ще кажа - моят критерий за оценка е детето - то се чувства там добре, плачеше в началото, но сега ходи с радост, винаги си го взимам чисто, сресано. Тя има чувствителна кожа и се подсича много, досега нито веднъж не съм я взела неизмита и подсечена, занесох крем, мажат. Въобще засега нямам кой знае какви забележки.

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 15:37 от lga

# 16
  • sofia
  • Мнения: 405
 newsm10
Доволна съм.

# 17
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Благодаря ви за отговорите момичета.   Hug
Ние сме едни от приетите и записахме малчо на ясла. Няма да го давам веднага.

Впечатления - дейна директорка и много добра база .

# 18
  • Мнения: 545
Здрав
Благодаря ви за отговорите момичета.   Hug
Ние сме едни от приетите и записахме малчо на ясла. Няма да го давам веднага.

Впечатления - дейна директорка и много добра база .


Здравей, Анета! В коя група сте записани? Ако сте в първа, значи сме заедно Simple Smile Ще се радвам да се запознаем, когато решиш да го пуснеш. Общо взето родителите се познаваме и сме в добри отношения, успяваме да се организираме. Например, сега си изготвяме плодово меню - всеки от нас носи по списък всеки ден плодове, за да могат малките да хапват повече здравословна храна.
Наистина на последната род. среща стана въпрос, че има четири новоприети деца, предполагам, че твоето е от тях.
 Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 8 932
Да, настина 20 лв не са малко за членски внос, имам много приятели с деца и никой не плаща толкова, ако въобще нещо събират и наистина досега не е имало отчет на парите. По принцип не съм против такава идея, но факт е, че  настоятелството ни го натресоха, без да сме гласували за създаването на такова, не сме решили всички ние, на родителската среща през септември се каза, че е взето вече решение да се прави настоятелство и колко да бъде членския внос, подготвени бяха молбите за членство. Разигра се една сълзлива история как едва ли не ако не станем членове и не събираме пари, градината ще затвори. Даже тук имаше една тема, в която се бях възмутила срещу всичко това. И аз си имам моите съмнения, че има хора, които могат да се облагодетелстват от това начинание, но нямам никакви доказателства за това.
Обаче от самата градина съм доволна, поне на този етап, с тези учителки. Извеждат ги, занимават ги, внимателни са и разбрани, комуникацията е лесна. Базата не е лоша - е, нямам други критерии за сравнение, но помещенията са чисти, има доста играчки, топло е. Не очаквам някакъв лукс. Имам доста забележки към храната, но това не е въпрос, който опира само до храната в 50 ОДЗ. Дано наистина има начин да получават пари от събрания членски внос (това доста ме съмнява) и тъкмо затова ще питам на родителската среща, дали се оправдаха техните очаквания за допълнителни възнаграждения и въобще какво се прави с тези пари.
И пак ще кажа - моят критерий за оценка е детето - то се чувства там добре, плачеше в началото, но сега ходи с радост, винаги си го взимам чисто, сресано. Тя има чувствителна кожа и се подсича много, досега нито веднъж не съм я взела неизмита и подсечена, занесох крем, мажат. Въобще засега нямам кой знае какви забележки.
Само не разбрах, значи всеки месец родителите плащат 20 лв. Това при средна група от 25 деца, прави 500 лева от група. И никой не ви дава отчет какво прави с парите? Защото законово няма как да ги дава на персонала. Интересува ме, защото ние сме с големи шансове за тази градина и лично аз не бих търпяла подобно нещо.

# 20
  • Мнения: 545
Само не разбрах, значи всеки месец родителите плащат 20 лв. Това при средна група от 25 деца, прави 500 лева от група. И никой не ви дава отчет какво прави с парите? Защото законово няма как да ги дава на персонала. Интересува ме, защото ние сме с големи шансове за тази градина и лично аз не бих търпяла подобно нещо.
да, всеки месец се плаща членски внос, род. настоятелство е организация с нестопанска цел и родителите членуват в него. На практика обаче не всеки си плаща членския внос редовно и на последната род. среща след упорити въпроси от моя страна ми казаха, че всичко събрано дотук ще бъде дадено като бонуси за коледа на целия персонал на одз-то. Отделно обещаха да има направен счетоводен отчет на парите в началото на следващата година.

# 21
  • Мнения: 545
И още нещо! Интересно ми е къде ще си търсиш правата, Ана, след като няма да търпиш такова нещо. Напълно те подкрепям във възмущението, но ми е интересно какво мислиш да предприемеш в случай, че няма прозрачност къде отиват парите. Оказва се, че 20 лв на месец се явяват проблем, а уж не е голяма сума. Все пак някои имат и по две деца в тази градина. Комуникация трябва, за да се убедят родителите да плащат, а такава няма.

# 22
  • София
  • Мнения: 8 932
И още нещо! Интересно ми е къде ще си търсиш правата, Ана, след като няма да търпиш такова нещо. Напълно те подкрепям във възмущението, но ми е интересно какво мислиш да предприемеш в случай, че няма прозрачност къде отиват парите. Оказва се, че 20 лв на месец се явяват проблем, а уж не е голяма сума. Все пак някои имат и по две деца в тази градина. Комуникация трябва, за да се убедят родителите да плащат, а такава няма.
Ами има инспекторат, който ще е доста заинтересован от случая. Не е важна сумата, а това че се събира безотчетно.

# 23
  • Мнения: 545
И още нещо! Интересно ми е къде ще си търсиш правата, Ана, след като няма да търпиш такова нещо. Напълно те подкрепям във възмущението, но ми е интересно какво мислиш да предприемеш в случай, че няма прозрачност къде отиват парите. Оказва се, че 20 лв на месец се явяват проблем, а уж не е голяма сума. Все пак някои имат и по две деца в тази градина. Комуникация трябва, за да се убедят родителите да плащат, а такава няма.
Ами има инспекторат, който ще е доста заинтересован от случая. Не е важна сумата, а това че се събира безотчетно.
Така е, Ана и на мен това ми е минавало през акъла, но да видим, все пак идеята за род. настоятелство е по принцип добра. При нас то е създадено съвсем от скоро, интересно ми е как ще потръгнат нещата.
Иначе градината е добра, спор няма. Ако ви приемат, пиши на лс.

# 24
НЯМА ДРУГА ТАКАВА ДЕТСКА ГРАДИНА КОЯТО ДА МУФТИ РОДИТЕЛИТЕ НЕПРЕКЪСНАТО ВСИЧКИ СИ ТРАЕМ ЗА ДОБРОТО НА ДЕЦАТА!И С ТОЗИ ЧЛЕНСКИ ВНОС(20лв.)ВЕЧЕ СЕ ОПИТВАТ "ЛЕГАЛНО" ДА НИ МУФТАТ И МНОГО РОДИТЕЛИ СЕ ЗАБЛУДИХА ЧЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!АБЕ ХОРА ТОЛКО ЛИ СТЕ ЗАБЛУДЕНИ?

# 25
Продължавайте да си траете,  Naughtyи накрая ще ви тропнат едно хорце на главите.  newsm78Инспектората няма отношение към настоятелството, #2gunfire едни се облагодетелстват Money на гърба на други.

# 26
  • Мнения: 545
Хм, колко много възмутени ! Абе регистрирайте се като хората. Дали обаче на род. срещи сте така открито недоволни? Пък и анкета имаше преди два месеца – и там резултатите едва ли не показа щастливи и доволни от настоятелството родители.
На мен ми отговориха на род. среща, че парите от досега събрания чл. внос отишли за коледни бонуси за целия персонал. В началото на този месец обещаха да има отчет на парите.
Мисля, че всеки има право свободно да си изрази мнението. И аз бях възмутена от начина на създаване на това настоятелство, даже и в други теми се писа и се оказа, че в анкетата като последен въпрос бяха цитирали моето мнение като „недоразбрано твърдение”, накърняващо репутацията на одз-то.
Относно самата градина – доволна съм, вече го казах. За настоятелството – това е отделен въпрос.

# 27
  • Мнения: 1 195
Малко ми е странно  newsm78
ако не искате да плащате по 20лв отгоре - ами недейте- отпишете си децата и ги запишете в друга ДГ, аз лично съм съгласна и 40 - 50 да плащам отгоре, но детето ми да го приемат там. Не виждам  какво толкова протестирате за тези 20лв, частните ДГ за по 400-500 лв минимум.
 
А и да ги дават на учителите пак ще е добре те са със смешни заплати -250 - 300лв и мисля че заслужават бонус за труда си а той хич не е малък Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 8 932
Малко ми е странно  newsm78
ако не искате да плащате по 20лв отгоре - ами недейте- отпишете си децата и ги запишете в друга ДГ, аз лично съм съгласна и 40 - 50 да плащам отгоре, но детето ми да го приемат там. Не виждам  какво толкова протестирате за тези 20лв, частните ДГ за по 400-500 лв минимум.
 
А и да ги дават на учителите пак ще е добре те са със смешни заплати -250 - 300лв и мисля че заслужават бонус за труда си а той хич не е малък Peace
Защото си има правила. Когато отидеш в частната си казват каква е цената и си я плащаш. Обаче отиваш в общинската градина и там ти казват такса 40 лв. Пък после някой решава, че може да ти поиска още пари, независимо дали са 5 или 20 лв. И то не еднократно, а всеки месец. Въпроса в случая не е за парите, а за принципа. И откъде родителите са сигурни, че парите са отишли като Коледни бонуси, пък и в крайна сметка не са длъжни те да осигуряват Коледният бонус на персонала. Защото веднъж са си платили таксата и втори път-данъците, от които се издържа градината.

# 29
  • София
  • Мнения: 100
здравейте момичета. ние сме от приетите тази седмица в текуща втора група. не ми отговориха на въпроса от къде се взеха 8 свободни места в градината. дадоха ми 3 документа за попълване, единият от който за членство в настоятелството. казаха ми сега е момента да се откажете ))) такса 40+20 членски внос+7 охрана+ 3 за минерална вода. не са ме питали искам ли или не да съм в сдружението. явно няма не искам

Общи условия

Активация на акаунт