Винаги ли се съветвате с педиатъра си?

  • 2 371
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 376
С нашето педи почти винаги ни съвпадат мненията, но решенията ги вземам аз Simple Smile, сега като почнахме захранването я питах с какво да почнем, мислех че ще ми даде някаква определена схема, въпреки че аз бях решила вече кое кога и как Laughing
За мое учудване този път, беше много неточна и само в общи линии ми каза, почваш това после онова, сигурно е прочела по погледа ми, че съм решила всичко Mr. Green
В крайна сметка родителя е този, който преценява и решава кое е добро за детето му, а лекаря е само съветник Peace

# 46
  • Мнения: 1 098
За храненето на детето си не съм послушала нито веднъж педиатърката. От форума научих всичко, което ми трябва.

# 47
  • Мнения: 1 219
за щастие намерих страхотен педиатър,с който сме на една вълна и взаимно се изслушваме и съветваме LaughingЗатова и винаги когато сме при него обсъждаме всичко,което ни интересува.И да-съветвам се с него относно захранването Peace

# 48
  • Мнения: 700
за щастие намерих страхотен педиатър,с който сме на една вълна и взаимно се изслушваме и съветваме LaughingЗатова и винаги когато сме при него обсъждаме всичко,което ни интересува.
И ние така, но също се съветвам във форума. Всъщност основните неща ги научавам във форума и от книгите.

# 49
  • Мнения: 666
Купих си книжка с ориентировъчно захранване и карах по нея плюс съветите на педиатъра. При нас обаче на педиатър се ходи по желание, а не всеки месец като в БГ, така че аз отидох само веднъж преди да започна захранването, той ми направи схема и се водех и по нея плюс книжката. Веднъж като започнеш ще видиш, че въобще не е толкова сложно  Peace

# 50
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
що се отнася за лекарства-да, другите неща по-рядко

# 51
  • Мнения: 488
Относно захранването не съм я слушала и нямам намерение да я слушам!(още не съм я захранила де)
За здравословни проблеми-слушам,но донякъде,защото СЕ ПРЕСТАРАВА в изписването на лекарства!

# 52
  • София
  • Мнения: 12 146
Избрах си педиатърка, която следи новостите в областта си и е чудесен специалист. Имам и пълно доверие и се вслушвам в съветите и относно захранването. Захраних при 6 навършени месеца с оризова каша. Тя ме подкрепяше и помагаше бебето ми да бъде изключително кърмено, ако имам проблем или въпрос винаги е насреща, винаги помни дори с какво е бил облечен преди месец. Дано всеки има шанса да намери педиатър, който наистина да си разбира от работата и да има сърце за нея.

За мен онези, които препоръчват сок след 40тия ден и други подобни са също толкова изостанали и по другите въпроси касаещи здравето на децата. Трябва да се бойкотират, там където е възможно, а не да им се кима утвърдително, а после да ни се налага ние да завършим педиатрия докато си гледаме децата. Peace

# 53
  • Мнения: 46 526
Тъкмо дойде време да захранвам, когато педиатърката ми замина за 1 г. в чужбина  Tired жалко, защото жената беше много наясно с нещата и щеше да ми е голяма помощ, но ...
Всеки месец идваха нови, кой от кой с по-невероятни съвети  Sick попара и жълтък на 5 м. и подобни.

Но се справих и сама, четене му е майката, сравняване, резултати и накрая информиран избор Peace


# 54
  • Мнения: 542
эдравей!аэ се допитвам до педиатъра эа важните неща!но по принцип разчитам на инстинкта си!и до сега не съм сгрешила!

# 55
  • Канада
  • Мнения: 494
За здравето-да,но за захранването не съм я питала,защото така или иначе тук консултациите са рядко.Основно информацията я събирах от тук.Четях и отсявах това,което мислех за правилно.До сега проблеми не сме имали.

# 56
  • Мнения: 1 817
Моята педиатърка искаше да захранвам бебето си на 3 месеца и то с плодови пюренца Shocked. Явно е от старата школа Thinking Това ми беше достатъчно да НЕ приемам съветите и. Тя си казваше, аз си кимах и толкова. Ама ни беше близка та затова си я избрахме и за други неща няма грешка.
 Аз си бях решила по-късно да захраня и започнах към 5-ия и то със зеленчуци. Може и с каши . Всеки сам си решава. Информация има толкова много. Само трябва да решиш коя схема да си избереш и да не бързаш. И да се вслушваш в майчиния си инстинкт.

# 57
  • Мнения: 4 023
Не бих питала дали да въвеждам всеки нов продукт, който реша, например абсурдно ми звучи да питам - мога ли да дам домат от 6-ти месец или от 7, мога ли да смеся ябълка и круша; круша и каша и т.н, т.е това са подробности, с които е излишно да губим времето на педиатрите - те дават основните насоки и препоръки за видовете храни и пр. И всъщност не ги вълнува действително как и с какво храним - моята ми беше казала - примерно - даваш плодово пюре - каквото си искаш, а не хубаво е да започнеш с ябълка или круша, а после с банан, праскова и т.н. Освен това и как да питам като ми беше казано да започна със сок от 2-ри месец.
Така се получи, че гледам на педиатъра най-вече като на лекар, а не като на консултант по храненето. Затова са книжките, приятелите, форума, тв предаванията

# 58
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
За здравето-да,но за захранването-не.Аз съм за ранното захранване и захраних Алекс рано.На 6м вече ядеше плодови и зеленчукови пюрета,каша с глутен и йогурти.Педиатърката ми каза до 6м само АМ да давам.Всеки път й казвах това,което искаше да чуе за храненето.За храненето се ръководех по книгата на проф.д-р Лиляна Трифонова и по съветите на майка ми Peace

# 59
  • Мнения: 209
При всяка консултация, на която ходя с бебето/веднъж в месеца/ педиатърката ми казва как да захранвам детето през следващия месец. Ако лекарката е пропуснала да ти каже, трябва да я попиташ. Въвеждането на нова храна според мен трябва да става под контрола на педиатъра.

съгласна съм  Peace. докато моят син навърши 1 годинка при всяка месечна консултация съм питала и задавала дори и на пръв поглед абсурдни въпроси.

Общи условия

Активация на акаунт