Винаги ли се съветвате с педиатъра си?

  • 2 367
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 367
Не се съветвам за абсолютно всичко с педиатърката. Когато започнах да захранвам се посъветвах с нея - даде ми схема за въвеждане и аз я спазвах. След като въведох първите нови храни събрах повече смелост и започнах по моя преценка. Разбира се чета и списания, форуми и други книги, информацията е важна. Важно е захранването да стане плавно и отначало да не се бърза с въвеждането на много нови храни. Бих те посъветвала да не бързаш - съвсем спокойно можеш да захраниш след 6-тия месец, а до тогава да дохранваш с адаптирано мляко, ако нямаш кърма или на детето не му стига.
Нашата схема за захранване беше - първо въведох зеленчуково пюре (морков, след това картоф, карфиол, тиква), след това въведох плодово пюре, каши и накрая попара. Всичко се случи за период около 3 месеца.

# 76
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Категорично да!  Naughty Все пак тя е завършила медицина, а не аз. И не бих искала да си правя експерименти с децата на своя глава, само защото съм чула в някоя градинка от друга майка "ценен" съвет или пък съм го прочела нейде из бебешките списания или интернет Naughty Ако нещо ме е заинтригувало съм го обсъждала първо с педиатърката на децата си. Естествено, че не съм я занимавала за дребни глупости, но за всичко останало съм я питала. Слава Богу, имам прекрасна педиатърка, която се интересува от всичко ново в областта на захранването, лекуването и отглеждането на бебета и деца, дава АБ само, ако ножът опре до кокала, като преди това опитва всички други методи за лечение, била е шеф на интензивно отделение и знае как да реагира дори в спешни ситуации (за щастие не ми се е налагало, но в ДКЦ-то на няколко пъти съм засичала да я викат другите лекари като стане напечено), освен това е винаги на разположение, когато й позвъня по телефона или не наложи да дойде у дома. Без значение дали е почивен ден, дали е късно вечер и т.н. В този ред на мисли, мога да кажа, че е много важно не просто да запишете децата си при какъв да е педиатър, а да изберете действително качествен педиатър. Не е невъзможно. Peace

# 77
  • Мнения: 2 090
Да,първите месеци стриктно спазвах всичко което тя ми казваше относно захранването Peace

# 78
  • Мнения: 305
Ами с първото много се съветвах. За щастие имах човек, на когото имам доверие от другата страна на телефона (педиатър). Так, че нещета не бяха много зле.

С второто ще карам на интуиция и събрана информация, няма да я тормозя толкова същата близка Wink.

За съжаление, обаче, някои педиатри са чели по-малко от много жени тук, когато става дума за късното захранване, потенциално алергенни храни и т.н. Някои неща направо ги скандализират  ooooh!

С това искам да кажа, че е добре да прочиташ и без това богатата информация тук - опрелено е от полза, също има много полезни сайтове, ако ползваш чужд език  Peace

# 79
  • Мнения: 537
С педиатърката ни се консултирам, когато детето ми е болно или неразположено. По въпросите за захранването разчитам на информацията във форума и на собствената си преценка кое е най-доброто за дъщеря ми.

И аз така.  Peace Нашата педиатърка /бивша вече/ ми беше казала на 1 месец да давам по 1 лъжичка сок на ден и аз в началото давах.  ooooh! После поразрових форума и я смених. За захранването не съм се консултирала много с лекари, въпреки че детето беше с обриви, които те оприличиха на Атопичен дерматит. Просто въвеждах нова храна по - късно и много внимателно. Но ти като искаш се консултирай, ако не се чувстваш уверена и имаш повече доверие на лекарите, но не се предоверявай де. Води се по усета си.  Peace

# 80
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм се съветвала за въвеждането на нова храна с педиатъра

Общи условия

Активация на акаунт