Защо майките искат 1 год. пълно майчинство?

  • 4 849
  • 104
  •   1
Отговори
# 30
  • out of space
  • Мнения: 8 573
За да не си мислите, че си измислям за забраната за родители - http://images.kar4ita.multiply.com/image/3/photos/52/1200x1200/2 … mp;nmid=121330827

Това го правят, заради хигиената. Сутрин дезинфикцират помещенията и ХЕИ правят редовно проверки (поне в нашата ДГ), не става родителите да се шматкат по обувки или чорапки из помещенията на малчовците. Вечер няма проблем да се влезне.

# 31
  • Мнения: 6 029
Не е само заради хигиената. Има си калцуни (в детската на щерка ми родителите влизаха вътре с калцуни).  В някои градини (няма да казвам всички, защото видно е че има изключение) желанието на родителя да разгледа къде пребивава детето му по цял ден е обидно за персонала едва ли не. И със сигурност персонала смята, че родителя иска да го хване в крачка, докато се дъни.

Изместихме темата много, извинявам се.

# 32
  • Мнения: 24 467
Борис, отговорът се налага от само себе си- защото винаги всеки иска повече от това, което има /което му дават/. Или има други, които не щат? Аз не съм виждала такива.  Laughing Ако се даде 1 г., ще се искат поне още 6 м., ако се дадат и те- ще се искат още толкоз и т.н. Естествено е и който иска е винаги в правото си- това не е забранено /искането/.
Пък като се дава повече и човек има по- голяма свобода да си избира...

# 33
  • Мнения: 118
Мен пък ,не ме учудва факта , че споделяш за "световният" опит.
Както и това ,че изобщо задаваш такъв въпрос.
По темата , ако зависеше от мен, щях да търся начи майчинството до 3 години да е платено, като се даде възможност на майките да работят на половин работен ден след 1-та година.

# 34
  • Мнения: 417
Мен пък ,не ме учудва факта , че споделяш за "световният" опит.
Както и това ,че изобщо задаваш такъв въпрос.
По темата , ако зависеше от мен, щях да търся начи майчинството до 3 години да е платено, като се даде възможност на майките да работят на половин работен ден след 1-та година.

 Peace

# 35
  • Мнения: 4 841
Борисе, ти си самоубиец ku-ku

Все едно във форум на ОПЕК да питаш какво им е мнението за ветрогенераторите и соларните батерии, или във форум на вегетарианци да питаш как се приготвя пача  Joy

# 36
  • Мнения: 5 370
Борисе, ти си самоубиец ku-ku

Все едно във форум на ОПЕК да питаш какво им е мнението за ветрогенераторите и соларните батерии, или във форум на вегетарианци да питаш как се приготвя пача  Joy
Не, Бърди, той отсега иска да си "постеле" за номинациите за догодина, че сега Сопрано нали го издухА от първото място на агент-провокатор. Whistling Whistling

# 37
  • Мнения: 335
Аз не знам друга държава, в която фразата "Навсякъде по света..." да е такова желязно алиби за комплексарство.
Толкова тъпа фраза, по правило влачеща си отзад също тъй тъпа лъжа.

Ако авторът иска да цитира "света", да го направи.
Нека каже: В коя друга държава хората се борят за отменяне на свои права?
Конкретно и с имена.

# 38
  • Мнения: 227
Борисе, ти си самоубиец ku-ku

Все едно във форум на ОПЕК да питаш какво им е мнението за ветрогенераторите и соларните батерии, или във форум на вегетарианци да питаш как се приготвя пача  Joy

Абсолютно и аз исках да кажа, че е самоубиец и че прекалява наистина. Това е много болна тема за 90% от посетителите на форума.

Борисе, явно си от така наречените "готини бащи", които си дружат с "готини майки", които не се задържат в къщи, за които това да си отдаден на детето цяяяяла 1 година си е наказание, за които купоните, нощните заведения както и да се доказваш на шефа си, а и да бъдеш подлога на шефа си е нещо много по-стойностно отколкото да бъдеш до детето си възможно най-дълго и да го обградиш с внимание и любов, които то няма да получи в детската градина. От темите които пишеш напоследък просто си личи, че е така..

# 39
  • Мнения: 24 467
Вие пък съвсем на сериозно взехте питането и автора.  Laughing

# 40
  • Мнения: 3 091
Не извъртайте темата.
В нашата ДГ пускат родители и изобщо, съм ужасно доволна от нея.


Това, обаче, няма нищо общо с правата и желанията ни да си гледаме децата човешки дотогава, докато са поне малко от малко самостоятелни, и да не бъдем насила принуждавани да се връщаме на работа по-рано, защото парите не стигат.

Изобщо не съм съгласна - за мен това е основната причина аз лично да искам да имам 1 годишно майчинство с 90% от възнаграждението ми. И съм убедена, че вашата ДГ е изключение от правилото, въпреки че аз имам предвид ясла, а не ДГ. Не виждам какво извъртях по темата, но все едно. Моят аргумент е такъв. Твоят е друг. Е? Проблемът е комплексен и има много страни. На мен "удобствата", свързани с ходенето ми на работа и грижите за Мия са ми болна тема.

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 13:00 от Ламята Спаскa

# 41
  • Мнения: 227
Judy - той май съвсем целенасочено дразни мнозинството тук !! Наистина прекалява !!

# 42
  • Мнения: 3 091
Judy - той май съвсем целенасочено дразни мнозинството тук !! Наистина прекалява !!
както винаги съм казвала, вие пък не му се дразнете. Дискутираме си по темата, ако не му обръщаме внимание, той няма да е толкова доволен. Все пак с лекота си постига целта

# 43
  • Countryside
  • Мнения: 11 629
На мен и 9м платено майчинство на 90% от заплатата са ми достатъчни, ако мога да работя по половин работен ден на пълна заплата (държавата ще ми плаща половинката) до навършване на 3г на детето. Искам АДЕКВАТНИ детски надбавки, както и гарантирано място в яслата и наистина адеквата програма за наемане на гледачки.

# 44
  • Мнения: 545
темата е идиотска, факт. да не говорим, че предполага (намеква) едва ли не злодействие. но като ви е идиотска, защо пишете в нея?Simple Smile просто я оставете да потъне.

еди.
PS ВСИЧКО подлежи на доказване. Между другото, накратко съм 'еди', т3-м4 и без това било съкращение.


"нормален, некриминален, хетеросексуален, здрав мъж" ? Simple Smile
Последното винаги подлежи на доказване, Т3. Сори за спама, ама на такъв въпрос-такъв отговор. Имам предвид Борисовия такъв. Иначе по темата, съвсем сериозно, съм отговорила малко по-надолу.
Пък и въпросът е повече от риторичен - защото след някое и друго десетилетие ще спаднем къде 6 милиона, ако не и по-малко.

Общи условия

Активация на акаунт