Защо майките искат 1 год. пълно майчинство?

  • 4 842
  • 104
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 886
.Мен ако питаш  искам да е не 1 а  2г.И да мислят че ме мързи не ми пука.Защо искам ли .Защото всичко е скъпо.И защото мисля че детето е  най добре да се гледа от майката поне до 2г

# 61
  • София
  • Мнения: 932
          Я ме поправете, ако бъркам -- ако една жена се осигурява на 240 лв, след като роди, ще взема девет месеца по 216 лв, а после, до втората година, по 220 лв на месец, така ли?    Thinking

Да   Peace, знам че е смешно но е така. Аз примерно 9 месеца вземах към 170-180 лв. и след 9-тия месеца 220 Laughing. Но грешката си е в мен , че не изисквах от работодателя ми да ме осигурява на реалната заплата (всъщност всички във фирмата се осигуряваха на минимална, нищо, че се вземаха много повече), сега може да се е променила политиката, все пак ме няма повече от година там и въпреки че ходя не обсъждаме заплати с колегите.
Единственото което знам , за себе си лично , че в момента в който се върна на работа пак независимо дали ще е на старата ми работа или на нова , ще изисквам да ме осигуряват на реална заплата и то не защото имам намерение да имам второ дете, на този етап не искам второ въобще.

# 62
  • Мнения: 990

Защото така ще се раждат повече деца.

... Моля за трето мнение.

Точно така, напълно съм съгласна, взимам голяма заплата, искам да имам и трето и четвърто дете дори, но сега ме спира точно никото майчинство след 9-ия месец! Писах и в една друга тема, но за да си гледам детето първия път до 2 год. възраст изтеглих заем, за да живеем спокойно, сега пак ще изтегля, но след 9-ия месец на сина ми... Естествено, потъвам все повече и повече, после се връщам на работа и докато не ги изплатя, няма да мисля за трето детенце, така ме спират...  Peace

# 63
  • Мнения: 5 710

Аз искам 3г майчинство, 100% заплата, после гарантиран достъп до държавна градина, символична такса.
Работно място разбира се, гарантирано. После опреснителен курс к'во е ставало, докато съм прекарвала най-ценните години.. и т.н.  Това искам.
На практика какво ме очаква - 6 месеца максимум ( най-вероятно 4), после негарантирана ясла, ако не се вреди го 'хвърлям' на детегледачка, а аз се отдавам на печеленето на пари за храна и сметки.

# 64
  • ВАРНА
  • Мнения: 83


Прочети ми поста пак, но внимателно и целия. Това е стимул за онези, които работят и се осигуряват на повече от 220лв.
Това не е стимул за онези, които по принцип раждат повече и са на помощи, а за тези, които работят и не могат да си позволят дете заради ниското майчинство.
Явно или аз, или ти нещо от темата не разбираме. Моля за трето мнение.

        Щом майките, които са осигурявани на ниска заплата, получават почти еднаква сума и през деветте месеца, и след това, то естествено стимула е за тези, които са осигурявани на висока заплата. А пък ако някой мъж много се запритесни съпругата му да не изостане "умствено" - нека той остане вкъщи, да гледа детенце, а тя се връща на работа, да се доразвие...  Grinning       Като морските кончета  Grinning

# 65
  • Мнения: 6 618
Аз пък не разбирам как може тези три месеца да ви спират за друго дете  newsm78

# 66
  • Мнения: 990
Ще ти кажа, на пример 3 месеца по 1000 лева са три хиляди заем върху вече съществуващия ми... А мен ме спира и останалата една година, но се надявам след време и това да се промени  Peace

# 67
  • Мнения: 6 618
Ще ти кажа, на пример 3 месеца по 1000 лева са три хиляди заем върху вече съществуващия ми... А мен ме спира и останалата една година, но се надявам след време и това да се промени  Peace
Аз разсъждавам по глобално примерно спираме кризата в момента ,а не помощите от държавата.

# 68
  • Мнения: 990
кризата трудно ще спреш, а нали казхме, че това не са помощи  Peace

# 69
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
тенденцията в световен мащаб е жените да искат да се върнат на работа колкото си може по-скоро.

Не мисля, че това е световната тенденция! Това, че са такива условията, не означава, че майките едва ли не от родилното скачат в офиса по свое желание! Тук (Белгия) майчинството е 15 седмици, като включва и отпуска преди раждане. Пълна заплата получаваш 30 дни, след това е 70% от определен таван, който е доста нисък. Вариант е да си останеш още 3 месеца като получаваш 600 евро, което е излишно да казвам, че е нищо за Белгия.
Досега една моя колежка не съм видяла да се радва от това положение, но факт е, че не ги спира да раждат по 2-3 деца поне. Но...след 2-рото дете масово започват да работят на така наречения принип 4/5, т.е. работят 4 дни от 5 в седмицата.
И по повод петицията - подписвам я с 2 ръце, защото ми писна да се дават облаги на сульо и пульо само ако е по-черничък, а тези които блъскат и внасят осигуровки най-накрая получават най-дългия пръст на ръката!!! Ай сектир вече  #2gunfire

# 70
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ще ти кажа, на пример 3 месеца по 1000 лева са три хиляди заем върху вече съществуващия ми... А мен ме спира и останалата една година, но се надявам след време и това да се промени  Peace
Аз разсъждавам по глобално примерно спираме кризата в момента ,а не помощите от държавата.
Нима си мислиш, че парите от майчинството са помощи?
Ти не се ли осигуряваш?
Мислиш ли, че тези осигуровки не трябва да бъдат получени никога?
Кризата е друга тема и няма общо с майчинството, освен, че тези, които в момента са по майчинство са малко по-защитени.

# 71
  • Мнения: 6 618
Ще ти кажа, на пример 3 месеца по 1000 лева са три хиляди заем върху вече съществуващия ми... А мен ме спира и останалата една година, но се надявам след време и това да се промени  Peace
Аз разсъждавам по глобално примерно спираме кризата в момента ,а не помощите от държавата.
Нима си мислиш, че парите от майчинството са помощи?
Ти не се ли осигуряваш?
Мислиш ли, че тези осигуровки не трябва да бъдат получени никога?
Кризата е друга тема и няма общо с майчинството, освен, че тези, които в момента са по майчинство са малко по-защитени.
Ами не ми се нахвърлйте за това ,че решението ми да имам дете не зависи от соц. политика на държавата.Работила съм спестила съм и т.н.По -тъпото е ,че в детските градини групите са по 30 деца .
Наистина смятам ,че майчинството  в БГ е добре уредено поне на този етап от състоянието на държавата.
Тези ,които ги касае тази промяна /с високи доходи/  би трябволо да са поспестили нещичко и ако искаме нещо то трябва да не е за пари кеш ,а за изграждане на детски кътове ,детски градини по -добри условия в училищата .......

# 72
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
А ве споко ве... Борката си е прав от неговата камбанария...
В малката държавна службица, в която работи, получава една недобра заплата...
К`во му дреме к`во точно се случва с дребната двуцифрена сума, която плаща за осигуровки (с нея не можеш да купиш и един голям пакет памперси)...
Ама тези, които плащат четирицифрени такива...
Е па, дреме им... Искат си ги обратно...
Определено...!
Wink

П.С. Борисе, кюфте такова... Ко не ми беше съгражданин, щях тъ треснЪ...! Mr. Green

# 73
  • Мнения: 5 370
Офф топик-Честито трето дете, татенцеее!!!:))) Кога успя, ти си машина!!!  bouquet

# 74
  • София
  • Мнения: 2 430
Съгласа съм с Експрес
Цитат
Ама тези, които плащат четирицифрени такива...
[/color]Плащам си редовно осигуровките. Реалната ми  заплата е 1400лв.,които взимам ,чисти към 1100лв.По тази причина си искам и хубаво майчинство,по тази причина няма да пъхам в джобчето на нечия бяла престилка парички за VIP обслужване в родилното,по тази причина се ядосвами на Борисчо,който задава неадекватни въпросчета!!!!!!!!!!!!!!!
П.П. Едно не мога да разбера,тъпите ти теми с каква цел са????
*Искаш в статистиката по брой теми да си номер 1,
*мислиш бавно
*работиш за ТВ игра и правиш статистическа извадка
*..............................оставям те да попълниш

Общи условия

Активация на акаунт