Проблем-захар във водата на 8 месеца.

  • 1 017
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 219
не знам защо виобще си започнала да даваш захар ShockedТя е абсолютно ЗАБРАНЕНА до 2 дори 3 годишна възраст.Пробвай да слагаш поне плодова захар Peace

# 16
  • Мнения: 46 526
Започнала, започнала. Не си знаела, сега вече знаеш. Спираш захарта от раз. Детето ти има инстинкт - ако има нужда от вода, ще пие, ако няма, няма да пие. Възможно е течностите за деня под формата на мляко и т.н. да му задоволят дневните нужди и да не изпитва нужда от повече, предлагай, но не насилвай и не подлъгвай (с послаждане и др. подобни).

Дъщеря ми вода пропи на 1 г. и 4 м.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 524
Ама защо, ама как - това не е на дневен ред.
При бебетата и малките деца най-лесно става от раз. Просто от утре никаква захар.
Ако вече си давала сок, тогава можеш да слагаш по малко сокче и много вода.
Ако не си давала сок, тогава просто предлагай чиста водичка. Не се притеснявай ако не пие, сега е хладно, ако поема доста мляко или кърма, няма как да се обезводни.
И моята не пиеше вода до към годинката, вече е голям смок на чиста водичка.
Сетих се и друг трик. Почнете да се учите от чаша или от сламка да пиете, ще бъде интересно на бебето и има вероятност доста да изпива по този начин.

# 18
  • Мнения: 221
Най-добре е захарта да я спреш от раз. Няма начин да откаже водичка, когато е найстина жадно. Ще свикне, не се притеснявай Peace

# 19
  • Мнения: 9
Спри захарта, пък ако му се пие на детето е пие.

 Peace И аз мисля така

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
спри захарта-моята дъщеря не пиеше вода до 1г

Общи условия

Активация на акаунт