За новата идея на министър Петър Димитров

  • 3 243
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 841
Доходите ми са законни и надлежно декларирани. Хич не ми пука кой ще следи разходите ми - не пазарувам "на черно" (цигари и алкохол без бандерол, наркотици и т.н.). Обикновено пазарувам в големи магазини, откъдето получавам и съответната касова бележка.
Не разбирам съвсем темата  newsm78 Нима някой се съмнява, че финансовото му състояние е негова лична и неприкосновена тайна? Все пак сме в ИНФОРМАЦИОНЕН век, ако някой иска да разбере нещо, винаги има начин. Било по легални, било по не съвсем законни пътища. При условие, че Генчо от Чепърлянци може да си купи за скромна сума разпечатка на кредитната ми история, какъв е проблемът държавата да го прави легално?
Но може би разсъждавам така, защото няма какво да крия.

# 61
  • Мнения: 545
Ако го приемат, ще стане като с личните карти. Ще се съгласяваш, че си навит да се прави каквото им хрумне с ip адреса - ако не - няма. Елементарно е. Проблемът е, че когато дойде следващият педофил, няма да мога да се обадя в isp-то му да ги предупредя. Забележи - и сега не мога от адреса да взема данните, но тогава няма и да мога да ги споделя. И черешката: това ще важи за всички освен за органите.

Или ще се логвате със (ще станат задължителни) картите си за магазина. Писанията ще са подсъдни. Използването на чужд IP адрес - подсъдно.

Тогава няма да ми пука за адресите. :')) Хайде, и по-полека с мечтите. НЕ съм чул да е гласувано скоро някъд нещо, което реално да се грижи за някаква свобода - а не да декларира свобода, ама свобода да се нарушава свобода.

еди

# 62
  • Мнения: 274
Ако го приемат, ще стане като с личните карти. Ще се съгласяваш, че си навит да се прави каквото им хрумне с ip адреса - ако не - няма. Елементарно е. Проблемът е, че когато дойде следващият педофил, няма да мога да се обадя в isp-то му да ги предупредя. Забележи - и сега не мога от адреса да взема данните, но тогава няма и да мога да ги споделя. И черешката: това ще важи за всички освен за органите.

Или ще се логвате със (ще станат задължителни) картите си за магазина. Писанията ще са подсъдни. Използването на чужд IP адрес - подсъдно.

Тогава няма да ми пука за адресите. :')) Хайде, и по-полека с мечтите. НЕ съм чул да е гласувано скоро някъд нещо, което реално да се грижи за някаква свобода - а не да декларира свобода, ама свобода да се нарушава свобода.

еди

Убеди ме. Прав си. Дано не го приемат.

ПП Нищо не разбирам от тези неща. Като имам проблем с компа, викам айти-то и отивам да пия кафе, щото много смърди, а и ми задава тъпи въпроси от рода на "тва мога ли да го изтрия?.

# 63
  • Мнения: 4 300

Не разбирам съвсем темата  newsm78
Да обясня темата ( понеже аз я пуснах). Чудех се доколко е обмислена идеята, какви ще са разходите по реализирането й и съответно ползите от нея. Дали няма да е поредният проект, по който ще се похарчат едни пари, а ефективността ще си остане близка до нулата. Какво е мнението ви за идеята, как я приемате.
А не конкретно кой какво и колко крие.

# 64
  • Мнения: 545
...

ПП Нищо не разбирам от тези неща. Като имам проблем с компа, викам айти-то и отивам да пия кафе, щото много смърди, а и ми задава тъпи въпроси от рода на "тва мога ли да го изтрия?.

Е, това е твой проблем, не на министъра..

Рокси, на мен лично ми се струва като 'на гол тумбак чифте пищови' дори да бъде реализирана перфектно. Но, ако го направят, ще трябва да вдигнат ужасно много изискванията за IT системите на всички обекти - там ще влиза лична информация, все пак, а законите в областта са далече от перфектното.

# 65
  • Мнения: 4 841

Не разбирам съвсем темата  newsm78
Да обясня темата ( понеже аз я пуснах). Чудех се доколко е обмислена идеята, какви ще са разходите по реализирането й и съответно ползите от нея. Дали няма да е поредният проект, по който ще се похарчат едни пари, а ефективността ще си остане близка до нулата. Какво е мнението ви за идеята, как я приемате.
А не конкретно кой какво и колко крие.

Много рядко се случва някоя правителствена идея да е добре обмислена, а ползите от нея многократно да надвишават разходите по реализирането  Peace Намирам идеята за не лоша (умишлено не казвам "добра"), но не мисля, че би проработила. Както всички добре написани закони, които никой не спазва.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 840
Нищо не разбрах. В бакалията ще трябва да пазарувам с карта, така ли? Никакъв кеш?!
И на плажа - тоже? В обществените тоалетни?

# 67
  • Мнения: 545

Не разбирам съвсем темата  newsm78
Да обясня темата ( понеже аз я пуснах). Чудех се доколко е обмислена идеята, какви ще са разходите по реализирането й и съответно ползите от нея. Дали няма да е поредният проект, по който ще се похарчат едни пари, а ефективността ще си остане близка до нулата. Какво е мнението ви за идеята, как я приемате.
А не конкретно кой какво и колко крие.

Много рядко се случва някоя правителствена идея да е добре обмислена, а ползите от нея многократно да надвишават разходите по реализирането  Peace Намирам идеята за не лоша (умишлено не казвам "добра"), но не мисля, че би проработила. Както всички добре написани закони, които никой не спазва.


Първо трябва да си оправим АЕЦ-овете. Защото ще е интересна гледка, касиерката върти педалите, прави ток за да продаде две кисели млека и един "Добруджа" на пенсионера. Не е смешно.

# 68
  • София
  • Мнения: 17 592
Яаааа, някой отдалеч си подготвя почвата за мнооого парички!
Примерно Дейзи, Датекс и др.... нали се сещате - всички касови апарати да се подменят! Както и който и да се вреди да изготви "личния документ"...

Жалко! Че не съм аз... сред изброените...

ПП

А децата като как ще декларират кой им е дал парички за закуска - мама или баба или леля?..
 Joy

А сериозно - не мисля, че подобно безумие има почва в близките години.

Що ли не вземат вместо да си чешат езиците с глупости да се замислят как да поощрят хората да не укриват доходи? Примерно да получават нещо срещу осигуровките си?

# 69
  • Мнения: 5 178
Мдаа пак една софтуерна фирма ще вземе едни милиончета, обаче тоз път само с екселски сметки няма да стане (виж софтуера на ЗК)
та ще се намеси още една дето ще набута хардуер за поне още толкоз милиончета
а на нас ни остава да им хакваме сървърите като за всяка стока искаме оделна касова бележка Simple Smile и месечното извлечение е дълго поне 20 м (от оная безконечната хартия на топовете)

# 70
  • София
  • Мнения: 17 592
Мдаа пак една софтуерна фирма ще вземе едни милиончета, обаче тоз път само с екселски сметки няма да стане (виж софтуера на ЗК)
та ще се намеси още една дето ще набута хардуер за поне още толкоз милиончета
а на нас ни остава да им хакваме сървърите като за всяка стока искаме оделна касова бележка Simple Smile и месечното извлечение е дълго поне 20 м (от оная безконечната хартия на топовете)

Много яка идея!  Laughing

# 71
  • Мнения: 545
Виждам, че на всички вече ни действа коледното настроение Simple Smile

# 72
  • Мнения: 5 370
А искат, нахалниците от ЕС, ip адресите в Интернет (дори и на спамери и прочие) да ги направят защитена информация...

Това не съм го чувал, но е много добра идея според мен. Дано го приемат!
Това въобще даже не е добра идея!
Упс, корекция, Т 3 вече го е казал.

# 73
  • Мнения: 2 030
Много хубава идея. Но едва ли бързо ще я въведат.

Общи условия

Активация на акаунт