Носене на тежко в началото на бременността

  • 26 773
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 641
Въобще не вдигай тежко повече от 2-3кг.
Все пак в теб расте живот редно е да го пазиш.

# 31
  • Мнения: 1 919
ако можеш пази се не вдигай тежко.

# 32
  • София
  • Мнения: 23 097
Когато бях в начална бременност сама усещах какъв ми е предела на възможностите! Просто не можех да вдигам много тежко, имах чувството, че ще ми се изсипят вътрешностите. Към 4-5 мес вече можех да нося и по-тежки неща  Peace

# 33
  • Мнения: 1 763
Не съм вдигала повече от 2кг както по време на бременността, така и преди нея. Нямам здравословен проблем, просто няма никакъв начин да си наруша физическия комфорт, за да мъкна чанти с покупки примерно. Ако забременея пак, докато детето ми има нужда от носене, ще го вдигам, няма начин. Но по никаква друга причина не бих застрашила живота на нероденото си дете.

# 34
  • Мнения: 1 629
Опасно е разбира се! Можеш да изпуснеш плода. 5 етажа с 12кг. Недей така, бъди много внимателна! Изключено е да вдигаш тежко!

# 35
  • Мнения: 961
 Naughty Не, не, не, пази се много. Тежко не вдигай.

# 36
  • София
  • Мнения: 521
Никак не е желателно.

# 37
  • Мнения: 1 174
Зная, че не трябва, на два пъти вече ми се обърна внимание, но няма как да стане. Simple Smile Старая се да внимавам, въпреки че не винаги се получава. Често получавам контракции и болки, но не намирам решение на проблема си, освен това, че когато може, оставям детето само и докато се измори да качва само стълби и когато мога, почивам легнала.

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
През втората бременност съм вдигала синът ми  доста често

# 39
  • Мнения: 6 365
Два килограма- че това е половин дамска чанта!

Аз във втория месец разнасях раница 10-12 килограма по баирите на Рила, пет часа слизах по нанадолнище (е, с щеки, а и съм опитна и не се тръскам), влизах в пещери, спусках се на рапел и пак не се отлепи. Прави са някои постъри- това става в повечето случаи от генетични аномалии.

Сигурно въпросът е дали жената е свикнала на правилно вдигане и на достатъчно тежко преди бременността. Една тежест от пет кила може и да те сецне, ако не се използват правилните мускули. А има жени, дето продължават с бодибилдинг през цялата бременност, така че е относително.

В първите месеци освен това матката е в малкия таз, дори не се допира до коремните мускули. Ако не се напънеш супер силно, едва ли ще стане нещо. Така че преценете нивото си на фитнес.

# 40
  • София
  • Мнения: 591
Здравейте мами чак днес се прибрах от провинцията и току що прочетох мненията ВИ. Благодаря ВИ за отговорите. Разбрахме се с мъжа той да носи кучето, защото не ми се иска да се разделям с нея(кучето). Сега бялата ми хубавица я носят на ръце. няма начин, но не мога да оставя животинка която съм я гледала 13 години. Сега и двате сме доволни. На мъжо да му е яко дупе както се казва. Благодаря ВИ отново за отговорите.

# 41
  • Мнения: 5 391
По принцип не е хубаво да вдигаш тежко...но ако нямаш друг избор и имаш друго дете тия съвети не пасват.
Аз с втората бременност имах серклаж и въпреки това синът ми беше все в ръцете ми, доста тежък при това.

Общи условия

Активация на акаунт