Малка и икономична кола на разумна цена?

  • 27 725
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • гр.София
  • Мнения: 219
Присъединявам се към идеята за малка,нова и на лизинг. От 2,5 г. Карам Пежо 107 / то е едно към едно както тойота Айго и Ситроен С1/ потвърждавам разход 4 на 100. Гаранционната кола не се нуждае от ремонти. Пълниш и караш. А ако е и автоматик ..... Peace

# 16
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Седнах отзад в Айгото с детето,изключително тясно е. Rolling Eyes
Ние караме Шкода Фаворит на изплащане.Е,Шкода -  но пък струваше 20 хиляди лв.Не се оплаквам.Широчка е и страшно икономична.Мисля,че беше по-добрия вариант от кола на старо. Peace

# 17
  • Мнения: 454
Аз бих ти препоръчала Фиат Пунто. Колата е евтина, поддръжката също, но то не ми се е налагало и да правя някакви особени ремонти. Разхода на гориво също е малък. Имах такава допреди година и бях страшно доволна. Продадох я, защото след като родих, просто си седеше като паметник пред блока и решихме с мъжа ми, че не ми е нужна. Сега карам едно Део от баща ми, но живот и здраве, като се видя с повече пари, сигурно пак ще си взема някое Пунто, но от по-новите модели.

# 18
  • Мнения: 11 004
От 2,5 г. Карам Пежо 107 / то е едно към едно както тойота Айго и Ситроен С1/ потвърждавам разход 4 на 100.

На външен вид са почти като клонинги едно на друго Simple Smile А като здравина и качество има ли разлика между трите - Айгото по-надеждно и здраво ли е от френските или в това отношение отново са на едно и също ниво.

# 19
  • Мнения: 80
ОПЕЛ КОРСА Peace супер готина и икономична колица и здрава

не се лъжи по италиански коли Stop

# 20
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Няколко съвета и от мен  Wink:
 - купи си кола от България, защото предимствата са много:
 * ще я закараш на който си поискаш сервиз да я прегледат;
 * ще си спестиш разходи откъм регистрация, номера, обслужване, ГО, екотакс и ред други, за които нови 1000 лева просто не ти мърдат
 * ще имаш добра обратна връзка с продавача, ще проучиш всичко необходимо, договорът ще си български


Пишеш, че ще пътуваш по 100 км на ден извънградско, което за мен автоматично значи, че ти трябва стабилна и сигурна кола, защото средната ти скорост ще е по-висока от градската, на тези срещу теб и зад теб също. Без да те шашкам, но около 70% от ПТПтата с жертви са на първокласни извънградски пътища, където ограничението е 90 км/ч, но повечето коли не го спазват, а пътят е двупосочен, а не магистрала. ДА не дава Господ - но ако ти се случи ПТП оцеляването в малката кола е процентно много по-малко отколкото в голямата.

Търси си кола с предно предаване, защото е по-лесно управляема зимата, когато падне сняг.


Относно габаритите на колата - не се лъжи, че една малка кола е в пъти по-малка, от една средна например (сравнявам корса с ауди 80 примерно) разликите са от порядъка на 30-40-50 см, което както и да го погледнеш - не е болка за умирани щом свикнеш. А Ще свикнеш много бързо - трябват ти малко тренировки на някой полигон с жалончета и си готова за 2 дни.

Икономичността - в момента най-икономичното гориво е пропан-бутана  Wink, а цената му днес е 76 стотинки на литър. Даже и 13 /100 да ти харчи излиза малко по-евтино от бензина, ако го броим 6/100 разхода му.
Избери си надежден и здрав автомобил, широко разпространен с евтина поддръжка, та като се счупи нещо по него, да си го купиш от първия магазин или автоморга на ниска цена. Лично аз, понеже съм пристрастна - бих те посъветвала да си купиш АУДИ 80 В4, двг. 1.9 ТДИ ( дизел, карам такова) или 2.0 бензин ( на който можеш да си сложиш газ)

Когато правех своя избор си избирах колата по следните критерии:
  - безопасност - ауди имат за онези години серийно АБС и ПРОКОН ТЕН, дискови предни и задни спирачки, добри показатели при краштест ( за времето си)
 - надежност - изключително здраво окачване, добро за нашите пътища, не гние, защото е двойно поцинковано,  няма проблеми с електрониката
 - качествена изработка - материалите в купето са на отлично ниво - като почнеш от таблото, уредите, волана, седалките, тапицерията - всичко е направено чудесно и не са пестени качестевни материали.
 - достатъчно високо е окачването, с което ще се лишиш от много неприятности по нашите скапани пътища.


Успех с търсенето и избора! Трудно е, а още по-трудно е да се попадне на читав екземпляр, но който търси - намира  Blush

Общи условия

Активация на акаунт