Готвите ли бьлгарски ястия на мьжете си?

  • 13 496
  • 129
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 238
готвим! Шопска салатка, баници, боб-чорбичка ... На мене понякога ми се ще нещо по-различно, ама той по цял ден като е навън от в къщи и си купува разни други неща, вечер се радва на нещо родно. Де да можех и децата да накарам да ядат нашите манджи ...

Сори за отклонението, ама защо не можеш да накараш децата да ядат вашите манджи???
Моя е датчанин и въпреки че яде български манджи има неща, които не ги понася. Но това не е пречка Оливия да не яде манджа. Като и направя едно бобче надробено с хляб вътре ела да видиш как папа. Оня ден опатка цяла чиния с леща!

Не щат бе, не щат, опитват и плюят - това е. Ако въобще опитат. А на нас си ние вкусно, и някой да дойде да опита, пак му е вкусно. Майка ми като беше тук се скъса да готви, само печената и питка ядяха. Пици, палачинки от купешките, хот-догс, горе-долу в този стил. Българско сирене са близвали по веднъж, и не повториха. Не са останали гладни, де, ама на мене ми е странно защо така не им е вкусно.

Да не помислиш сега, че критикувам нали Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Само мнение изказвам.
Значи, у нас няма такива неща като купешки полуфабрикати. Ни палачинки ни каквото и да било. Яде се това, което сготвя. Ако не и хареса случайно съм способна да и дам нещо друго, но и то ще е в рамките на нормалното и разумното. Аз полуфабрикатите като замразени пици, палачинки и тн. не ги имам изобщо за храна, а за отрова...малко грубо казано...
Та в крайна сметка исках да кажа, че Оли няма шанса да иска и да харесва купешките палачинки, след като в хладилника нямаме такива, аз не купувам и тя никога не ги е опитвала.
Дано не ми се разсърдиш сега.

# 46
  • Мнения: 150
супер 4е яде вси4ко готвено оли. моята 6терка я кара о6те на готови буркан4ета. е отвреме навреме хапва не6то готвено, но като цяло буркан4ета, но ина4е оби4а жълт ка6кавал, попарата сутрин е със сиренце, но обедите Sad ако е мое готжено никога не го хапва с апетит Sad пък мъй ми казва 4е е вкусно

# 47
  • Мнения: 1 238
супер 4е яде вси4ко готвено оли. моята 6терка я кара о6те на готови буркан4ета. е отвреме навреме хапва не6то готвено, но като цяло буркан4ета, но ина4е оби4а жълт ка6кавал, попарата сутрин е със сиренце, но обедите Sad ако е мое готжено никога не го хапва с апетит Sad пък мъй ми казва 4е е вкусно

Мойта не ги обичаше много тези бурканчета. Те нямат ни подправка ни нищо, а Оли не си пада по блудкави манджи.
Можеш да сготвиш твоя манджа и да я размешиш с малко от купешката и така, всеки път повече  докато се стигне до цяла порция от твоята манджа.

# 48
  • Мнения: 4 244
Ей, пак на ядене и пиене го обьрнахте.


А, Мартичка - тя готварската полицайка newsm29 newsm66 (Лаура, де) нали я няма и ние  yesyes  ppp smile3508 и само манджи ни са в главата  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 2 168
Единственото нещо, което мажа ми (датчанин) не харесва е боза, а и савсем се шашна като му казах че аз я предпочитам леко ферментирала - оттогава и вика "развалена вода". Joy

Иначе обожава българско сирене, баница, закуски всякави, за кебапчета и шопска салата умира. Аз готвя в последно време доста български манджи и нищо не отказва. Ама то както Tornerose беше писала по-горе,  датската кухня не може да се похвали с някакви кулинарни достижения, пак и самите им продукти не могат да се сравнят с българските.

# 50
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Преди време у4аствах в един проект за интернациаонална кухня ooooh!.Нали се сеЩате кой предтавяше БГ ooooh!.
Това ,което забелязах ,е 4е им хареса (на испанците) таратора,НО....изкараха най прилежно 4есьна Close Rolling Eyes.Не зная дали беше ,заЩото вси4ки бяха млади или просто не си падат по 4есьна.
А да кажа ,4е от ШОПСКАТА САЛАТА ниЩо не остана Mr. Green,и сиренето изядоха даже Laughing
Ина4е моя бебок ясе вси4ко Peace,каквото му дам това яде Heart Eyes.
Ако има пица...ами пица яде,ако има супа-супа.Ако има пИУре -пИУре.
Дпбре ,4е ми е такьв добри4ьк ,4е ина4е майка му ,каква е готва4ка милия все гладен ,Щеше да си седи Embarassed

# 51
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Аз май съм облагодетелствана, защото няма особена разлика м/у българската и гръцката кухня  Simple Smile. Готвя всичко, което ни харесва и наше и тяхно.

# 52
  • Мнения: 4 212
Ей, пак на ядене и пиене го обьрнахте.
........ пьлнени чушки (zа варненци_пиперки Grinning)  .........

пи- пер- ки, пи- пер- ки, пи- пер- ки !!!!!!!!  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 1 072
Аз си готвя само бьлгарските манджи, ниЩо 4е са трудо _ и  времеемки.Само правя една паста на хлапето, и лазаня.

Зная, 4е сред вас има много фенове на италиянската кухня, ама аз хи4 не я долЮбвам. Пицата е изклн4ение, само тя.

# 54
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
По ва6ите държави има ли 4у6ки(пиперки), 6тото тук има само едни големи камби.
А пък доматите им нямат никакъв вкус, и ако не бяха твърди като камък, биха ставали за  #Splat

# 55
  • Мнения: 1 072
Сега се сеЩам за един колега на мьжьт ми, отиШьл на екскурзия в 4ехия, като се пребра наляво и надясно разправяШе как умирал от глад 14 дена, 4е нямало паста да си хапне, горкия...

И моята фризьорка, след меден месец в Австралия, звьннала на майка си от летиЩето да и метне една порция паста "Карбонара", 4е толкоз време без макарони.

И местните ми се 4удят , какво аджеба ядеме като ме готвя  паста. Ама аз с моя консервативен вкус  StopКой ме знае, за пет години не проядох, знае ли 4овек след пет кво го 4ака newsm78 Wink

# 56
  • Мнения: 1 072
Цитат на: Mama Strumpf
А пък доматите им нямат никакъв вкус,
[quote

А, мамо Щрумф, как нямат никакьв вкус, ТЯ ПЛАСТМАСАТА ИМА. Joy

# 57
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Пластмасата май 6те е по-вкусна  Laughing
А пък все се 4удех каква е тая паста дето все за нея говорите и май 4ак сега вклиу4их, 4е става дума за макарони.
  ideauu Реотаните ми взеха да отслабват  newsm62
Тук пък им викат "пат"- на макароните, де!

# 58
  • Мнения: 1 854
Да,но 4есто след това сама си ги доизяждам.След пьрвата хапка....... и се мрьщи-нито таратор му харесва,нито тикви4ки с ориз на фурна,дори и 4убрицата като подправка не приема на вкус.Само пьлнени 4ушки с кайма и ориз,както и тези сьс сирене,кашкавал и яйце на фурна му се нравят.
А тук такова животно като готвени манджи няма.Все пак не мога да го насилвам 4овека.Все едно аз да ям сурови меса насила Crazy
Ина4е разни сурови и пе4ени-недопе4ени меса са му много вкусни.Аз много оби4ам и дроб4ета на фурна и език пане......той бяга от тях като попарен #Crazy
Затова и аз все гледам да готвя по Интернационални блюда,с привкус на бьлгарски ястия,оффф.

# 59
  • Мнения: 382
А чубрица и мойто пиле не харесва...

Общи условия

Активация на акаунт