Осоляване на бебета-толкова жестоко

  • 18 781
  • 203
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 029
Майко мила, тия китайци!!!! Ще ги разкатая, само да ги пипна.

Рокси, как да ги образоваме?

"Родителите сами докарали бебето в болницата. Те разказали, че го поръсили с едра сол, за да не мирише, когато порасне. Мислили, че му правят добро. Докторите предупредили, че ако продължат да прилагат подобни обичаи, детето може да загине, но те опонирали, че осоляването е традиция, която не бива да се пренебрегва."

Не знам, те не схващат. Толкова хора се борят да имат деца, а тия имат и се опитват да го уморят. Ако можех бих им го взела и бих го дала директно на бездетна двойка.

# 61
  • Мнения: 2 018
Човешката глупост е неизмерима и не можем да ги съдим за необразованост.

# 62
  • Мнения: 2 013
Тази тема във всички форуми ли ще я пускате???????  newsm78

# 63
  • Мнения: 12 679
Интересно защо в съседен подфорум масово се мажат с животинско мазило, мас и газ. Съвременни хора.

# 64
  • France
  • Мнения: 726
За съжаление, българският народ е неграмотен и прост....особено някои групи....
За първи път чувам, бебе да се натрива със сол. Това е чудовищно  #2gunfire
Аз слагах 1 чаша отвара от лайка във ваната.
Крайно време е, да се образоват бъдещите родители, особено по селата.

# 65
  • Мнения: 12 679
Аз слагах 1 чаша отвара от лайка във ваната.
Крайно време е, да се образоват бъдещите родители, особено по селата.

Какъв ужас! Ти не знаеш ли, че лайката е голям алерген.
Аз всичко лекувам с лайка - хрема, кашлица, очички.

# 66
  • Мнения: 4 300
НЕ знам, Джули. Може би да се показват албуми със снимки на пострадали бебета, да има някакви задължителни указания, които се дават при изписване от родилния дом, нямам идея.
 Но така или иначе и сега има закон, който може да се приложи. Сигурно чат пат го и прилагат. Но явно нещо трябва да се промени, някакви допълнителни мерки.
Просто исках да кажа, че най лесно е от нашето положение да заплюем някой за грешките му. Най вероятно нямат интернет, нямат кнги, нямат читав лекар наоколо.

# 67
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Бо_, теория на конспирацията със солта няма. Просто няма статистики от какво са измирали навремето децата. Моите баби и дядовци имат доста голям брой братя и сестри починали в ранна детска възраст. Най-фрапиращо е при едната ми баба - оцелели 3 от 7. В нашия кай е по-разпространено друго варварство - ако бебето много плаче, заначи в него се е вселил дявола. За да се прогони, се правят разрези с бръснач на гръбчето му. С кръвта изтичала и злата сила.  ooooh!

# 68
  • Мнения: 6 029
Добре, нямат нет, нямат книги. Но поне телевизор имат. Аз лично няколко пъти съм гледала в новините  за случаи като тоя. Все някой го е чул...
Разбирам да са направили нещо не толкова фатално. Ама това си е посягане на живота на бебе. Някой трябва да ги натропа здраво по кухите лейки и да служат за назидание на други, слушащи бабите.

# 69
  • Мнения: 335
Не е лош въпросът каква е била тази сол - "едра сол".
Израелска - от Мъртво море? Кристална? Медицинска луга? Трапезна или друга...
Откъде са я взели и колко са сложили във водата.

Ако солената вода беше вредна, само защото е солена, черноморието щеше да е осято с трупове.
Не че не изплува тук-таме нещо и от морето, но не винаги е заради солта.




ПП Колкото до традициите, те са като всичко друго - за да се позоваваш на тях, трябва да ги познаваш.

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 12:17 от Холограма

# 70
  • София
  • Мнения: 12 554
Откъде са я взели и колко са сложили във водата.

Не са сложили във водата!!! Осолили са бебето!!!

# 71
  • Мнения: 6 029
Холограма, не иде реч за слагане на сол във вода. Бебето е обтрито с нея.

# 72
  • Мнения: 335
Откъде са я взели и колко са сложили във водата.

Не са сложили във водата!!! Осолили са бебето!!!


Това определено не е традиция. Поне не българска.




# 73
  • Мнения: 2 018
"Те разказали, че го поръсили с едра сол, за да не мирише, когато порасне."

Направо като сланина.

# 74
  • Мнения: 12 679
А защо слагате сол във вода?

Общи условия

Активация на акаунт