Кой АГ доктор от Токуда ще ми препоръчате?

  • 52 492
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 285
Здравейте,
пускам тази анкета,защото съм решила да ходя на АГ консултации в Токуда и после да раждам там. Но възниква проблемът, че не мога да си избера доктор, тъй като искам един да си ме гледа от самото начало. Днес мисля да се обаждам да си записвам час за първа консултация, но се колебая. Ходила съм при Попова, Евтимова,Лазарова, но не знам към кого да се обърна от всички да се обърна.Моля помогнете ми като ми препоръчате най-добрия АГ в Токуда.Съжалявам, ако темата се повтаря някъде, но темите,които гледах за Токуда нямаха анкети, а мисля, че ще е от полза и на други бъдещи мами.Благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 238
Здравей,
Може би темата ти трябва да се премести в Здравен справочник, но ще ти отговоря докато е още тук Simple Smile
Малко ще ти е трудно да определиш кой е най-добрия лекар защото никоя от нас не е ходила при всичките - всеки има различни впечатления. Лично аз ходих на ЖК при д-р Евтимова, но тъй като тя не изражда на края ме пое д-р Попова. Страхотен човек е и лично при мен с раждането на близнаците се справи много добре   bouquet В същото време на смяна беше и д-р Димитров, който ме прие и беше и на раждането... ами и от него имам отлични впечатления.  Peace Снаха ми пък е била при д-р Кирякова - за нея тя е най-добрия лекар там.
Сигурна съм, че всички други мами ще ти кажат подобни неща и за другите лекари, също така и лоши неща за някои от тях. Така, че най-добрият АГ е много субективно нещо.
Успех в избора и съм сигурна, че който и да избереш ще попаднеш в добри ръце  Peace

# 2
  • Мнения: 196
Аз имах проблем преди време - задържан аборт и съм лежала в Токуда та имам впечатления от повечето лекари. Мога да ти кажа със сигурност при кой да не ходиш - д-р Кръстанова - за мен тя не е лекар. Държи се много грубо и недодялано. Ходила съм на преглед и при д-р Герганова - малко е студена, почти не говори, не обяснява. Добри лекари са д-р Димитров, д-р Кирякова /за мен тя е истински лекар и знам, че при повторна бременност пак нея ще избера за следене на бременност и раждане/. Лошото е че часовете й по-здравна каса са голям кът и записването става за месеци напред.  За водене на женска консултация - по здравна каса работят само д-р Евтимова и д-р Кирякова. Д-р Колева /една младичка/ пък дежуреше през нощта и общо взето ми стори абсолютно незаинтересована, може би защото много й се спеше. Д-р Диков също е много търсен.
Двамата д-р Карагьозови не се занимават с бременност и родилна дейност. По младият е завеждащ отделението и е много симпатичен човек. Минава на визитация през всички пациентки да пита има ли някакви проблеми.

# 3
  • Мнения: 332
Твърдо Диков и Лазарова  Peace
Аз бях на ЖК при Ефтимова и не бях доволна, претупва много.

# 4
  • София
  • Мнения: 23 098
Който и да избереш, с изключение на "д-р" Кръстанова - няма да сгрешиш!  Peace

# 5
  • Мнения: 4 028
Гласувах за Диков, но бих се доверила и на Димитров, Герганова, Лазарова....

# 6
  • Мнения: 1 475
Аз днес се записах при д-р Гераганова, ходих и при Димитров, но незнам защо прецених да е Герганова, на мен пък ми се стори по-приказлива от Димитров ,иначе и за двамата знам, че са отлични специалисти!

# 7
  • Мнения: 1 409
Д-р Димитров е много добър избор,аз раждах при него и съм много доволна  Peace

# 8
  • Мнения: 196
tonkabonka аз търсих из темите да прочета какво ти е причинила Кръстанова, но не можах да намеря. За мен тя е един отвратителен човек и въобще призванието й не е лекар. Такава безчовечна жена #Cussing out #2gunfire

# 9
  • София
  • Мнения: 23 098
Захира, виж в профила ми на последни публикации - мисля, че на 7 стр. беше!  Peace Ще познаеш по дългия пост!

# 10
  • Мнения: 122
Гласувах за др.Диков, но ти препоръчвам също и др. Кръстанова и др.Колева от всички съм много доволна

# 11
  • Мнения: 55
 moresmile  доктор Дидо Илиев!!! Въплъщение на внимание , усет за такт и  всеотдайност. Благодаря Ви Док, че не ни оставихте за миг!!! moresmile

# 12
  • Мнения: 195
Здравей, angel1,
ходила съм преди на профилактични прегледи при Димитров, 2 мои приятелки раждаха при него и те също са много доволни. Той е изключително мил и любезен. Когато разбрах, че съм бременна си записах час при него, но понеже беше за след 2-3 седмици, му се обадих по телефона. Каза, че е късно и ме извика да отида след 3 дни, в ден, в който по принцип няма часове. Вчера бях там, гледа ме на ехограф, обясни ми по снимката кое какво е после си говорихме за това какво следва и т.н. Общо прегледа ми беше 40 мин. Той не работи със здравна каса и не води ЖК, понеже е в болницата и не е на разполужение постоянно (вчера имаше 3 операции и се освободи към 3ч чак). Препоръча ми да се запиша някъде по каса, за да се възползвам от безплатните прегледи и най-вече изследвания. В Токуда само Ефтимова е по здравна каса, записах си час, но чак за 26 януари. Чувала съм и от други, че малко претупва прегледите, понеже има много пациентки. Лично аз може би ще запиша ЖК някъде другаде и ще ходя и при Димитров и при него ще раждам.
Дано да сум ти била от помощ  Hug

Беше ме питала във вълшебното списъче на успеха кога съм на лекър, но ти отговорих на лични, за да не досаждам там.

# 13
  • Мнения: 285
да, благодаря ти Буболинке.
А добре, аз съм си записала час за доктор Попова, при нея последния път бях доволна. А след като в Токуда не може да се води ЖК по ЗК, къде да отида и как става?Джипито ли трябва да ми даде направление и мога ли примерно да си ходя на ЖК в местната поликлиника при някои Аг, а при Попова само ФМ примерно, ехограф и консултации от време на време и раждане?

# 14
  • София
  • Мнения: 23 098
да, благодаря ти Буболинке.
Джипито ли трябва да ми даде направление и мога ли примерно да си ходя на ЖК в местната поликлиника при някои Аг, а при Попова само ФМ примерно, ехограф и консултации от време на време и раждане?
Най-добре се запиши при някой по ЗК, който ти е сравнително близо! Аз така направих, а за изследвания като ФМ или просто ехограф съм си ходила на други места, разбира се платено.

# 15
  • Мнения: 285
Благораря!
А може ли да ми кажете ЖК какво точно представлява? След като на ехо се ходи платено отделно.
ЖК какви изследвания включва и колко често се ходи на такава консултация?

# 16
  • София
  • Мнения: 23 098
Благораря!
А може ли да ми кажете ЖК какво точно представлява? След като на ехо се ходи платено отделно.
ЖК какви изследвания включва и колко често се ходи на такава консултация?
ЖК проследява бременността естествено. Има си определен брой посещения и изследвания, както и право на 2 или 3 безплатни ехографа (не се сещам за точния брой)... Лекарят ти казва кога да ходиш и кога се правят изследвания.
Ето ти таблица на задължителните такива, защото не винаги лекарите са стриктни и коректни и някои гледат да претупат работата!
http://www.biberonbg.com/info/izsledvaniq.htm

# 17
  • Мнения: 285
Благораря!
Ако в последсвие ми възникнат някакви въпроси ще питам.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 703
moresmile  доктор Дидо Илиев!!! Въплъщение на внимание , усет за такт и  всеотдайност. Благодаря Ви Док, че не ни оставихте за миг!!! moresmile

Това е Човекът!!! Много му се кефя ! За първи път в негово лице срещам човек, обожаващ това, което прави и правещ го с цялото си сърце  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 2 334
Аз съм ЗА д-р Герганова.Равдах при нея и още пет деца да имам пак при нея ще ги родя  Hug

# 20
  • Мнения: 115
Аз гласувах за д-р Кирякова, много мила и внимателна жена, за съжаление от новата година не работи повече с касата, но това да е проблема  Simple Smile . Надявам се всичко да мине добре с раждането на моите мъници...за сега не ме е настройвала за секцио  Wink

# 21
  • Мнения: 196
Да наистина, д-р Кирякова вече не работи по здравна каса, но впредвид огромния наплив няма друго решение на въпроса.

# 22
  • Мнения: 23
Аз ходя при д-р Димитров и съм изключително доволна от избора си.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 391
С две ръце и два крака препоръчвам д-р Кирякова Wink

# 24
Може ли, някой който ходи на женска консултация в Токуда, да каже колко плаща за преглед, и когато са необходими изследвания, могат ли да минат по здравната каса, или независимо, че си здравно осигурен, всичко там се плаща?

Благодаря

# 25
  • Мнения: 285
На женска консултация в Токуда с направление-само при Евтимова и няма свободни места месеци наред,а и не ти я препоръчвам, заради многото си пациенти претупва работата.
Женската консултация там е платена, незнам колко е цялата, но на мен докторката ми каза, че всички първоначални изследвания при бременност са около 150 лв, затова предпочитам да си ги направя по здравна каса в близкото дкц и там да си занеса само резултатите. Независимо, че си здравно осигурен една стерилна урина ти е 20 лв, а цитонамазка 30 , ако не се лъжа.
Първият ти преглед там е 30 лв. Всеки следващ-15, така че можеш сама да си сметнеш колко ще ти излезе всичко в зависимост от това на колко консултации ходиш.

# 26
  • Мнения: 1 475
Не само първия преглед е 30лв, а и всеки следващ,  плюс 30 лв ехограф, аз ходя там съвсем от началото на бременността си, и въпреки, че плащам,като поп съм много доволна!

# 27
  • Мнения: 469
Раждах при др Герганова и останах изключително доволна. През цялото време бях много спокойна и уверена че съм в сигурни ръце. По време на раждането също много ми помогна. Живот и здраве пак бих раждала при нея!

# 28
  • Мнения: 607
Аз съм за д-р Герганова.Много мила и внимателна жена и най-вече отличен специалист.Някъде по-горе в мненията четох, че била студен човек и нищо не обяснявала.Не съм съгласна с това.Точно обратното.

# 29
  • Мнения: 1 475
Аз съм за д-р Герганова.Много мила и внимателна жена и най-вече отличен специалист.Някъде по-горе в мненията четох, че била студен човек и нищо не обяснявала.Не съм съгласна с това.Точно обратното.

 Напълно споделям това мнение! Тя ми следи бременността от самото начало! И съм много доволна ,препоръчах я и на две приятелки, които тръгнаха при нея и също са впечетлени от нея! Peace

# 30
  • Мнения: 4
Здравейте! Искам да споделя мнение за д-р Евтимова от Токуда. За мен си остава една писарка, която стриктно си следи документацията. Откакто съм бременна съм при нея на ЖК. До момента не ми е дала съвет да вземам нито фолиева киселина, нито витамини, нито крем против стии...... Имах проблем с бъбреците и тя ми издаде необходимите направления-в това е добра! Но когато отидох при нея с резултатите единственото което ми каза е "така ще си до края на бременността". За въпросния уретерохидронефит нищо не ми предписа! За ужасните болки изписа Спазмалгон, а доколкото аз съм запозната той е противопоказен при бременни и кърмещи. Не само изписа спазмалгона 3х1, а дори спомена, че ако много ме боли мога да взимам до 6 таблетки на ден. #Crazy  Честно казано очаквах да ми предпише Нош Па! Плюс това не виждам смисъл от записване на часове при нея след като аз като бременна ако имам час за 12 минавам в 12:30 всеки път, при положение, че някак си минават други небременни преди мен, а уж часовете за бременните били от 10-12ч #2gunfire И тези безумни цени за раждане в Токуда са шок. Точно от началото на годината, когато започна кризата те завишиха цените за раждане в тази болница. Моят съвет към бъдещите майки, които твърдо са решили да раждат там да се обърнат към Д-р Диков! Желая успех на всички бъдещи майки!!!  bouquet

# 31
  • Мнения: 196
Не знам какво да ти кажа освен, че си истинска щастливка щом при час 12 влизаш в 12 и 30, защото аз ВИНАГИ влизам с минимум час и половина закъснение. Не се оплаквам тъй като всички чакаме. Просто прегледите изискват технологично време, бременните са много, а часовете малко.
Колкото до препоръките ти за д-р Диков - информацията явно ти е стара, защото той вече няма да работи към Токуда.

# 32
  • Мнения: X
здравейте, от къде знаеш за д-р диков и къде ще работи в кя болница?

# 33
  • Viena
  • Мнения: 3 586
 миналата година родих в токуда при диков секцио-повече от доволна съм

# 34
  • Мнения: 4 028
Момичета, а къде ще работи д-р Диков и откога? Още от преди няколко месеца тук се пусна такава информация, после се оказа, че си е в Токуда още. Сигурно ли е, че наистина няма да работи там?

# 35
  • Мнения: 33
Момичета, аз утре съм на преглед при д-р Живкова. До сега не съм ходила на ЖК в Токуда, но  сега реших да отида за второ мнение. За съжаление останалите АГ доктори/като Кирякова, Колева и т.н-/ нямаха свободни часове. Имате ли инфо за таза докторка?
И още един въпрос - по колко вагинални видеозона може да се прави на седмица? Има ли някакъв риск ако те гледат 2-ти в една седмица?
Благодаря ви много.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 581
Момичета, а къде ще работи д-р Диков и откога? Още от преди няколко месеца тук се пусна такава информация, после се оказа, че си е в Токуда още. Сигурно ли е, че наистина няма да работи там?
Писах и в друга  тема, но явно не сте я видяли. Диков няма да води само ЖК в Токуда, иначе ражданията си ги прави там. Сега е в един център и аз вече 3 пъти ходя при него. Някой ако иска тел- на лични Peace

# 37
  • Мнения: 33
Здравейте на всички! Искам да ви разкажа за своите впечатления от петъчното ми ходене в Токуда. За първи път ми беше, преди една седмица си записах час и понеже всички добри доктори бяха заети, ми записаха час при Живкова. Наложи ми се да чакам само 30мин., но не се оплаквам, защото през това време се разигра следната сцена: Влиза едно момиче и попита на регистратурата дали има доктор който може да я приеме по спешност, защото горкичката има кървене и е в 9 г.с., а пък АГ то и не си вдига телефона. Жената на регистратурата първият и въпрос беше - "На вас кои ви е лекуващият доктор" и когато момичето каза, че всъщност АГ и не е от Токуда, и се отговори " Оооо, много съжалявам, но в момента нямаме доктор които може да ви приеме, защото имаме много раждания в момента." Момичето горкото да го ожали човек, реши да отиде в МД, въпреки че преди това беше ходило в Шейново, но и там и тръшнали вратата. Но най-лошото беше, че когато си тръгна, от някъде се появи дежурната докторка /не разбрах как се казва/ и след като и се предаде че е идвала жена с кървене, докторката съвсем спокойно каза " Оооо, ама писна ми от тия, защо все тук идват, какво че сме модерна болница, тя да не си мисли, че някой в 18,45 ч. и то Петък ще я приеме". Аз направи изтръпнах. Не мога да ви опиша как се почуствах, защото преди 7 мес. и аз бях на мястото на това момиче, но за мое щастие АГ-то ми си вдигна телефона. В същия ден идвали още три момичета с такъв проблем, но и трите били върнати.Няма нужда да пиша повече. Всеки да си направи сам изводите. Относно Живкова - жената не е много словоохотлива, не обича да обяснява, и общо взето моят преглед мина за 15 мин. Нали е Петък, и то след 18,00 ч. на кои ли му се работи!

# 38
  • Мнения: 4
Здравейте! Д-р Диков го виждам все още в Токуда, но скоро трябва да се премести в Шейново (така дочух). Иначе относно чакането в часовете за бременни влизат и такива, които не са бременни, а ние си чакаме и затова се дразня. Уж, всичко в Токуда е организирано, а нещата не стоят точно така... newsm78

# 39
  • София
  • Мнения: 23 098
И още един въпрос - по колко вагинални видеозона може да се прави на седмица? Има ли някакъв риск ако те гледат 2-ти в една седмица?
Няма риск - особено ако е наложително да те наблюдават! И мен са ме гледали 2 пъти в рамките на 4 дни (имах леко кафеникаво течение в начална бременност и това беше единственият начин за преглед)  Peace

# 40
Относно д-р Живкова от Токуда - определено не я препоръчвам. Установи ми несъществуващ миомен възел 47 мм и деформация на плодния сак (това и на двата прегледа, на които отидох при нея), а то се оказа просто обърната матка.  Дори един от АГ, които ме преглеждаха впоследствие, ме пита: "Кой ти постави тази диагноза - гинеколог или врачка?".  Тази жена, не мога да кажа лекар, ме докара до депресия заради несъществуващи проблеми и диагнози. Имам чувството, че при нея записват, само защото другите са заети.

# 41
  • Мнения: 196
Относно д-р Живкова от Токуда - Имам чувството, че при нея записват, само защото другите са заети.


Не си далеч от истината май!

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 4 703
За прегледите в "Токуда" се чака много ,защото записват часовете през 10 - 15 мин., а особено когато е студено за толкова време човек не може да се съблече . И докторите не са виновни, все пак се опитват да излушат и да бъдат от полза на всички. Затова се въоръжавайте с търпение ...

# 43
  • Мнения: 3
Здравейте!Искам да споделя впечатленията си от д-р.Живкова в Токуда.Когато се обадих да си запазя час за др.Лазарова ми казаха,че при нея мога да се запиша на 15 септември.Понеже  имах проблем,който не исках да отлагам до тогава попитах при кой доктор ще мога да се прегледа по-рано и ми казаха,че  има свободни часове при др.Живкова.Съгласих се,въпреки,че не бях чувала нищо за нея.Записаха ми час в петък в 18:40.Когато отидох и седнах да чакам преди мен имаше 4 момичета и два пъти излезе сестрата да казва на момичето от регистратурата да не пуска повече пациентки,защото било късно и нямали намерение да стоят цяла вечер да преглеждат.Третия път излезе и доктор Живкова и взе да се шегува,че 90 пациентки минали и до кога щяло да продължи това,а момичето от регистратурата се пошегува с думите:"ами преглеждайте по-бързо".Можете да си представите как се почувствах при тези изказвания.Бях изумена!Когато дойде моя ред прегледа ми мина точно за 5 мин.без нищо да ми обясни лекарката , само ми взе секрет за микробиологични изследвания,а докато ме преглеждаше мляскаше с някаква дъвка и при въпрос от страна на сестрата"какво да пиша в данните на пациентката"лекарката отговори:"ако мислиш,че вече ме интересува какво ще пишеш в този час и след толкова пациенти..."Малко странно,но въпреки,че бях супер възмутена и ядосана от това отношение,в този момент не можах да реагирам както заслужаваха и да им вдигна скандал.Това със сигурност не е никакъв гинеколог за мен.А отгоре на всичко когато излизах лекарката попита сестрата,защо съм била записана за премахване на конци,а то не било за това Shocked....ужас!Още не бях си тръгнала и те взеха да се радват,че съм последната пациентка и че най-накрая ще си ходят.Сега ми предстои да си взема изследванията и направо не знам какво да правя и при кого да ходя да ми ги види.

# 44
  • Viena
  • Мнения: 3 586
Здравейте!Искам да споделя впечатленията си от д-р.Живкова в Токуда.Когато се обадих да си запазя час за др.Лазарова ми казаха,че при нея мога да се запиша на 15 септември.Понеже  имах проблем,който не исках да отлагам до тогава попитах при кой доктор ще мога да се прегледа по-рано и ми казаха,че  има свободни часове при др.Живкова.Съгласих се,въпреки,че не бях чувала нищо за нея.Записаха ми час в петък в 18:40.Когато отидох и седнах да чакам преди мен имаше 4 момичета и два пъти излезе сестрата да казва на момичето от регистратурата да не пуска повече пациентки,защото било късно и нямали намерение да стоят цяла вечер да преглеждат.Третия път излезе и доктор Живкова и взе да се шегува,че 90 пациентки минали и до кога щяло да продължи това,а момичето от регистратурата се пошегува с думите:"ами преглеждайте по-бързо".Можете да си представите как се почувствах при тези изказвания.Бях изумена!Когато дойде моя ред прегледа ми мина точно за 5 мин.без нищо да ми обясни лекарката , само ми взе секрет за микробиологични изследвания,а докато ме преглеждаше мляскаше с някаква дъвка и при въпрос от страна на сестрата"какво да пиша в данните на пациентката"лекарката отговори:"ако мислиш,че вече ме интересува какво ще пишеш в този час и след толкова пациенти..."Малко странно,но въпреки,че бях супер възмутена и ядосана от това отношение,в този момент не можах да реагирам както заслужаваха и да им вдигна скандал.Това със сигурност не е никакъв гинеколог за мен.А отгоре на всичко когато излизах лекарката попита сестрата,защо съм била записана за премахване на конци,а то не било за това Shocked....ужас!Още не бях си тръгнала и те взеха да се радват,че съм последната пациентка и че най-накрая ще си ходят.Сега ми предстои да си взема изследванията и направо не знам какво да правя и при кого да ходя да ми ги види.
защо не отидеш при д-р Диков  аз съм много доволна от него.

Общи условия

Активация на акаунт