Нашите цветя...в зимния сезон ~35~

  • 55 834
  • 530
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 1 089
Червената детелинка обаче нещо не е добре. Листенцата и избледняха и почти окапаха... Нормално ли е  newsm78 Довечера ще направя синмка на останалите

Джиджи, детелинката (oxalis) е луковично и има нужда от период на покой, както всички луковични.

# 511
  • Мнения: 3 219
Момичета има ново списание "Цветя и дом"л В него има доста интересни неща за цветята и за всичко с отглеждането им.
Аз имам всичките излязли броя невероятно е. Прочитам го от край до край.  Mr. Green

И аз го забелязах тази сутрин, но не съм го прелиствала, аз си купувам "Практична градина" заинтригувахте ме обаче, следобяд като излизам ще го купя.

# 512
  • Мнения: X
Червената детелинка обаче нещо не е добре. Листенцата и избледняха и почти окапаха... Нормално ли е  newsm78 Довечера ще направя синмка на останалите
А на моята пък нещо й оредяха листенцата и започна да съхне. Успях да я поопазя малко, но не знам дали ще издържи до пролетта Thinking

# 513
  • Мнения: 226
Лени,  Hug
Хриска, можеш ли да направиш снимка на твоята детелинка? И аз ще снимам довечера
Интересно, че на витрината на една книжарница я гледам голяма и хубава ...а сигурно въобще не и обръщат внимание  Crossing Arms

# 514
  • Мнения: X
джиджи биджи, тя ми е тук на работата и нямам фотоапарат в момента. Ще пробвам да й направя снимка с телефона, но ако не стане, ще взема в понеделник фотоапарата, за да мога да я снимам и да я кача на компютъра.
В тази статия, която Ленито прати, пишеше, че не трябва да е на много топло, а моята е на прозореца над парното и точно под климатика. Може и от това да не й е добре, но няма къде да я преместя другаде и я държа там  Tired.

# 515
  • София
  • Мнения: 2 245
Момичета здравейте!     bouquet

Моля да ме извините, че задавам въпрос без да съм чела темите.

Сигурно това е обсъждано, но искам да ви попитам какво да направя с цветята, в чиито саксии се събра нещо подобно на мухъл отгоре? Не ги поливам прекалено често и са на слънце, колкото е възможно през зимата.

П.П. Хриска, с теб се гоним по темите  Grinning

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 14:58 от Red tree

# 516
  • Мнения: X
Момичета здравейте!     bouquet

Моля да ме извините, че задавам въпрос без да съм чела темите.

Сигурно това е обсъждано, но искам да ви попитам какво да направя с цветята, в чиито саксии се събра нещо подобно на мухъл отгоре? Не ги поливам прекалено често и са на слънце, колкото е възможно през зимата.

П.П. Хриска, с теб се гоним по темите  Grinning

 Peace Да, забелязах, но в това лошо няма  Sunglasses Wink

И при мен вкъщи се получава по същия начин. Аз го отдавам на конденза, който се получава от пвц дограмата и от парното отопление, с което сме. До преди да сложим дограма не съм имала подобен проблем, но сега имам мухъл във всички саксии. От време на време го обирам и ако се наложи слагам малко суха пръст, но след време пак се получава. Гледам да поливам по-малко цветята през зимата.

# 517
  • София
  • Мнения: 2 245
И ние сме с дограма и парно. Предполагам, че това създава този проблем. Благодаря ти!  Hug

# 518
  • Мнения: 278
И аз имам червена детелинка. Миналата зима окапаха всички листа, но напролет се разлисти двойно. Засяла съм я в голяма саксия и стои на източен прозорец, поливам умерено, побърка се да цъфти и пуска листа.
И аз имам мухъл, само на една саксия и разрохквам пръста преди да полея веднъж на 10 дни.
Подариха ми, но не му знам името и как се гледа - декоративен бор или по-скоро като кипариса. Поливам както другите, но не ми изглежда толкова свежо и май изсъхна. Как да рабера дали е още живо? Такова: http://www.picvalley.net/u/88/87841_372.JPG , обаче моето е засято в един бял сняг и от магазина ми казаха напролет да го пресея. Така както е тръгнало май няма да презимува ...

# 519
  • София
  • Мнения: 2 245
Подариха ми, но не му знам името и как се гледа - декоративен бор или по-скоро като кипариса. Поливам както другите, но не ми изглежда толкова свежо и май изсъхна. Как да рабера дали е още живо? Такова: http://www.picvalley.net/u/88/87841_372.JPG , обаче моето е засято в един бял сняг и от магазина ми казаха напролет да го пресея. Така както е тръгнало май няма да презимува ...

И аз имах  такова, пак подарък. Изсъхна много бързо. Мислех да го използвам за коледна елха години наред, но не стана. Свеки имаше, но и нейното изсъхна...

# 520
  • Мнения: 43
Ками, как така спря да расте орхидеята? Да не би да е сух въздуха? Сложи я на най влажното и светло място.
Върна ми надеждата, че хипеаструмите може и да пуснат цвят въпреки появата на листа   Laughing  Hug Ще чакам търпеливо.

Червената детелинка обаче нещо не е добре. Листенцата и избледняха и почти окапаха... Нормално ли е  newsm78

Това,което смятам за цветонос /защото връхчето сочи нагоре,а не надолу/ си седи малко,май не придава и на старите цветоноси,където беше почнало да расте,пак си стои на едно ниво,и то май не расте.Но пък ми расте ново листенце,значи животът в орхидеята продължава.Държа я на най-светлото място,опитвам се да овлажнявам въздуха и оптимистично продължавам да чакам.
Баба ми има зелена детелинка и всяка зима спи,а напролет след поливане започва да расте и да ни радва с малки,но многобройни розови цветчета.Ако при всички детелини е така,трябвало е да й дадеш покой,баба я слага на тъмно и не я полива изобщо,чак пролетта.Може твоята сега да е решила да почива
За хипеаструма ми и кливията забравих да ви кажа-бяха на остъклена тераса и когато започнаха студовете 2-3 дни ги държах там,мислейки,че е добре,но се оказа,че измръзнаха листата,но поради краткия им престой се надявам,че луковиците са оцелели.Мислите ли,че ще е добре сега да ги извадя,за да проверя?Много,много ще ми е мъчно ако съм ги уморила. Cry Cry Sad

Goody,честити розови цветенца! Hug

Поръчах си от Стрелиция луковици за бегонии и глоксинии,тук са изкарали,но там са ми по-евтини,а и една приятелка поръча с мен.И 1 луковица за саксиен гладиол,да пробвам.Сега ще отида да разгледам подробно и тези,които предлагат на пазара,ако мога да допълня колекцията.Искам кичеста глоксиния,а там нямаше.В сайта им видях снимка на красива зимна градина,да не е на някоя от вас?Ах,така си мечтая за зимна градина. newsm03

Подариха ми, но не му знам името и как се гледа - декоративен бор или по-скоро като кипариса. Поливам както другите, но не ми изглежда толкова свежо и май изсъхна. Как да рабера дали е още живо? Такова: http://www.picvalley.net/u/88/87841_372.JPG , обаче моето е засято в един бял сняг и от магазина ми казаха напролет да го пресея. Така както е тръгнало май няма да презимува ...

Честито,много е красиво! Hug
Аз мисля,че трябва да си го пресадиш в по-голям съд,тесничко е там,колкото и красиво да е така.

На мен само калатея макояна така ми прави мухъл отгоре,другите не,с дървена дограма сме и камина в стаята.Не разбирам на какво се дължи.

# 521
  • Мнения: 278
Искам да споделя за Коледната звезда. Както ви казах по-рано я счупих без да искам, 2-3 клончета. Стана като прическата на Петя Буюклиева, а на мен не ми хареса и отрязох другите върхове. Още не са пуснали коренчета, но другото пуска издънки. Много сладки, малки пъпчици в основата на листенцата.

# 522
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 126
Пиша телеграфно, защото малкия помага Wink
ками - няма какво да проверяваш  Hug или са живи или не, но ако са живи и ги разровиш може да ги "пресечеш" и да не цъфнат  Confused

и нашият градински център предлага пролетни красоти  Crazy направо ми е противопоказно да минавам от там
едното розово нещо е детелинката, която обсъждате  Laughing за другото не остана време да проверя  Blush

туята и кипариса много трудно оцеляват в саксия (не е личен опит) но пресадени на открито се възстановяват бързо  Peace

такова зелено нещо имам само на една нова саксийка - мисля, че е от пръстта, а не от условията в помещението   Hug

зорика Peace супер! ако и клончетата пуснат корени ще си имаш горичка Wink в руската ми енциклопедия са оформени много интересно  Thinking

# 523
  • Габрово (троянка омъжена за габровец)
  • Мнения: 506
Набързо влизам да ви се похваля  Whistling
Днес на Габровките ни дойде поръчката за семена  newsm68 newsm44 newsm68 newsm44 .

А списанието Цветя и дом си заслужава 100 % да се купи  newsm10 .

# 524
  • Мнения: X
Хайде честито и да ви поникнат най-хубавите цветя.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт