Писна ми

  • 4 713
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 919
просто не обръщам внимание.

# 31
  • Мнения: 264
Като ги отрежеш един-два пъти и няма да се намира кой да ти дава съвети. Не ми пука от никой, правя за детето си, коета аз сметна за добре.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Е що се ядосваш? Такива акълии си ги има навсякъде.Игнор и без нерви. Hug
Абсолютно!

# 33
  • Мнения: 342
Някои съветват да им се каже директно в очите. Това е мярка за хората от обкръжението - свекърва, майка, сестра.... до тук спирам, защото аз лично се уморих да го казвам на всеки по отделно и то всеки път при всяка забележка, защото обикновено дори и след такава се мълчи известно време до .... следващата забележка. Получава се един безкраен кръг и за това за мен си реших това - мълча, кимам и казвам "да" и си правя каквото си знам, а ако ми прикипи отколнявам РЯЗКО темата.

# 34
  • Мнения: 4 668
Ами ... аз никак на разрешавах да ми се дават съвети  Confused
Примерно , когато изкарахме детето на 5 дена , на разходка , моята баба + още поне 100 познати и непознати , които ни срещнаха щяха да припаднат  Simple Smile Дреме ми какво си мислят ...
Родителите ни за щастие не са ни са бъркали , а чуждите идеи  обикновено ги отрязвах още в зародиш .
Опитай се да не се дразниш толкова и си дръж на своето .

# 35
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Честно казано и на мен ми беше писнало от съвети, така се дразнех  ooooh!
Но като им казах на съветниците в прав текс 3 пъти, че са гледали дете преди 30 години и оттогава нещата са се променили много  Joy и спряха ....

Иначе още след 1-я навършен месец на бебето ми трябваше да го захранвам с кис. мляко и плодов сок  Sick Crossing Arms Whistling newsm78

# 36
  • Мнения: 149
Все още се опитвам да се разбера с бабите по този въпрос, проблема е че или забравят какво съм казала предния ден или наистина не разбират български. Получава се така, че всеки път си говорим едно и също, и скоро тона няма да е много приятен за тях.
   Макар, че бебето ми е малко започва вече да се глези като истинска мадама. Бабата постоянно проверява какво правим (това също ме дразни) и като дойде веднага я взема на ръце. Последния път й казах да не я взема на ръце през 10 минути, за да не свиква много, че като стане 10 кила нея ще карам да я носи по цял ден. И както с другите неща около бебето това пак не е чуто. Точно преди 5 минути пак й напомних, дано този път нещо да й остане в главата. Simple Smile
   Последния бисер на бабата направо ме изненада. Вчера ходихме по институции с малката, защото нямаше кой да я гледа и се върнахме към 17.30 и съответно беше тъмно вече. Въпроса, който чух от нея след като ме изкара едва ли не най-лошата майка беше: "Не те ли е срам да извеждаш детето до по среднощ?".Аз си погледнах часовника и казах, че не е станало 12 часа още и си продължих разтоварването на количката.



Последна редакция: сб, 06 дек 2008, 14:13 от ggg_22

# 37
  • Мнения: 10 012
Бъди по-асертивна и им покажи, че не те интересува чуждото мнение. Ще му намериш цаката, не бой се. От тук нататък спиране няма. Сега е храната и облеклото. По-късно ще коментират защо ходи на тенис вместо на карате, защо испански, а не френски, защо тази гимназия, а не друга... Строй ги в две редици (познатите), а непознатите отминавай с високо вдигната брадичка.
Успех Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 521
Е що се ядосваш? Такива акълии си ги има навсякъде.Игнор и без нерви. Hug
Точно така мисля и аз Peace

# 39
  • Мнения: 1 219
в началото ме дразнеше много,но вече не обръщам внимание на никой и нищо.Всичко монава покрай мен и си заминава..... Mr. Green

# 40
  • Мнения: 961
Като ги отрежеш един-два пъти и няма да се намира кой да ти дава съвети. Не ми пука от никой, правя за детето си, коета аз сметна за добре.
Peace Много точно казано.

# 41
  • Мнения: 31 207
С колко хора се изпокарах за тъпанарски съвети, но не ми пука хич. Винаги правя с мен и детето каквото аз реша. На когото му изнася добре.

# 42
  • Мнения: 114
По принцип отминавам всичко  с усмивка,но последните няколко коментара ме разбиха (от майката на приятеля ми) попита  кога ще спра да кърмя ( малката тогава беше на 3 месеца),щяла да свикне и затова не е хубаво за нея,а другото беше от днес ,че като е само на кърма я държим гладна.Така че не им се връзвай , а  им напомняй ,че ти си майката и ти  решаваш.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 006
Винаги казвам, когато не желая нечии съвети. При някои хора обаче е без резултат, затова още през бременността се научих да пропускам коментари и съвети покрай ушите си. Даже ми се е случвало разговора да е на друга вълна, но аз още да не слушам.  Blush

# 44
  • Мнения: 45
И аз много мразя някой да ми дава акъл как да си гледам детето Naughty Направо побеснявам като ми се каже ми сега не и ли е студено така,сложи я сега да спи,трябва да яде еди какво си и т.н  #2gunfireСпоред мен майката най добре може да прецени как да гледа детето си  Peace
Peace :

Общи условия

Активация на акаунт