Помощ! Миялната ми е пълна с вода!

  • 10 658
  • 19
  •   2
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Сиренце, как да източи водата/не разбрах дали има аквастоп/, след като се установи че коляното е било запушено?
aunt Ogg, пробвай да рестартираш наистина.

# 16
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Сиренце, как да източи водата/не разбрах дали има аквастоп/, след като се установи че коляното е било запушено?

Ами нали са 2 канала -чиста и мръсна вода, от чистата влиза, от мръсната излиза  Rolling Eyes Абе незнам аз все си мислех, че аква-стопа е железен  Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 6 210
И аз винаги съм си мислела, че с аквастоп системата съм застрахована, пък то какво било:
Аквастоп от http://www.instrukcii.info
Това е система, която спира достъпа на вода към уреда (пералня, съдомиялна и др.) при ниско, високо налягане или при пробив на захранващия маркуч. Целта е да се избегнат повреди на уреда или наводняване на помещението.
Системата представлява два мркуча един в друг, при пробив на вътрешният (захранващия), налягането във външния се покачва и пружинен клапан прекратява достъпа на вода в системата. За по-скъпите перални това е стандартно оборудване.

Значи аз така го разбирам: аквастопа евентуално предотвратява проблема, но ако вече е възникнал, както при aunt Ogg - миялната се е напълнила и канала, в който да се източи водата е бил запушен с клапан, то аквастопа не помага явно...  newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 4 041
Пише,че има аквастоп. Моделът е Whirlpool ADG 789.  Тя си пълнеше нормално и си миеше даже. Но като нямаше къде да източи водата явно се е блокирала помпата, знам ли. Вчера, след като пробихме коляното я пробвахме-тя отказа да пълни. Наляхме вода вътре-източи я и до там. Аз я бях изключила, но за 2-3 часа, сега ще я изключа до утре и ще пробвам пак.

А за тези, които правиха куФнята, не искам да отварям дума, че и без това неативните емоции са ми в повече през последните дни.  Stop

# 19
  • Мнения: 2 891
Представете си го така - по време на миене, докато машината пълни вода, нещо се прецаква и блокира всичко. Водата се пълни ли пълни и започва да прелива и да прави наводнение. Тогава, доколкото знам, трябва да влезе в битка аквастопа, който ще спре прииждащата вода. Един вид, автоматично някой врътва крана.

Общи условия

Активация на акаунт