Как се справяте с никненето на зъбите?

  • 6 555
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Много търпение, много мрънкане и железни нерви Rolling Eyes
Никакви гелчета непомагаха при нас Confused

# 46
  • Мнения: 6 713
Много трудно! Confused Коликите дори не си ги спомням, но сега зъбите просто са ужас... Не спи през нощта, не спи през деня, само приплаква, реве, не яде понякога.
Мажа гелове, давам нурофен от време на време и така.
Нерви и стискаме зъби и чакаме да мине! Laughing Crazy

# 47
  • София
  • Мнения: 717
Ползвам ето това и много помага:

# 48
  • Мнения: 278
И аз ползвах прахчетата от Англия-вълшебни са!!!

# 49
  • Мнения: 298
В момента на малката й растат вторите резци, първият / от чифта/ го изкара с температура, разстройство и много мрънкане, особено нощно време. Прочетох за едно хомеопатично лекарство,  Calcarea phosphorica 9 CH, и вече 4-5 дни й го давам, преди малко видях, че и второто почти е пробило, а тя определено е спокойна, няма температура и разстройство. Май това лекарство действа.

# 50
  • Мнения: 16
абе и при нас е ужас,но само нощем плаче на сън ,мрънка почти не спя ,но го гушкам и така заспива давах панадол ,но скоро не съм дентокинд също калгела не ни помага а сме на 8 мес.и нямяме нито един зъб още.педито каза,че ще е така докато пробият . ужас.

# 51
  • Мнения: 1 217
Аз съм чувала,че и лед,обвит в тензух помага.Натриват се внимателно венците и облекчава.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
И ние сме в отбора на мрънкащите по безброй пъти нощем заради зъбки.Давам "Калгел",не знам дали й помага.По време на всяко вадене на зъб е с висока температура поне 10 дни предварително,или ако не е висока поддържа 37.3-4 до излизане на зъбчето.

# 53
  • Мнения: 34
При нас най-трудно е през ноща. Сина ми е на 1г. и 1м. и сега му никнат кътниците. Докато спи започва да мрънка или да пищи без да си отваря очите. Успокоявам го като го кърмя. Посуче минута-две и дори не се събужда. Аз също не се разсънвам, само подавам гърдата и задремвам. Естествено малкия спи с нас.
Вечер, когато от болка не може да заспи дори със сучене му давам Калпол (подобно на Панадол), но гледам да не прекалявам.

# 54
  • Мнения: 1 080
Нищо не му давам за зъбите на синчто - просто го трая    Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Тея гелове съвсеееееем слаооблекяават и за малко!!!

# 55
  • Мнения: 2 111
Мазала съм с калгел и дентинокс,но ефекта е кратък.Давала съм хапчета Дентокинд ,но и от тях не виждам ефект.
Единственото,което ни спасява от мрънкането и неспокойния сън е Калкареа фосфорика.

Общи условия

Активация на акаунт