Знаят ли децата ви Господнята молитва?

  • 2 309
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • София
  • Мнения: 12 554
Не. И не мисля да го правя.

# 17
  • Мнения: 2 312
Не. И не мисля скоро да я уча.
Въпрос на избор.

И аз мисля така Peace

# 18
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не. Когато прояви желание някой ден, сама ще намери правилните думи. Peace

# 20
  • Мнения: 822
Преди сън се молим, но не с научени фрази и молитви, а с достъпни за детео изрази и за неща, който разбира, например задължително се молим да сънува хубави и красиви сънища. Явно е имал някакви кошмари преди време и сам ме помоли да включим и това в молитвата преди сън. Понякога го моля и той да се помоли и той го прави - кратко с думите и по начина, който е чул от мен. За пояснение - ще навърши 6 години след 3 месеца, а се молим преди сън може би някъде от 3 годишна възраст. Преди хранене също се молим, но не така системно и редовно, което може би е грешка, защото или трябва да го правим редовно или въобще да не  го правим Embarassed

И ние така.

# 21
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Не..

# 22
  • София
  • Мнения: 665
Не, не съм религиозна. Мисля че трябва да бъде информиран, но сега е още много рано. Когато стане  по-голям ще му разкажа за всички религии,не само за християнската. За да разбере че в основата си всички религии учат на едно и също, но могат и да бъдат много опасни интерпретирани от недобросъвестни хора.

# 23
  • Мнения: 14 654
Не, защото смятам, че е вредно да се блъска религия в главите на децата.

# 24
# 25
  • Мнения: 3 506
Че то и аз не я знам. Това тази, дето почва с "Отче наш", ли е  newsm78

# 26
  • Мнения: 4 841
Не. Пожелаваме си лек сън и си казваме колко се обичаме.
Най-добрата възглавница е чистата съвест; усещането, че си преживял един ден, в който не си наранил никого, не си отстъпил от принципите си, подал си ръка на приятел и си поздравил непознат. А това са неща, за които няма на кого да се помолиш.

# 27
  • Мнения: 3 550
Още не. Хваща отделни фрази, но цялата не може да я каже. У нас Господнята молитва се казва преди хранене. Беше започнал да я учи, но откакто чу на Въкресение възкресния канон, пее само него. Преди сън пее Трисвятое, Слава и нине..., Борогодице Дево и тропара на св. Йоан Рилски.

# 28
# 29
  • Мнения: 14 133
Не, не съм религиозна. Мисля че трябва да бъде информиран, но сега е още много рано. Когато стане  по-голям ще му разкажа за всички религии,не само за християнската. За да разбере че в основата си всички религии учат на едно и също, но могат и да бъдат много опасни интерпретирани от недобросъвестни хора.
Peace Да, колкото за обща култура и за да се пази от сектантите.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт