Моля за съвет

  • 5 026
  • 96
  •   1
Отговори
# 90
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
не забравяй , че винаги ние жените трябва да сме по-търпеливата част от семейството PeaceКъсмет!!!

 Shocked

Леле,майко! Тази дивотия пък кой ти я наби в главата? От следването на ето такива гениални съвети се пръкват и подобни теми.
AngelaBaby в light версия...   

# 91
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Маи само аз от всичките тук съм отвръщала на шамара с бой-ама просто ми пада пердето  #2gunfireТой ще ми удари шамар и за кратко време тряба да преценя какво да направя,как да постъпя ,за децата ,за това ,че може би съм виновна-е не ,никога не ме е било страх от бой-той шамар аз с точилката.Бях малка (на 15)когато един "мъж' ме обичаше и ме биеше и докато Naughty ме биеше ми казваше като порасна да не позволявам никои да ме биеАми след него мога да се похваля че имах гадже
 което отиваше към 100кг ревнив и агресивен и беше решен да сме заедно .Бяхме заедно ,не ми хареса реши да използва сила -посегна ми и срам ама като хванах една голяма лъжица ииии уж беше решил да ме бие ,пък на др. ден маика му дойде да ме хока че съм била синчето и-целия бил на лъжици.Отклоних се ,ама на тези дето посягат (мъже)им трябва респект .Не да ги бием , но ако удари ,или му го върни ,или го напусни. И повтарящото се -ако 1 път удари ,ще повтори и т.н ВЯРНО Е

# 92
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
zuki10 - Респект

# 93
  • Мнения: 940
Сега идват празници--дано всички които имат неволи в семействата си да намерят разрешение. По Коледа хората били по-добри. Моят мъж никога не ми е посягал, макар много да се е ядосвал. Често намирам вината в себе си.

Dik, аз съм в Божурище, но нямаме деца и аз ходя на работа, пътувам всеки ден до София. Може би наистина трябва да се успокояваш с готвене. Така ще твориш нещо и ще му се радваш, няма да ти е скучно по цял ден. Успех ти пожелавам в семейството, дано да намерите щастието отново.

# 94
  • Мнения: 111
Saule не се хващай за думата, ами вникни в смисъла на целия текст.Едно семейство не може да съществува ако и двамата са остри камъни и се борят за надмощие и никой не прави компромиси. Колкото и да се еманципираме в голяма част жените сме тази половина, която в семейството поддържа духа и дава посоката.Ние жените насаждаме семейните ценности , създаваме семейния уют - защото това ни е вроден усет, а мъжете трябва да го учат-не че не го могат.Колкото и да са оправни мъжете трудно се срещат такива, които сами къщи да въртят- ние в основната си част сме домакини, детегледачки и "мениджъри" в организацията на дома.Желая здраве и късмет на всяко семейство, но много рядко семейно щастие се постига без усилия и без препядствия.  bouquet

# 95
  • Мнения: 3 241
Удря те защото си съборила чиния от масата и защото му задаваш въпрос?
Що за отношения са това?  ooooh!

Като е изнервен да излезе да се разходи. Той не е единственият с проблеми.

А ако започнете да мислите в посока - ние сме търпеливи, миролюбиви и трябва да мислим първо за тях, не може да ви се помогне!




# 96
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Saule не се хващай за думата, ами вникни в смисъла на целия текст.

ccvveett, не те познавам, но от този форум за теб съм останала с впечатление, че си разбран, много търпелив човек, с вкус към граденето, а не разрухата!   bouquet

Струва ми се, че съвсем добре и още веднага разбрах какво казваш. Правиш препратка към традиционната роля на мъжа и жената. И по-точно, че жената е стожерът на семейството, че на нея се пада задачата да държи семейството заедно, да установи някакви порядки на семеен мир и да формира както децата си, така и съпруга си. Ето, с това съм много несъгласна! Докато очакваме, че това са само или основно женски задачи, балансът в семейството все ще е неудовлетворителен. И ще има теми като тази. Peace

Според мен, мъжете не са дебили. Съвесм естествено е очакването да са равностойно въвлечени в създаване и опазване на семейната конструкция. (Под семейство имам предвид двойка с дете, не непременно подпис). Да пазиш мира в дома еднолично, с компромиси основно от твоя (женска) страна, е нечестно. Не само спрямо жената, но и спрямо мъжа. Това също е вид манипулация.  Често, откритата конфронтация е ммого по-полезна за отношенията, да не говорим, че е и по-честната позиция. Мое мнение, разбира се!     

Общи условия

Активация на акаунт