относно Синдром на Даун

  • 6 739
  • 92
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 5 763
И двата път си правих.

# 76
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
С първата бременност не съм правила,но ако има следваща ще направя. Peace

# 77
При първата си бременност не съм правила никакви изследвания. Само стандартните от женската консултация. Тогава бях на 28 години-без болни деца, няма раждани болни хора в семейстата ни, без генетични обременености в семейството. Родих дете със Синдром на Едуардс. Почина на 43 ден след раждането.
Година по-късно забременях. Вече бях чела много неща и реших , чезадължително ще правя всички възможни изследвания. Независимо, че ФМ и БХС бяха с много добри резултати направих амниоцентеза. Всичко беше отлично. Сега ,благодаря на Бог се радвам на здрава дъщеричка. Никога няма да си простя факта, че не направих БХС или ФМ през първата си бременост. Дори на амниоцентезата при Д-р Димитрова имаше студенти на моята манипулация и я чух да обеснява -ето случай на жена на 28 години да роди дете /за първото ми бебе/ с такава сериозна аномалия.
На всички бъдещи майки препоръчвам да направят всички възможни изследвания.

# 78
  • Мнения: 961
Направих си и ако забременея пак, ще си направя отново.

# 79
  • Мнения: 804
Феталната морфология според мен е задължителна, а БХС бих си направила ако има нещо притеснително.

Suahili_tit, много  Hug

# 80
  • Мнения: 7 723
Първят път не, вторият- да.
...и, ако има трети- задължително.

# 81
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
С първата бременност не съм правила нищо извън изследванията, които се пускат на редовните женски консултации. По свое желание изследвах токсполазмоза, защото живеех с котка.
Но ако имам и следваща бременност - ще направя дори излишни според някои изследвания Peace

# 82
  • Мнения: 7 723
Правихте ли биохимичен скрининг при предишни бременности?

Да, при всички бременности  47 (28.7%)
Да, единия път  17 (10.4%)
Не, но сега ще направя  14 (8.5%)
Не и няма да направя  28 (17.1%)
Ще направя ако съм в рисковата група  31 (18.9%)
Ще напрява при всички случаи  27 (16.5%)

 
...малко ми е странен резултата на отговор
"Не и няма да правя...."

...както и тези при
"Ще направя само, ако в рисковата група"

...само споделям мнение, де. Thinking

# 83
  • София
  • Мнения: 17 592
Направих го и - дай Боже - пак да се озова бременна, пак ще го правя.

# 84
  • Мнения: 1 121
Правих и с двете бременности. Според мен е безотговорно да не се направи, независимо в каква група съм.

Последна редакция: нд, 21 дек 2008, 01:28 от Rylie

# 85
  • Мнения: 545
lga, има доста заболявания, които не могат да бъдат диагностицирани пренатално. Не са малко семействата, за които раждането на дете с увреждане не е било "изцяло техен избор".

Така нареченият от твоя лекар "сеир", ако се направи от опитен специалист също би могъл да бъде много полезен при пренаталната диагностика.

Не ме разбирай грешно. Не искам в никакъв случай да се заяждам с теб. Просто, информацията, която се дава от лекарите у нас не винаги е актуална. И ако трябва да бъдем още по-честни, случаите на деца с проблеми от родилни травми поради лекарска некадърност, вероятно са равни на случаите с даун, ако не са и повече.

Истината е, че няма застраховка "здраво дете", но ако семейството в никакъв случай не иска болно, следва да си направи всички необходими изследвания, пък ако все пак се случи, може да последва най-често срещаният от лекарите съвет "оставете го и си родете друго".
Това вече, наистина е изцяло личен избор.
Реза, съвсем не го приемам като заяждане. Аз това и казах - ако докторът беше казал, че трябва ФМ, щях да направя. Не казвам, че мнението му е правилно. Просто споделям какво съм правила като по-специални изследвания през бременността. Това, че не съм правила фм, не значи, че е било най-доброто решение. Със сигурност, ако имам второ (и както планирам - да бъде след 5-6 години, когато ще съм към 34-35 г.), ще направя и ФМ. Аз съм за всички изследвания, които могат да се направят, защото не искам дете с увреждания. Естествено, понякога въпреки всички изследвания се раждат такива дечица и ако ми се случи, ще си го отгледам и ще полагам всички необходими грижи да расте щастливо. Обаче ако разбера, докато към бременна за увреден плод, ще го махна.

# 86
  • Мнения: 3 092
Феталната морфология според мен е задължителна, а БХС бих си направила ако има нещо притеснително.

моля те , само ми обясни какво разбираш ти под нещо притеснително  Thinking питам те , не се заяждам .
Просто не разбирам поста ти .

# 87
  • Мнения: 1 479
Правих и с двете бременности. Според мен е безотговорно да не се направи, независимо в каква група съм.
PeaceДо 2004-та се е смятало,че в рискова група попадат жени над 35 години.Да,ама не!Практиката показва ТОЧНО обратното.За 1-ви пьт родих на 33 год.и бебето бе с проблеми.В болницат/кьдето живях близо 3 месеца/децата сьс Синдром на Даун бяха родени от майки на вьзраст м/у 20-25 години. Rolling Eyes

# 88
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не съм си правила при нито една от бременностите ми.
Бих си направила, ако съм в рисковата група...

Споделям  Peace

# 89
  • Мнения: 2 270
БХС не съм правила, но следващия път, дай Боже да има такъв, ще направя задължително!
Правих ФМ в 12 г.с. - всичко беше наред, риска минимален, но при втората ФМ в 19 г.с. се установи аномалия (след проведените консултации и изследвания се разбра, че проблема не е генетичен, както и това, че БХС-то е нямало да го хване, тъй като се е появил по-късно от препоръчителния за провеждане на изследването срок)

Общи условия

Активация на акаунт