моля ви отговорете ми

  • 11 591
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 434
Мили момичета, мoже да ми се смеете, но имам такъв въпрос - мислите ли, че след предполагаема овулация не трябва да се прави секс, защото специалистите казват, че при оргазъм на жената се получават контракции на матката, които пък могат да "изхвърлят" евентуално оплодената яйцеклетка, която се опитва да се имплантира в матката?
за пръв път го чувам.

и аз не съм чувала.

# 46
  • Мнения: 332
Някъде бях чела такова нещо и има логика...... май.....незнам

# 47
  • Мнения: 568
Може ли оргазмът да попречи на имплантирането на ембриона?
Оргазмът предизвиква ритмични контракции на стените на вагината и матката. От една страна той може да подпомогне привдижването на спермата в процеса на зачеване. А от друга е възможно тези контракции, ако са достатъчно силни, да доведат до изхвърляне на оплодената яйцеклетка преди тя да има шанс да се имплантира. Трябва да се има предвид и че след овулацията покачването на нивата на прогестерона предотвратява контракциите на матката, което означава, че при оргазъм биха контрактирали само мускулите на вагината. Това от своя страна не оказва влияние на имплантирането...
Това успях да открия в интернет. Извинявам се, ако преводът звучи тъпо... За владеещите английски ето и линка http://wiki.answers.com/Q/Can_orgasm_disrupt_implantation_of_an_embryo

# 48
  • Мнения: 69
много то благодаря! това се казва компетентен и логичен отговор!  bouquet

# 49
  • Мнения: 528
И аз знам, че е хубаво да не се прави секс, за да не се изхвърли, евентуално ако има, ембрионът  Peace Месецът , в който забременях, спазихме точно това правило  Peace Разбира се може и да е съвсем случайно, но пък може и да не е  Wink

Общи условия

Активация на акаунт