някой сблъсквал ли се е с подобно малоумие

  • 7 037
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 863
Здравейте,
Изправени сме пред голям казус. В новия ни апартамент има изведен централен ТЕЦ, който обаче няма да бъде пуснат, защото всички съседи се топлят на климатици и казват, че така им е по-изгодно. Дотук добре, и ние решихме да направим същото. Изненадата ни обаче беше огромна, когато разбрахме, че в тристайната ни 100-квадратова къщурка имаме цели три щранга (един в тоалетната, един в банята и един в кухнята), които нямат връзка помежду си. Решихме да монтираме само един бойлер в мокрото помещение, който да вържем с тръби към трите точки, в които имаме нужда от топла вода. От строителната фирма обаче ни посъветваха да не го правим. Сега не знам как да се справим с проблема, защото не искам да слагам бойлери във всяко едно от помещенията... Моля ви, ако някой се е сблъсквал с подобна безумица, нека ме посъветва как да се справя, че ще се побъркам newsm78

# 1
  • Мнения: 352
Точно с такова безумие-не. Но при сестра ми има сериозни проблеми, а блока е строен преди 2 години. Оказа се ,че при пускане миналата година на парното нещо не е свързано както трябва и избива вода на долния етаж. Голям кошмар- изкрътиха баня от 2 кв., но чийто плочки и аксесоари бяха поръчкови -над 30 000лв. след това пък при по-силен дъжд цялата вода от терасата -под паркета в спалнята. Съответно и паркета смениха. Сега пък влиза пара през техния аспиратор от другите етажи/на последен са/. Та те знаят кой какво ще яде всеки ден. Така ,че -проблеми много -ново строителство на безумна цена. Ако ти действа успокояващо. Успех със справянето на проблема.

# 2
  • София
  • Мнения: 863
Малееее, като гледам за какво говориш, нашият проблем направо с мед да го намажеш Laughing Въпреки че не знам в процес на работа какви още глупости ще излязат наяве. Благодаря ти много за подкрепата и продължавам да моля, ако някой е виждал подобно нещо да ми погнееее! #Crazy

# 3
  • Мнения: 352
Сега като се замислих-вариант ти е един бойлер в банята, а в другите места от мъничките на делонги. Сестра ми имаха такъв в стария апартамент -10литров и вършеше работа. Иначе си е рисковано да вземеш да навързваш 3 бойлера.

# 4
  • София
  • Мнения: 863
уфффф, ама хич не ща да слагам бойлер в банята. Мъничка ми е без това, пък и съм я замислила много красива. Само като си помисля един бойлер да плесна там и ми се къса сърцето Cry

# 5
  • Мнения: 5 917
В новия апартамент ,който правим, сами пожелахме да имаме 2 бойлера-един за банята ,10 литров за кухнята.По проект тръбите се влачеха по пода и по стените-над 10 м.Като пусна вода в кухнята,трябва да източа поне 1 кофа,докато ми потече топла и то ако има.При тази криза не вярвам някой да си държи бойлера денонощно включен.На малкия предимството му е,че ако 5-10 мин. преди да го ползваш го включиш-вече имаш топла вода и можеш да я изразходваш до край.

# 6
  • София
  • Мнения: 863
В банята колко литра сте сложили. Мен основният ми проблем е там. В кухнята мога да си сложа някой малък в шкаф, обаче в банята не искам бойлер, много съм се заинатила Embarassed

# 7
  • Мнения: 117
Имаш вариант да сложиш проточен бойлер в банята, но за да имаш наистина топла вода през проточния бойлер трябва да имаш трифазен ток.

# 8
  • Мнения: 95
При тази криза не вярвам някой да си държи бойлера денонощно включен.На малкия предимството му е,че ако 5-10 мин. преди да го ползваш го включиш-вече имаш топла вода и можеш да я изразходваш до край.
Не разбрах... Какво означава това? Имаме 80-литров бойлер в банята и малък 5-литров в кухнята и нито единият от тях не се изключва. За каква криза става въпрос?

# 9
  • Мнения: 2 168
И ние сме с 2 бойлера  Peace И това е най-безобидното малоумие, с което се сблъскахме

# 10
  • София
  • Мнения: 863
ухххх, съвсем ме отчаяхте. аз все си мислех, че ще мога да избегна бойлера в банята. Само като си го представя и ми убива желанието да я правя. Май човек като тръгне да прави дом, почти винаги му излизат криви плановете Sad

# 11
  • Мнения: 2 168
ухххх, съвсем ме отчаяхте. аз все си мислех, че ще мога да избегна бойлера в банята. Само като си го представя и ми убива желанието да я правя. Май човек като тръгне да прави дом, почти винаги му излизат криви плановете Sad

Мдаааа, сложи хоризонтален, за да не те дразни толкова...

# 12
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Ние сме в панелка, но и аз не исках бойлер в банята. За тази цел взехме хоризонтален 80л и го сложихме над вратата на банята. В последствие мъжът ми ще направи окачен таван там- или частичен та да имам малък достъп до бойлера, или от тези на плочи и арматура (използват ги за бани и офиси) и така ще имам пълен достъп. При нас обаче коридорът е Г-образен и позволява да сложим тажан само пред банята без да стои грозно. Дано да съм помогнала...

# 13
  • Мнения: 5 917
При тази криза не вярвам някой да си държи бойлера денонощно включен.На малкия предимството му е,че ако 5-10 мин. преди да го ползваш го включиш-вече имаш топла вода и можеш да я изразходваш до край.
Не разбрах... Какво означава това? Имаме 80-литров бойлер в банята и малък 5-литров в кухнята и нито единият от тях не се изключва. За каква криза става въпрос?


Вероятно имате много пари и цената на тока не ви бърка.Един груб пример.Ще ви трябва ви чиста гореща вода за нещо си по някое време през деня.Нима включвате котлона с тенджера отгоре цял ден и като заври,например,я изключвате и после пак включвате и си я поддържате гореща докато потрябва?Всяко семейство си знае режима на къпане-сутрин,вечер,нощем и съответно си включва и изключва бойлера.Естествено,че той никога не остава без топла вода,но често е без гореща.Моя приятелка прави експеримент-един месец да не изключва,после един месец да контролира включването и изключването.Разликата в киловатите беше голяма.И не ми казвайте,че бойлерът има изолация-знам това.

# 14
  • Мнения: 5 917
ухххх, съвсем ме отчаяхте. аз все си мислех, че ще мога да избегна бойлера в банята. Само като си го представя и ми убива желанието да я правя. Май човек като тръгне да прави дом, почти винаги му излизат криви плановете Sad

И аз се дразня от налагащото се  наличие на бойлер в бъдещата ни баня,но съм решила да го "маскирам" зад паравана.Няма да слагам душ-кабина.

# 15
  • Мнения: 52
Хоризонталният бойлер даже няма да го забелязваш на втория ден! Simple SmileНе е чак толкова грозен,колкото си го предствяш.Моята баня е мъничка(също като твоята).Сложих 80-литров хоризонтален при вратата.Свиква се! Rolling EyesНе мисля,че банята ми е "погрозняла" Joy

# 16
  • Мнения: 95
При тази криза не вярвам някой да си държи бойлера денонощно включен.На малкия предимството му е,че ако 5-10 мин. преди да го ползваш го включиш-вече имаш топла вода и можеш да я изразходваш до край.
Не разбрах... Какво означава това? Имаме 80-литров бойлер в банята и малък 5-литров в кухнята и нито единият от тях не се изключва. За каква криза става въпрос?


Вероятно имате много пари и цената на тока не ви бърка.Един груб пример.Ще ви трябва ви чиста гореща вода за нещо си по някое време през деня.Нима включвате котлона с тенджера отгоре цял ден и като заври,например,я изключвате и после пак включвате и си я поддържате гореща докато потрябва?Всяко семейство си знае режима на къпане-сутрин,вечер,нощем и съответно си включва и изключва бойлера.Естествено,че той никога не остава без топла вода,но често е без гореща.Моя приятелка прави експеримент-един месец да не изключва,после един месец да контролира включването и изключването.Разликата в киловатите беше голяма.И не ми казвайте,че бойлерът има изолация-знам това.

 ooooh! Без коментар!

Извинявам се на авторката за спама.

# 17
  • Мнения: 161
Добре де, не може ли да се сложи бойлерът в тоалетната, вместо в банята. Обикновено те са с гръб една към друга и трябва да са наблизо. Освен това обикновено в банята се слагат повечко работи, които да доведат до натрупване, а в тоалетната е клекало и някаква мебел с малка мивка обикновено. Вкарваш хоризонтален бойлер и го обличаш в окачения таван. Няма да се забелязва въобще.
Друг вариант е ако наблизо има дрешник - две дупки през стената и окачате бойлера там.
Айде за кухнята има много варианти - малки проточни 3-4 КВт, има и такива дето се монтират под напор и са под мивката, където ни се виждат, нито пречат.

# 18
  • София
  • Мнения: 863
тоалетната и мокрото са ми в единия края на коридора, а банята - в другия. Затова мислех да прокарам тръби в пода през коридора до банята. ама нещо не мога да намеря някой, който да го е правил или поне да е пробвал, за да ми каже дали става. А тези хоризонтални бойлери, можете ли да ми дадете линк, за да видя как изглеждат, че не мога да си го представя. Маrida имаш ли снимки на банята? Ще съм безкрайно благодарна, ако онагледиш предложението си, че май в този момент ми се вижда единствения възможен вариант Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 564
.... можете ли да ми дадете линк, за да видя как изглеждат, че не мога да си го представя. ...
http://eldominvest-bg.borsabg.com/?81&02&9673

# 20
  • Мнения: 10
Аз също на исках бойлер в банята.Живеем в къща на 2-а етажа, като банята ни е на втория.Бойлера го сложихме в мазето, което е почти под банята.Мъжът  ми направи инсталация от бойлера до батериите в банята преди да сложим плочките и сега всичко е скрито.Нямам проблем със загуби на топла вода, както и не чакам дълго за да потече такава Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 863
EEE Тalisman, това чаках да чуя! Simple Smile Дай малко повече яснота, тръбите от мазето до втория етаж в стените ли са вкопани? Мойте май ще трябва да са в пода, защото става въпрос за тръби от единия край на коридора до другия, разстоянието е може би около 6-7 метра. Отдавна ли сте така? Наистина ли нямате никакви проблеми? Ти само банята ли захранваш или и кухня? Сори за многото въпроси, ама яко ме е стегнала шапката по този повод!

# 22
  • Мнения: 10
Вече две години сме така.
В самата баня тръбите са вкопани, а в мазето са пуснати по стената и сме ги обвили с изолация.Самите тръби са от тези полипропиленовите дето се лепят.Взехме специални за топлата вода , защото са по-добре изолирани и топлоотдаването в помещението е по-малко, а от там и загубите.Ако ги вкопаваш пак можеш да сложиш допълнителна изолация отгоре и мисля че всичко ще е наред.
При нас се захранва само банята.В кухнята сме с Юнга.Мислихме и нея да захраним от бойлера, но за там не ми трябва толкова топла вода.

П.П. Бойлера не стои постоянно включен.А и зимата се загрява от парното(на дърва) и не го включваме на ток.Като гори печката тогава топлим и бойлера, което ще рече като се приберем от работа Wink

# 23
  • Мнения: 122
Dani_Frango ,изчетах цялата тема.Това че банята и тоалетната са в двата края на коридора е доста кофти.Не за друго, ами я си представи колко вода трябва да източиш ,а кокато дойде топлата вода и  вземеш да се къпеш и тя ще свърши.Ти си преценяваш де.Но и аз съм като теб.Бойлер в банята -НЕ.Нашия коридор е Г-образен и опасва банято отпред и отстрани.Малката част на това Г (страничн ата стена на банята) имаше нещо като шкаф на тавана на нивото над вратата(виж го).Беше грозен,но пък удобен (наследихме го с покупката на апартамента).Направихме основен ремонт и реших да си направим нов такъв шкаф и в него да скрием бойлеа.Ето виж как се получи преди да го скрием с плоскостите на шкафа,тук е изгледа от към дългата част на коридора,шкафа е веднага след вратата на банята,а тук(не се плаши,това е мъжът ми,добре дресиран и не хапе  Laughing) е под шкафа.Вижда се една кутийчица,има и вратичка за да имаме достъп до спирателните кранове.Ние сме с ТЕЦ и си го ползваме,бойлера е за крайно редките случаи в които няма топла вода и затова е най в дъното на шкафа.Но ако вие си правите нещо подобно трябва да помислиш и какъв ще ти е достъпа към копчето за ВКЛ./ИЗКЛ.
   Бих те посъветвала да помислиш и за скриване с окачен таван или нещо подобно,но все пак ти знаеш най-добре какво ви харесва или не и какво позволява пространсвото в жилището ви.Само за твое успокоение да ти кажа,че тръбите за топла и студена вода можеш да  прекараш от където си пожелаеш.Тя е под налягане и не е проблем да си направиш тръбите и на спиралка по коридора (Бреее че креативно мислене извадих  Joy).И при нас е така,само че става въпрос за тръбите към кухненския бокс които минават  под циментовата замазка,но разлика не виждам.
Дано съм била полезна с нещо.Успех.

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 16:03 от sass

# 24
  • София
  • Мнения: 863
Благодаря ви момичета! Женската подкрепа в такива моменти винаги е безценно, още повече, че мъжете обикновено реагират с нещо от сорта: "Какво толкова драматизираш сега" Laughing Sass при теб се е получило доста добре, може да помисля нещо подобно, защото ще имам вграден гардероб в коридора в непосредствена близост до банята, но не на една стена за съжаление. Току-що говорих със строителите на блока (които между другото сигурно вече ме мразят, защото ги побърках от въпроси Rolling Eyes), и те ми казаха, че съм можела да ползвам тръбите на ТЕЦ-а вместо да прокарвам нови, та това ме хвърли в нова питанка...

# 25
  • Мнения: 122
Dani_Frango ,да ви имам и строотелите.Голяма излагация.Особенно с този ТЕЦ дето го нямате.Аз също продавам апартаменти,но в нашия комплекс ТЕЦ-а ще си работи и хората са много доволни.Това обаче вашето не го разбирам.Влагат пари в нещо,а после се  оказва ненужно.Иначе тръбите им можеш да ги ползваш,но подаването на топлата вода пак ще е от банята или там от където влизат тръбите за ТЕЦ-а.Не съм специалист,по-добр се консултирай с такв и дано измислиш нещо което да ти е и удобно и да ти хареса.

# 26
  • София
  • Мнения: 863
И аз вече не знам кой крив, кой прав. Строителите ли, съседите ли дето не щат парно... Както и да, ще трябва да се справим с проблема. Ще ви информирам, когато му намерим цаката, че да не се тръшкат други като мене. Междувременно, ако някой има идея или опит, посрещам го с отворени обятия Hug

# 27
  • Мнения: 1 064
Жилищата, които се отопляват с камини с дърва, са опасани с тръби. Научих го от приятелка, която сложи камината в хола, оттам пусна тръби до радиаторите във всяка стая и тръби до бойлера в банята.
Аз не бих се тревожила за малко студена вода, която е залежала по тръбите и трябва да се източи докато дойде топлата. При тази цена на водата едва ли ще оскъпи потреблението с повече от 1-2 лева на месец /1 кубик е 1000 литра, а такова количество няма източване за месец/.
Вариантът с шкафчето ми хареса. Но майка ми си сложи хоризонтален бойлер и е изключително недоволна. Казва, че при ползване - тогава навлиза студена вода в резервоара, много бързо се размесва студена вода с остатъка от топлата и така бойлерът бързо се охлажда. Не знам дали го обясних що-годе прилично... Но майка ми пустосва, че никой не й е обяснил навреме спецификата на хоризонтално поставения резервоар. Това от мен. Дано вземеш правилното решение при дадените обстоятелства. Иначе истински добрият вариант е ТЕЦ и само ТЕЦ!!!

# 28
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
да ти кажа накратко една история - под нас съседката си пуска тръби по пода, било е преди години, на етажа под нея съседката пък непрекъснато се оплаквала, че тръбите й шумят, дразнят и не може да работи/в къщи проектира/. обаче миналата година тръбата аварира и намокри тавана на долната, която от своя страна заведе дело, идва специалист от становището на който стана ясно, че по стандарт тръби и кабели минават само по стените, осъдиха горната да плати ремонта, делото и още някаква сума.

по-добре си мушни тръбите в някоя стена, снимай ги къде са, да си ги знаеш за напред.
я слагай един малък бойлер, аааааа глезотии! Hug

# 29
  • Мнения: 1 426
Здравейте,
Изправени сме пред голям казус. В новия ни апартамент има изведен централен ТЕЦ, който обаче няма да бъде пуснат, защото всички съседи се топлят на климатици и казват, че така им е по-изгодно. Дотук добре, и ние решихме да направим същото. Изненадата ни обаче беше огромна, когато разбрахме, че в тристайната ни 100-квадратова къщурка имаме цели три щранга (един в тоалетната, един в банята и един в кухнята), които нямат връзка помежду си. Решихме да монтираме само един бойлер в мокрото помещение, който да вържем с тръби към трите точки, в които имаме нужда от топла вода. От строителната фирма обаче ни посъветваха да не го правим. Сега не знам как да се справим с проблема, защото не искам да слагам бойлери във всяко едно от помещенията... Моля ви, ако някой се е сблъсквал с подобна безумица, нека ме посъветва как да се справя, че ще се побъркам newsm78
къде са ви водомерите или имате на трите места водомери. не може да нямат връзка.Вижте си ВиК-то на чертежа

# 30
  • Мнения: 22 898
Ние прокарахме тръбите през окачения таван.От бойлера се захванват 2 бани,тоалетна и кухня,които са на няколко различни места.Има загуба на вода и топлина,но и аз като теб,не исках бойлер във всяко помещение.Сложихме вертикален 120л.бойлер в мокрото,оттам тръгват тръби за другитре помещения.

# 31
  • Мнения: 824
Нашият бойлер го качихме на тавана,но сме на последен етаж от къща Simple SmileАко случайно сте на последен етаж и отгоре е ваше таванско помещение е вариант Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 8 932
Здравейте,
Изправени сме пред голям казус. В новия ни апартамент има изведен централен ТЕЦ, който обаче няма да бъде пуснат, защото всички съседи се топлят на климатици и казват, че така им е по-изгодно. Дотук добре, и ние решихме да направим същото. Изненадата ни обаче беше огромна, когато разбрахме, че в тристайната ни 100-квадратова къщурка имаме цели три щранга (един в тоалетната, един в банята и един в кухнята), които нямат връзка помежду си. Решихме да монтираме само един бойлер в мокрото помещение, който да вържем с тръби към трите точки, в които имаме нужда от топла вода. От строителната фирма обаче ни посъветваха да не го правим. Сега не знам как да се справим с проблема, защото не искам да слагам бойлери във всяко едно от помещенията... Моля ви, ако някой се е сблъсквал с подобна безумица, нека ме посъветва как да се справя, че ще се побъркам newsm78
къде са ви водомерите или имате на трите места водомери. не може да нямат връзка.Вижте си ВиК-то на чертежа
Изпревариме с въпроса. Не може да няма връзка между щранговете, все някъде се събират, където са водомерите. Най-много да имате два главни щранга. Тогава е добре да монтирате два бойлера, иначе един ти е предостатъчен. Ако проблема ти е за разстоянието между помещенията в които имаш нужда от топла вода, не го мисли. Нали и на ТЕЦ да беше пак щеше да има разстояние. Монтирайте бойлера най-близко до банята, там все пак най-често ще го ползвате. Ние сме така и няма проблем.

# 33
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
А защо ви посъветваха така строителите? И нашите щрангове бяха отделно, ама бяха  свързани и сега имаме топла вода навсякъде от един бойлер. Водомерите са само на едно място, там е  вързан и бойлера  Thinking

# 34
  • София
  • Мнения: 863
Ние имаме водомери на три места - в кухнята, в банята и в тоалетната! Ето за това безумие говоря... Затова майсторите казаха, че единственият начин да сме с един бойлер е да пуснем тръби. Обаче аз си мисля, че пукне ли се тръба, не дай Боже, ще стане страшно. Ще трябва да изкъртим половината апартамент. Затова май в крайна сметка се спрях на варианта хоризонтален бойлер в шкаф в коридора до банята, имам подходящо място. В кухнята бойлер под мивката в шкафа, а в тоалетната без топла вода - надали ще е толкова фатално, че не мога да си измия ръцете с топла вода. Какво мислите за този вариант?

# 35
  • София
  • Мнения: 8 932
Ние имаме водомери на три места - в кухнята, в банята и в тоалетната! Ето за това безумие говоря... Затова майсторите казаха, че единственият начин да сме с един бойлер е да пуснем тръби. Обаче аз си мисля, че пукне ли се тръба, не дай Боже, ще стане страшно. Ще трябва да изкъртим половината апартамент. Затова май в крайна сметка се спрях на варианта хоризонтален бойлер в шкаф в коридора до банята, имам подходящо място. В кухнята бойлер под мивката в шкафа, а в тоалетната без топла вода - надали ще е толкова фатално, че не мога да си измия ръцете с топла вода. Какво мислите за този вариант?
Toва вярно е безумие, на кой ли идиот е хрумнало? Иначе е неприятно миенето със студена вода, особено зимата, но можете да го изтърпите.

# 36
  • София
  • Мнения: 863
Е то миенето със студена вода ще е в тоалетната за гости само, те да му мислят Laughing Шегувам се, мисълта ми е, че там чешмата ще се ползва много по-рядко и то наистина само за миене на ръце. Аз да ти кажа честно сега като сме на ТЕЦ, топлата вода така или иначе се забавя минута-две и пак си мия ръцете със студена вода, защото не мога да седя и да чакам топлата....

# 37
  • Мнения: 5 917
Здравейте,
Изправени сме пред голям казус. В новия ни апартамент има изведен централен ТЕЦ, който обаче няма да бъде пуснат, защото всички съседи се топлят на климатици и казват, че така им е по-изгодно. Дотук добре, и ние решихме да направим същото. Изненадата ни обаче беше огромна, когато разбрахме, че в тристайната ни 100-квадратова къщурка имаме цели три щранга (един в тоалетната, един в банята и един в кухнята), които нямат връзка помежду си. Решихме да монтираме само един бойлер в мокрото помещение, който да вържем с тръби към трите точки, в които имаме нужда от топла вода. От строителната фирма обаче ни посъветваха да не го правим. Сега не знам как да се справим с проблема, защото не искам да слагам бойлери във всяко едно от помещенията... Моля ви, ако някой се е сблъсквал с подобна безумица, нека ме посъветва как да се справя, че ще се побъркам newsm78

Поискайте ВиК проекта и екзекутивните чертежи.За който не знае,това са чертежите,на които ПРОЕКТАНТА е нанесъл измененията настъпили в процеса на строителството,одобрени от него и подписани.Ако не се оправяте сами в чертежите,консултирайте се със специалист.В проекта задължително е предвидена инсталация за студена,топла и циркулационна вода,поради факта,че има ТЕЦ.Това,че вие няма да го ползвате е друг въпрос.Вижте тръбите за топлата вода къде и как са прекарани и ще прецените къде да сложите бойлер.Вие ги имате.Ако ВиК инсталацията не ви я е изпълнил строителя по проект-ще го гоните до дупка.
Но за ваше успокоение-иди в банята и погледни вертикалния щранг-1 тръба ли е или са 3?Ако са 3-всичко е наред и действайте.С един чертеж може би  ще си спестите неудобства и нерви

# 38
  • София
  • Мнения: 8 932
Здравейте,
Изправени сме пред голям казус. В новия ни апартамент има изведен централен ТЕЦ, който обаче няма да бъде пуснат, защото всички съседи се топлят на климатици и казват, че така им е по-изгодно. Дотук добре, и ние решихме да направим същото. Изненадата ни обаче беше огромна, когато разбрахме, че в тристайната ни 100-квадратова къщурка имаме цели три щранга (един в тоалетната, един в банята и един в кухнята), които нямат връзка помежду си. Решихме да монтираме само един бойлер в мокрото помещение, който да вържем с тръби към трите точки, в които имаме нужда от топла вода. От строителната фирма обаче ни посъветваха да не го правим. Сега не знам как да се справим с проблема, защото не искам да слагам бойлери във всяко едно от помещенията... Моля ви, ако някой се е сблъсквал с подобна безумица, нека ме посъветва как да се справя, че ще се побъркам newsm78

Поискайте ВиК проекта и екзекутивните чертежи.За който не знае,това са чертежите,на които ПРОЕКТАНТА е нанесъл измененията настъпили в процеса на строителството,одобрени от него и подписани.Ако не се оправяте сами в чертежите,консултирайте се със специалист.В проекта задължително е предвидена инсталация за студена,топла и циркулационна вода,поради факта,че има ТЕЦ.Това,че вие няма да го ползвате е друг въпрос.Вижте тръбите за топлата вода къде и как са прекарани и ще прецените къде да сложите бойлер.Вие ги имате.Ако ВиК инсталацията не ви я е изпълнил строителя по проект-ще го гоните до дупка.
Но за ваше успокоение-иди в банята и погледни вертикалния щранг-1 тръба ли е или са 3?Ако са 3-всичко е наред и действайте.С един чертеж може би  ще си спестите неудобства и нерви

То се разбра и без чертежи, каква е ситуацията. Сложили са им три отделни, независими щранга и ако искат топла вода от един бойлер, трябва да къртят и да прокарват тръби. Което си е гадно. Затова варианта с два бойлера им е най-удачен.

# 39
  • Мнения: 5 917
Не ме разбрахте.Щранговете с водомерите се 3-да.Те са за студената.Къде са тръбите за топлата.Не е задължително да са успоредни.Държа на добрия тон,затова не коментирам изказвания.

# 40
  • София
  • Мнения: 8 932
Не ме разбрахте.Щранговете с водомерите се 3-да.Те са за студената.Къде са тръбите за топлата.Не е задължително да са успоредни.Държа на добрия тон,затова не коментирам изказвания.
Ами най-вероятно топлата и студената вода вървят успоредно и има три водомера и на топлите щрангове, иначе едва ли за авторката щеше да има проблем. Къде видя някой, който не държи на добрият тон?

# 41
  • София
  • Мнения: 863
Строителите ми дадоха план на ТЕЦ и ВИК. Мога да го прикача, за да видите за какво става въпрос, защото на мен не ми е много ясно. Само че още не знам как се прикачват тук снимки Embarassed

# 42
  • Мнения: 22 898
Строителите ми дадоха план на ТЕЦ и ВИК. Мога да го прикача, за да видите за какво става въпрос, защото на мен не ми е много ясно. Само че още не знам как се прикачват тук снимки Embarassed
Трябва да ги качиш първо в някой интернет албум,напромер в www.snimka.bg
После даваш линк към вече качените снимки в нета,за да ги видим.

# 43
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ние имаме водомери на три места - в кухнята, в банята и в тоалетната! Ето за това безумие говоря... Затова майсторите казаха, че единственият начин да сме с един бойлер е да пуснем тръби. Обаче аз си мисля, че пукне ли се тръба, не дай Боже, ще стане страшно. Ще трябва да изкъртим половината апартамент. Затова май в крайна сметка се спрях на варианта хоризонтален бойлер в шкаф в коридора до банята, имам подходящо място. В кухнята бойлер под мивката в шкафа, а в тоалетната без топла вода - надали ще е толкова фатално, че не мога да си измия ръцете с топла вода. Какво мислите за този вариант?
Ти добре си го решила, въпросът обаче е защо са направили подобно нещо? Аз не съм нито ОВиК нито ВиК инженер, но е добре да се консултираш с такъв, да обясни проблема и да даде съвет.

Общи условия

Активация на акаунт