някой сблъсквал ли се е с подобно малоумие

  • 7 035
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 893
Ние прокарахме тръбите през окачения таван.От бойлера се захванват 2 бани,тоалетна и кухня,които са на няколко различни места.Има загуба на вода и топлина,но и аз като теб,не исках бойлер във всяко помещение.Сложихме вертикален 120л.бойлер в мокрото,оттам тръгват тръби за другитре помещения.

# 31
  • Мнения: 824
Нашият бойлер го качихме на тавана,но сме на последен етаж от къща Simple SmileАко случайно сте на последен етаж и отгоре е ваше таванско помещение е вариант Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 8 932
Здравейте,
Изправени сме пред голям казус. В новия ни апартамент има изведен централен ТЕЦ, който обаче няма да бъде пуснат, защото всички съседи се топлят на климатици и казват, че така им е по-изгодно. Дотук добре, и ние решихме да направим същото. Изненадата ни обаче беше огромна, когато разбрахме, че в тристайната ни 100-квадратова къщурка имаме цели три щранга (един в тоалетната, един в банята и един в кухнята), които нямат връзка помежду си. Решихме да монтираме само един бойлер в мокрото помещение, който да вържем с тръби към трите точки, в които имаме нужда от топла вода. От строителната фирма обаче ни посъветваха да не го правим. Сега не знам как да се справим с проблема, защото не искам да слагам бойлери във всяко едно от помещенията... Моля ви, ако някой се е сблъсквал с подобна безумица, нека ме посъветва как да се справя, че ще се побъркам newsm78
къде са ви водомерите или имате на трите места водомери. не може да нямат връзка.Вижте си ВиК-то на чертежа
Изпревариме с въпроса. Не може да няма връзка между щранговете, все някъде се събират, където са водомерите. Най-много да имате два главни щранга. Тогава е добре да монтирате два бойлера, иначе един ти е предостатъчен. Ако проблема ти е за разстоянието между помещенията в които имаш нужда от топла вода, не го мисли. Нали и на ТЕЦ да беше пак щеше да има разстояние. Монтирайте бойлера най-близко до банята, там все пак най-често ще го ползвате. Ние сме така и няма проблем.

# 33
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
А защо ви посъветваха така строителите? И нашите щрангове бяха отделно, ама бяха  свързани и сега имаме топла вода навсякъде от един бойлер. Водомерите са само на едно място, там е  вързан и бойлера  Thinking

# 34
  • София
  • Мнения: 863
Ние имаме водомери на три места - в кухнята, в банята и в тоалетната! Ето за това безумие говоря... Затова майсторите казаха, че единственият начин да сме с един бойлер е да пуснем тръби. Обаче аз си мисля, че пукне ли се тръба, не дай Боже, ще стане страшно. Ще трябва да изкъртим половината апартамент. Затова май в крайна сметка се спрях на варианта хоризонтален бойлер в шкаф в коридора до банята, имам подходящо място. В кухнята бойлер под мивката в шкафа, а в тоалетната без топла вода - надали ще е толкова фатално, че не мога да си измия ръцете с топла вода. Какво мислите за този вариант?

# 35
  • София
  • Мнения: 8 932
Ние имаме водомери на три места - в кухнята, в банята и в тоалетната! Ето за това безумие говоря... Затова майсторите казаха, че единственият начин да сме с един бойлер е да пуснем тръби. Обаче аз си мисля, че пукне ли се тръба, не дай Боже, ще стане страшно. Ще трябва да изкъртим половината апартамент. Затова май в крайна сметка се спрях на варианта хоризонтален бойлер в шкаф в коридора до банята, имам подходящо място. В кухнята бойлер под мивката в шкафа, а в тоалетната без топла вода - надали ще е толкова фатално, че не мога да си измия ръцете с топла вода. Какво мислите за този вариант?
Toва вярно е безумие, на кой ли идиот е хрумнало? Иначе е неприятно миенето със студена вода, особено зимата, но можете да го изтърпите.

# 36
  • София
  • Мнения: 863
Е то миенето със студена вода ще е в тоалетната за гости само, те да му мислят Laughing Шегувам се, мисълта ми е, че там чешмата ще се ползва много по-рядко и то наистина само за миене на ръце. Аз да ти кажа честно сега като сме на ТЕЦ, топлата вода така или иначе се забавя минута-две и пак си мия ръцете със студена вода, защото не мога да седя и да чакам топлата....

# 37
  • Мнения: 5 917
Здравейте,
Изправени сме пред голям казус. В новия ни апартамент има изведен централен ТЕЦ, който обаче няма да бъде пуснат, защото всички съседи се топлят на климатици и казват, че така им е по-изгодно. Дотук добре, и ние решихме да направим същото. Изненадата ни обаче беше огромна, когато разбрахме, че в тристайната ни 100-квадратова къщурка имаме цели три щранга (един в тоалетната, един в банята и един в кухнята), които нямат връзка помежду си. Решихме да монтираме само един бойлер в мокрото помещение, който да вържем с тръби към трите точки, в които имаме нужда от топла вода. От строителната фирма обаче ни посъветваха да не го правим. Сега не знам как да се справим с проблема, защото не искам да слагам бойлери във всяко едно от помещенията... Моля ви, ако някой се е сблъсквал с подобна безумица, нека ме посъветва как да се справя, че ще се побъркам newsm78

Поискайте ВиК проекта и екзекутивните чертежи.За който не знае,това са чертежите,на които ПРОЕКТАНТА е нанесъл измененията настъпили в процеса на строителството,одобрени от него и подписани.Ако не се оправяте сами в чертежите,консултирайте се със специалист.В проекта задължително е предвидена инсталация за студена,топла и циркулационна вода,поради факта,че има ТЕЦ.Това,че вие няма да го ползвате е друг въпрос.Вижте тръбите за топлата вода къде и как са прекарани и ще прецените къде да сложите бойлер.Вие ги имате.Ако ВиК инсталацията не ви я е изпълнил строителя по проект-ще го гоните до дупка.
Но за ваше успокоение-иди в банята и погледни вертикалния щранг-1 тръба ли е или са 3?Ако са 3-всичко е наред и действайте.С един чертеж може би  ще си спестите неудобства и нерви

# 38
  • София
  • Мнения: 8 932
Здравейте,
Изправени сме пред голям казус. В новия ни апартамент има изведен централен ТЕЦ, който обаче няма да бъде пуснат, защото всички съседи се топлят на климатици и казват, че така им е по-изгодно. Дотук добре, и ние решихме да направим същото. Изненадата ни обаче беше огромна, когато разбрахме, че в тристайната ни 100-квадратова къщурка имаме цели три щранга (един в тоалетната, един в банята и един в кухнята), които нямат връзка помежду си. Решихме да монтираме само един бойлер в мокрото помещение, който да вържем с тръби към трите точки, в които имаме нужда от топла вода. От строителната фирма обаче ни посъветваха да не го правим. Сега не знам как да се справим с проблема, защото не искам да слагам бойлери във всяко едно от помещенията... Моля ви, ако някой се е сблъсквал с подобна безумица, нека ме посъветва как да се справя, че ще се побъркам newsm78

Поискайте ВиК проекта и екзекутивните чертежи.За който не знае,това са чертежите,на които ПРОЕКТАНТА е нанесъл измененията настъпили в процеса на строителството,одобрени от него и подписани.Ако не се оправяте сами в чертежите,консултирайте се със специалист.В проекта задължително е предвидена инсталация за студена,топла и циркулационна вода,поради факта,че има ТЕЦ.Това,че вие няма да го ползвате е друг въпрос.Вижте тръбите за топлата вода къде и как са прекарани и ще прецените къде да сложите бойлер.Вие ги имате.Ако ВиК инсталацията не ви я е изпълнил строителя по проект-ще го гоните до дупка.
Но за ваше успокоение-иди в банята и погледни вертикалния щранг-1 тръба ли е или са 3?Ако са 3-всичко е наред и действайте.С един чертеж може би  ще си спестите неудобства и нерви

То се разбра и без чертежи, каква е ситуацията. Сложили са им три отделни, независими щранга и ако искат топла вода от един бойлер, трябва да къртят и да прокарват тръби. Което си е гадно. Затова варианта с два бойлера им е най-удачен.

# 39
  • Мнения: 5 917
Не ме разбрахте.Щранговете с водомерите се 3-да.Те са за студената.Къде са тръбите за топлата.Не е задължително да са успоредни.Държа на добрия тон,затова не коментирам изказвания.

# 40
  • София
  • Мнения: 8 932
Не ме разбрахте.Щранговете с водомерите се 3-да.Те са за студената.Къде са тръбите за топлата.Не е задължително да са успоредни.Държа на добрия тон,затова не коментирам изказвания.
Ами най-вероятно топлата и студената вода вървят успоредно и има три водомера и на топлите щрангове, иначе едва ли за авторката щеше да има проблем. Къде видя някой, който не държи на добрият тон?

# 41
  • София
  • Мнения: 863
Строителите ми дадоха план на ТЕЦ и ВИК. Мога да го прикача, за да видите за какво става въпрос, защото на мен не ми е много ясно. Само че още не знам как се прикачват тук снимки Embarassed

# 42
  • Мнения: 22 893
Строителите ми дадоха план на ТЕЦ и ВИК. Мога да го прикача, за да видите за какво става въпрос, защото на мен не ми е много ясно. Само че още не знам как се прикачват тук снимки Embarassed
Трябва да ги качиш първо в някой интернет албум,напромер в www.snimka.bg
После даваш линк към вече качените снимки в нета,за да ги видим.

# 43
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ние имаме водомери на три места - в кухнята, в банята и в тоалетната! Ето за това безумие говоря... Затова майсторите казаха, че единственият начин да сме с един бойлер е да пуснем тръби. Обаче аз си мисля, че пукне ли се тръба, не дай Боже, ще стане страшно. Ще трябва да изкъртим половината апартамент. Затова май в крайна сметка се спрях на варианта хоризонтален бойлер в шкаф в коридора до банята, имам подходящо място. В кухнята бойлер под мивката в шкафа, а в тоалетната без топла вода - надали ще е толкова фатално, че не мога да си измия ръцете с топла вода. Какво мислите за този вариант?
Ти добре си го решила, въпросът обаче е защо са направили подобно нещо? Аз не съм нито ОВиК нито ВиК инженер, но е добре да се консултираш с такъв, да обясни проблема и да даде съвет.

Общи условия

Активация на акаунт