Патриархат,матриархат или "дайте да бъдем хора"?

  • 13 680
  • 373
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 0
ok,само жената може да отиде да абортира.никой не може на сила да я накара да го задържи,но няма такова нещо, като- "аз раждам ,аз имам право да реша какво да правя".няма "ПРАВО" да реши дали някой ще живее или не.Вие лесно оправдавате тази постъпка-"тялото си е нейно,ще реши тя".АЗ не ги осъждам,защото нямам право да съдя никогорвсеки сам решава.но разберете,че тези жени,когато правят аборт рядко го правят,защото ги е грижа какво ще стане с детето..лесно е да си измислят оправдание,като  такова всъщност нямал

# 301
  • Мнения: 0
Цитат
Цитат на: Китана в неделя, 04 януари 2009, 12:19
Мъжа може да участва във вземането на решение,но окончателната дума е на жената.Когато мъжете почнат да раждат,тогава нещата ще се променят.

Абсолютно точно 

разбира се,че ще приемеш това за вярно.така ти е по удобно.но се замисли дали ти,тъй като тялото си е твое,да решаваш какво ще стане с отделен живот,ти имаш ли право да попречиш да живее.всеки си измисля удобна причина,в която да вярва,за да направи аборт.не всички го правят,защото не може да осигури на детето нормален живот.аз така и не разбрах и никoй не може да ме убеди каква основателна причина има за аборта.ти ще осъдиш ли,например някоя жена,която е родила 5-6 деца и те сега живеят в не много добри условия,но поне са щастливи и не им трябва нищо друго освен любов.знам за такива хора,тя родила толкова деца,и сега, заедно със съпруга си си ги гледат и не се оплакват.винаги е лесно да си измислиш оправдание,но такова няма.

# 302
  • Мнения: 1 749
Абе,момче.... Joy

# 303
  • Мнения: 2 448
Цитат
тези жени,когато правят аборт рядко го правят,защото ги е грижа какво ще стане с детето..лесно е да си измислят оправдание,като  такова всъщност нямал

Не се ли усещаш, че съдиш за подбудите на хората, което изобщо не ти прави чест?  newsm78


И на мен са ми необясними подбудите на циганите дето раждат и хвърлят на улицата, ама не съм тръгнала да им проповядват да абортират.

# 304
  • Мнения: 0
просто винаги за тези жени по лесния начин е да решат проблемите с аборта.оправдания винаги ще има,а и какви последици може да има после,може да не може да роди след този аборт.вие казвате,че решението е изцяло на жената,е добре,значи само тя си е виновна после.да не си измисля причина за това, което е направила




казвам ви,тя е бягане от отговорност,от където и да го погледнеш,тези жени нямат правото да прекъснат живот.,но разбира се дайте да си измисляме оправдания


# 305
  • Мнения: 293
Не съм чела цялата тема.Но мисля по-скоро като Киро.Или поне откривам доста истини в неговите постове.Абортиращата жена е също  толкова за упреци колкото и баща зарязал детето си.Обаче за баща зарязал детето си бихме казали какво ли не, а аборта в днешно време стана като....ежедневие.Някои хора от това печелят.И аз смятам,че не трябва да е въпрос на желание на жената,отиваш и правиш аборт в един кабинет,защото не си готова да станеш майка или нещо друго.Това не е оправдание.Представете си,че бебета се раждаха веднага като се изпразни мъжа в жената ( без да се развива 9 месеца ), тогава какво?? Правиш детето то почва да живее и кво?Хвърляш го щото не си готова?Детето е дар от Бога...и няма право никой да се намесва в работата на природата и господ.Който не иска дете да се пази от него.А който го е направил да си го гледа.Това е живот,има тонове,сърчице и може би дух дори,не може заради това,че е в теб 9 месеца да се смяташ за господар над него и живота му.То трябва да се роди.....Въобще не става дума за вземане на решение тук.Няма какво да се решава след като бебето е факт.Мизерията също не е повод да махнеш детето си.Парите се печелят и се губят....а детето?По тази логика ако се подпали къщата докато бебето е на 1 месец трябва да се хвърли щото как ще се гледа?

# 306
  • Мнения: 2 448
Цитат
просто винаги за тези жени по лесния начин е да решат проблемите с аборта

А мъже дето бягат дори и без да им се налага да преминат през аборт няма, тъй ли.   Joy

Остави хората сами да преценят какви права и задължения имат. Като наместник на Бог ли се явяваш или какво?  Laughing Гледай твоите деца да са добре, не ги мисли чуждите.

# 307
  • Мнения: 1 749
Да казвам ли,че съм съгласна с Пасинет?Ако трябва да разнищваме подбудите на всяка жена ,която е направила аборт и защо е забременяла,не се ли е пазила,защо не се е пазила,какви са били отношенията й с мъжа ,от който е забременяла,религиозната й принадлежност,липсата или не на вярата й и...ухааааа.... Crazy

Виж кво ся...И аз съм против аборта .Но не мога да отрека,че това в много случаи е по-добрия вариант за някои.Не мога да отрека,че бих разбрала много от жените,които са го направили...Всяка жена има правото да се реши на това и да си понесе последствията(каквито и да са те-чувство на вина,невъзможност за други деца ит.н. и т.н).Всяка жена има правото на избор!

# 308
  • Мнения: 1 749
Айде сега да почнем да оценяваме какви са жените,които правят аборти...

# 309
  • Мнения: 293
Неискащи деца  Peace Joy

# 310
  • Мнения: 0
Но съвременната ембриология доказва, че веднага след образуването на зиготата (оплодената яйцеклетка), в утробата на жената започва нов човешки живот. Например на 21-вия ден сърцето започва да тупти. На 28-мия се изграждат костите и гръбначния стълб. Появяват се ръцете, краката, очите и ушите. На 40-тия ден мозъчната дейност може да се забележи и регистрира и т.н.
Затова абортът, независимо в кой месец или дори в кой ден на бременността, е чиста проба предумишлено човешко убийство.аз не съдя никога.Разбира се за жената това решение е ужасно трудно,но после и без това ще съжалят,нека го оставят.Те избират да са състрадателни към себе си,отколкото към детето си

# 311
  • Мнения: 0
Цитат
Не съм чела цялата тема.Но мисля по-скоро като Киро.Или поне откривам доста истини в неговите постове.Абортиращата жена е също  толкова за упреци колкото и баща зарязал детето си.Обаче за баща зарязал детето си бихме казали какво ли не, а аборта в днешно време стана като....ежедневие.Някои хора от това печелят.И аз смятам,че не трябва да е въпрос на желание на жената,отиваш и правиш аборт в един кабинет,защото не си готова да станеш майка или нещо друго.Това не е оправдание.Представете си,че бебета се раждаха веднага като се изпразни мъжа в жената ( без да се развива 9 месеца ), тогава какво?? Правиш детето то почва да живее и кво?Хвърляш го щото не си готова?Детето е дар от Бога...и няма право никой да се намесва в работата на природата и господ.Който не иска дете да се пази от него.А който го е направил да си го гледа.Това е живот,има тонове,сърчице и може би дух дори,не може заради това,че е в теб 9 месеца да се смяташ за господар над него и живота му.То трябва да се роди.....Въобще не става дума за вземане на решение тук.Няма какво да се решава след като бебето е факт.Мизерията също не е повод да махнеш детето си.Парите се печелят и се губят....а детето?По тази логика ако се подпали къщата докато бебето е на 1 месец трябва да се хвърли щото как ще се гледа?
евала

# 312
  • Мнения: 0
като никакъв не се явявам,никой не упреквам.както казах,жените не са по стока от мъжете,които бягат.жените също бягат от отговорност,като правят аборт.замислете се малко бе, хора.само аз и още 1-2 души ли има тук,които не оправдават аборта
 

# 313
  • Мнения: 0
Не може унищожаване на един живот да бъде "право", и то основно.

Има извънредно жестоки, гадни и тъжни обстоятелства, в които прибягването към аборта е изход, макар и нежелателен. В нормални обстоятелства (не изнасилване, не генетична заплаха или заплаха за живота на майката, и т.н.) забременяването и това, което води към него, е човешка "дейност", предполагаща отговорност. Може да се чукаш "спортно", дето се казва, ама предпазването от нежелана бременност е отговорността и на двамата партньори. Изборът на партньора - също отговорност.

С лека ръка да създаваш и да унищожаваш човешки живот е неприемливо. Оправданията от рода "ама така се случи" не важат.
това е

# 314
  • Мнения: 0
тук само AGAPH ли мисли,както трябва да мисли всяка жена

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт