Патриархат,матриархат или "дайте да бъдем хора"?

  • 13 634
  • 373
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 0
 Добре,няма да споменавам Бог вече,щом се хващаш за него,ясно е ,че не всички хора са вярващи и това не може да ги спре да извършат тази грешка.щом божиите закони няма да спрат една искаща да абортира жена,то тогава нека човешките закони да я спрат-нали за тях говориш,за правото на избор.е,това дете няма право да избора дали да се роди,щом майка му е бременна то трябва да се роди.тя също не може да избира дали то да  се роди,защото човешкият закон,че правото на живот е над правото на избор,т.е нямаш право да избираш кой да живее и кой да умре.не съм казал,че някои има право да ти казва какво да правиш,жената сама трябва да разбере,че в този случай тя няма право на избор,защото аборта и това убийство,което той извърша,противоречи на морални,божи,човешки и всякакви други закони.затова и аборта в повечето страни е забранен,не само религията оказва влияние,стига се хваща за нея.ти просто не искаш да разбереш,че право на избор в този случай няма.тя нека прави аборт,ако иска,никoй не може да я накара на сила ако не иска,както казваш.трябва да разбере,че това което прави е само грешка,и ти го знаеш,защо спориш.в този случай аборта противоречи с всичко,което е човешко.той противоречи с правото на живот,а никoй не може да ти казва дали да живееш нали

# 361
  • Мнения: 2 448
Аборта не трябва да бъде забранен със закон, а това да е решение, което майката да вземе сама. Все пак нали не казваш, че всички са малоумници и се чудят как да се подложат на такава процедура.

Ти как би постъпил са твоето бъдещо дете, ако си види преди да се е родило, че да ще има живот за него, но болно от някаква неизлечима болест? Ще искаш ли да гледаш такова дете и да му причиниш живот в страдание, за който то не те е молило да му даваш този шанс?
И много други причини може да има за аборта.
Дай шанс на хората да си носят последиците от собствения избор.
Защото понякога има такъв живот, че е по добре да са ме лишили от този шанс да се родя, отколкото да съществувам. Защото за мен живот и съществувание са две коренно различни неща. Ако не мисля, че мога да осигуря на детето си живот, няма да му осигуря съществувание, това добре ли е като изясняване.

А това, че някоя жена е решила за кеф да си маха бебето си е нейна работа и никой няма право да я ограничава. Такъв е животът, децата зависят от родителите си и не ги избират. В този случай тя е решила то да не се роди. То не страда, разбери го. Страда само тя. Само родено дете може да страда, нероденото не.

# 362
  • Мнения: 2 617
pasinet,   bouquet
Едно си баба знае, едно си бае. Чакаме сега следващото мнение на кир4о, в което с други думи ще бъде казано същото, както в предишните. На това едно време му казваха да спориш с радиоточка.

не съм казал,че някои има право да ти казва какво да правиш,жената сама трябва да разбере,че в този случай тя няма право на избор
...
ти просто не искаш да разбереш,че право на избор в този случай няма.тя нека прави аборт,ако иска,никoй не може да я накара на сила ако не иска,както казваш.трябва да разбере,че това което прави е само грешка,и ти го знаеш,защо спориш.

И логиката ти куца, и толерантността.

И аз бих искала да те видя в описаната от пасинет ситуация - ако детето е с някакво заболяване, регистрирано още преди да се роди, абортът не е ли пак убийство? Или тогава е различно? Ако момиче е изнасилено и забременее, абортът не е ли пак убийство? Кой да направи разликата кога е приемливо и кога - не? Нали родителите? Кой друг? Айде стига с тия обобщения. Бог предоставя правото на избор. Може да е грешен - тогава си носиш последствията. Всеки от нас го прави всеки ден. И много често някой друг зависи от решението му.

П.П. кир40, ти имаш ли някакъв опит в тази проблематика, или просто излагаш убежденията си по принцип?

# 363
  • Мнения: 0
Не може унищожаване на един живот да бъде "право", и то основно.

Има извънредно жестоки, гадни и тъжни обстоятелства, в които прибягването към аборта е изход, макар и нежелателен. В нормални обстоятелства (не изнасилване, не генетична заплаха или заплаха за живота на майката, и т.н.) забременяването и това, което води към него, е човешка "дейност", предполагаща отговорност. Може да се чукаш "спортно", дето се казва, ама предпазването от нежелана бременност е отговорността и на двамата партньори. Изборът на партньора - също отговорност.

С лека ръка да създаваш и да унищожаваш човешки живот е неприемливо. Оправданията от рода "ама така се случи" не важат.
това е

вече съм отговорил на зададените от вас въпроси,но вие четете каквото ви се иска.аз казах,каквото трябваше,повече няма какво да кажа.говоря ви,че ЗА МЕН съзнателен избор дали да убиеш детето се не може да има,вие това не го разбирате,но продължавайте да споритераз казах как виждам нещата.Вие също казвате каквото си искате,но и отказвате да разберете какво имам предвид-ok.ПРАВО на избор дали да убиеш някого няма,без значение,че не е роден и че сте му родители.Но давайте спорете и подкрепяйте ПРАВОТО НА ИЗБОР.Аз няма какво друго да кажа.bye

# 364
  • Мнения: 1 520
И да наистина по времето на баба ми-много по-малко аборти и много по-малко стерЕлитет.

Ами пожелавам ти да живееш във времена като на баба ти Grinning Wink

Но ако контрацепцията е нещо непонятно на теб и на бабите ти, само ти ще си си виновна за последствията Joy
Не го казвам с лоши чувства...

# 365
  • Мнения: 6 727
И да наистина по времето на баба ми-много по-малко аборти и много по-малко стерелитет.

Баба ти коя година е родена и къде е живяла? Сигурна съм, че ще се учудиш как преди 50-60-70 години абортът е бил средство за семейно планиране в България. За съжаление и сега за някои хора е такова.

# 366
  • Мнения: 2 617
Сигурна съм, че ще се учудиш как преди 50-60-70 години абортът е бил средство за семейно планиране в България. За съжаление и сега за някои хора е такова.

Факт. Моята баба, лека й пръст, е родена 1925 година, децата си е родила през 50-те години на 20 век. И след това - 4-5 аборта поне, от самата нея го знам. Така че и тогава нещата хич не са били идеални. Сега поне има предпазни средства, достъпни и, общо взето, с доста висока степен на сигурност. Друг е въпросът колко хора ги използват по предназначение. Ето, ТОВА е въпрос на отговорност. В този пункт съм съгласна с последния пост на кир4о. Когато се повиши здравната култура у нас, ще намалеят абортите. А не когато бъдат забранени.

И последно - човек може прекрасно да разбира какво има предвид събеседникът му, както и да уважава правото му на мнение, но това съвсем не значи, че е длъжен да се съгласи с него.

# 367
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Потвърждавам и аз за абортите. Баба ми между двете си раждания има 8 аборта. От стерилитет, както е видно, не е страдала.

# 368
  • Мнения: 18 542
Струва ми се, че темата се измести и стана:

ЗА или ПРОТИВ абортите

 bowuu

# 369
  • Мнения: 0
На този въпрос винаги щи има две мнения

# 370
  • Мнения: 18 542
Това е ясно, но тъй като темата си има заглавие, защо извъртяхте? Придържайте се към темата, не да си пишете ей така да се трупат мнения опс в този подфорум мненията не се отчитат

# 371
  • Мнения: 0
Цитат
Това е ясно, но тъй като темата си има заглавие, защо извъртяхте? Придържайте се към темата, не да си пишете ей така да се трупат мнения

Защото винаги ще се появява въпроса : А защо въобще трябва да има аборт?

# 372
  • София
  • Мнения: 6 363
Идеята ми е ,че над нас има по висша сила,която решава нещата в природата-не знам дали е бог затова ще го нарека сила.Тази сила поражда баланса в природата.Колкото повече аборти толкова повече страдащи жени от стерелитет.

има висша сила, дръжки.

няма зависимост между нарастващия брой на абортите и нарастващия брой на стерилните. това ти схващане е плод на промиването на мозъци, което успешно реализират фармацевтичните компании, производители на хапчета против забременяване.

хората, които страдат от стерилитет, не от вчера се опитват да променят именно тая невярна и обидна представа у обществото, че стерилитетът е следствие от разюздан и безотговорен живот, поради което сами са си виновни.

апропо, в последните 50 години постоянно нараства процентът на мъжкия стерилитет. понастоящем, по данни на СЗО, над 60% от стерилните двойки са такива по вина на мъжа. сигур ще да е от нарастващия брой аборти...


# 373
  • Sofia
  • Мнения: 3 034
в тази тема се изписах такива глупости,сигурно и в останалия форум се пишат такива глупости,и то от жени,уж по морални и чисти същества.
Да.
И определено е нужно някой да ви спре.
Темата има заглавие.
Първата публикация има не само едно изречение.
Проповедите, анатемосването и обвързването на аборта с религията са тъкмо за сайта, цитиран нееднократно от вас и надлежно изтрит от мен.
Добре е човек да има чувство както за мярка, така и за собственото си място в света, бил той и виртуален.
Няма да трия много, за да няма отново недоразбрали.
Темата отдавна отиде на ... някъде.
Заключвам я!

Общи условия

Активация на акаунт