Как да науча бебка да заспива без носене, люлеене?!

  • 6 642
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 256
Щом има нужда гушкай си го.И аз се опитвах да я отуча моята ама не става и сега все още се гушкаме нанка ме и така се заспива

# 46
  • Мнения: 4 292
Истината е, че всяко бебе си е мноооого различно. Синът ми си заспиваше съвсем сам в собственото си креватче без въобще да съм го учила. Дъщеря ми още от болницата пищеше в несвяст докато не я гушна. Така си тръгна от самото начало и не си мислете, че не съм пробвала да я оставя да заспи сама - не става.  Wink Примирих се и толкова, наистина не ми тежи кой знае колко, а и не обичам да я слушам как плаче. Никак даже.

# 47
  • Мнения: 188
А моят син през деня заспива само с вода и биберон и леко полюшване.Опитвала съм какво ли не, но докато не му дам вода не заспива. А вечер заспива още докато яде

# 48
  • Мнения: 31 206
Както реши бебето, така заспива. Едно с биба, друго с палец в уста, трето с люлеене. но да оставяш дете да плаче за да го ушич не става , а и не е редно. няма да се научи със сигурност, а ще се изнерви и ще изнерви и теб и околните. Ако има нужда от гушкане да му се дава, ако има нужда от песни и кърмене какво по-хубаво.

# 49
zdraveite.Iskam da vi kaja 4e pri men zaspivaneto bez da ia nosia na race mi se vijda6e misiata nevazmojna.Stra6no ia biahme razglezili.Kupih si mnogo knigi i po4ti vav vsi4ki pi6e edno i sa6to i az se re6ih da izpolzvam tezi metodi,tai kato malkata ve4e stana na 10 meseca i dosta mi teje6e da ia nosia.Ta eto kakvo napravih az.Purvite 2 ve4eri ia ostaviah da si poreve vav staiata.V knigite pi6e6e to4no tova-4e 6te reve mnogo,no da ne se raznejvam ot tova.Ta ostavih si ia kato se ima v predvid 4e vtorata ve4er revaneto be6e po slabo i kratkotraino.Ostavih ia 10 min da si reve,vliazoh v staiata,slojih i bibata i zapo4nah da ia klatia po dupeto.Sled okolo 5min tia zaspa.Vse pak se be6e izto6tila i ot revaneto.Ta taka 2 ve4eri.Na 3-tata vmesto da ia ostavia sama v staiata i da reve,napravo ia slojih v legloto v udobnata za neia poza,slojih bibata i zapo4nah da i peia prispivni pesni4ki s klatene po dupeto i sled 10 min tia zaspa.I taka sme vsiaka ve4er ve4e 2-ra sedmica.
No iskam da vi kaja 4e re6ite li se ne triabva da se praviat nikakvi kompromisi.I na men mi stava6e ma4no da ia slu6am kak reve,no tova e samo 2-3 ve4eri.,kolkoto deteto da razbere 4e ve4e ne mu minava nomera,kolkoto i da pla4e.E poniakoga se slu4va i da i peia po 20-30 min ,no opredeleno sama si zaspiva ve4e ,a ne na race.Imam poznati koto decata im sa na po 2 godinki i zaspivat vse o6te na race.Tova mi se struva stranno i neredno.Vse pak sa si golemi ve4e.No kato im minava nomera i maikite go pozvoliavat taka moje da si otkarat i o6te 2 godini. Nadiavam se i pri teb da podeistva tozi metod.No 6tom pri nas deistva zna4i pri drugite niama da e problem.Uspeh!

# 50
  • Мнения: 162
И аз наскоро се зачудих докога ли ще заспива с носене, но се замислих, че всичко е въпрос на гледна точка. Реших да приемам тези моменти като още един подарен шанс да погушкам бебето си и сега я приспивам с голямо удоволствие, колкото пъти се събуди. И смятам така да си я приспиваме докато е нужно, напук на всички, които ни обясняват колко лошо сме я научили, че кое му е лошо да си гушкаш бебе (па макар и да боли гръб - ще мина  Grinning)

# 51
  • Мнения: 16
и ние заспиваме на памо, но друг начин няма  в леглото се дере  пробвала съм по половин до час плаче и като заспи се буди от това,че е плакал дълго  затова си го гу6кам и макар,че е тежък вече предпочитам 10 мин. пред часове плач.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 89
Въобще не ме интересуват съветите на другите! Моето дете заспива гушнато в мен, баткото навремето - също. Не ми е тежало, не съм се оплаквала. Няма да е винаги бебе и няма винаги да е в ръцете ми. Това са незаменими мигове и им се наслаждавам изцяло. За мен е крайно неприемливо да оставя бебето да се дере, само защото трябва да го дресирам, според нечии чужди разбирания.


Подкрепям напълно  Peace Габи вече заспива и сама понякога,но само в шезлонга. Аз по-скоро бих попитала как да я накарам да спи.... Ето ни и сега,почти 2ч. е,а тя упорито бръмчи с устичка и се хили.  По темата: трудно ми е,защото моята дъщеря свикна все да я разнасяме,заради ужасните колики,които имаше. Но специално за заспиването не ми е проблем-ако така се чувства по-спокойна,то аз съм готова да и го осигуря.

# 53
  • София
  • Мнения: 19
 навици трябва да се създават от първия час на бебето.
[/quote]
напълно подкрепям, моят беб заспива сам в  леглото си от първият си ден вкъщи. Peace




# 54
  • Мнения: 139
Четох,че това трябва да стане още от първия ден в къщи.Ние му изпуснахме края и до 1-та годинка се люляхме,друсахме.Сега заспива сам,но на спалнята и аз да съм до него и после го местя в кошарата.Не ми тежи.

# 55
  • Мнения: 666
Аз смятам, че първите три месеца бебето не бива да се подлага на каквито и да било методи и няма никакъв начин да се научи на лоши навици, то просто има нужда от топлината на майка си за да оцелее. След 4-тия месец може да го научиш да заспива само, ще ти коства 2-3 дена рев после свикват и заспиват много лесно, но аз го приложих това след 8-мия месец. За сведение моето дете съм го носила на ръце нон-стоп до към 6 месец, когато пропълзя и вече нямаше толкова нужда от мен, после обаче пак се носехме на ръце като сме на вън, защото не обичаше количката. Сега сме почти на 2 и няма никаква зависимост от мен, дори не мога да го накарам да върви до мен, така че гушкай си бебето и да не ти пука, после стават независими и край с гушкането. Аз сега за да го гушна моя трябва да го гоня  Grinning

# 56
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Синът ми до 1г го приспивах с люлеене,а от новородена заспиваше сама

# 57
  • Мнения: 666
zdraveite.Iskam da vi kaja 4e pri men zaspivaneto bez da ia nosia na race mi se vijda6e misiata nevazmojna.Stra6no ia biahme razglezili.Kupih si mnogo knigi i po4ti vav vsi4ki pi6e edno i sa6to i az se re6ih da izpolzvam tezi metodi,tai kato malkata ve4e stana na 10 meseca i dosta mi teje6e da ia nosia.Ta eto kakvo napravih az.Purvite 2 ve4eri ia ostaviah da si poreve vav staiata.V knigite pi6e6e to4no tova-4e 6te reve mnogo,no da ne se raznejvam ot tova.Ta ostavih si ia kato se ima v predvid 4e vtorata ve4er revaneto be6e po slabo i kratkotraino.Ostavih ia 10 min da si reve,vliazoh v staiata,slojih i bibata i zapo4nah da ia klatia po dupeto.Sled okolo 5min tia zaspa.Vse pak se be6e izto6tila i ot revaneto.Ta taka 2 ve4eri.Na 3-tata vmesto da ia ostavia sama v staiata i da reve,napravo ia slojih v legloto v udobnata za neia poza,slojih bibata i zapo4nah da i peia prispivni pesni4ki s klatene po dupeto i sled 10 min tia zaspa.I taka sme vsiaka ve4er ve4e 2-ra sedmica.
No iskam da vi kaja 4e re6ite li se ne triabva da se praviat nikakvi kompromisi.I na men mi stava6e ma4no da ia slu6am kak reve,no tova e samo 2-3 ve4eri.,kolkoto deteto da razbere 4e ve4e ne mu minava nomera,kolkoto i da pla4e.E poniakoga se slu4va i da i peia po 20-30 min ,no opredeleno sama si zaspiva ve4e ,a ne na race.Imam poznati koto decata im sa na po 2 godinki i zaspivat vse o6te na race.Tova mi se struva stranno i neredno.Vse pak sa si golemi ve4e.No kato im minava nomera i maikite go pozvoliavat taka moje da si otkarat i o6te 2 godini. Nadiavam se i pri teb da podeistva tozi metod.No 6tom pri nas deistva zna4i pri drugite niama da e problem.Uspeh!
[/color]

здравеите.Искам да ви кажа 4е при мен заспиването без да иа носиа на раце ми се вижда6е мисиата невазможна.Стра6но иа биахме разглезили.Купих си много книги и по4ти вав вси4ки пи6е едно и са6то и аз се ре6их да използвам тези методи,таи като малката ве4е стана на 10 месеца и доста ми теже6е да иа носиа.Та ето какво направих аз.Пурвите 2 ве4ери иа оставиах да си пореве вав стаиата.В книгите пи6е6е то4но това-4е 6те реве много,но да не се разнежвам от това.Та оставих си иа като се има в предвид 4е втората ве4ер реването бе6е по слабо и краткотраино.Оставих иа 10 мин да си реве,влиазох в стаиата,сложих и бибата и запо4нах да иа клатиа по дупето.След около 5мин тиа заспа.Все пак се бе6е изто6тила и от реването.Та така 2 ве4ери.На 3-тата вместо да иа оставиа сама в стаиата и да реве,направо иа сложих в леглото в удобната за неиа поза,сложих бибата и запо4нах да и пеиа приспивни песни4ки с клатене по дупето и след 10 мин тиа заспа.И така сме всиака ве4ер ве4е 2-ра седмица.
Но искам да ви кажа 4е ре6ите ли се не триабва да се правиат никакви компромиси.И на мен ми става6е ма4но да иа слу6ам как реве,но това е само 2-3 ве4ери.,колкото детето да разбере 4е ве4е не му минава номера,колкото и да пла4е.Е пониакога се слу4ва и да и пеиа по 20-30 мин ,но определено сама си заспива ве4е ,а не на раце.Имам познати кото децата им са на по 2 годинки и заспиват все о6те на раце.Това ми се струва странно и нередно.Все пак са си големи ве4е.Но като им минава номера и маиките го позволиават така може да си откарат и о6те 2 години. Надиавам се и при теб да подеиства този метод.Но 6том при нас деиства зна4и при другите ниама да е проблем.Успех!

# 58
  • Мнения: 1 121
Когато синът ми беше на 4 месеца го оставях в кошарата и излизах, мрънкаше си известно време и си заспиваше сам. Но ако беше започнал да се дере, едва ли щях да го оставя, най-вероятно щях да го гушна. За съжаление, обаче бабите ни развалиха дисциплината. И в крайна сметка, когато беше на 13 месеца го научих да заспива сам след 2 седмици рев.

Ако не можеш да я гледаш как плаче, приспивай я на ръце, другите да си гледат работата. Като имаш бебе всички се оказват големи разбирачи и дават хиляди "умни" съвети Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт