Ползите и вредите от телевизията, DVD в детската градина

  • 6 908
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 868
Зависи от това как ще се използва. Ако ще се пуска всеки ден по 1-2 часа, то това си е напълно да улеснят учителките и да използват ТВ като гледачка.

Ако го използват рядко (да речем, всички родители знаят, че в сряда или петък следобед децата ще гледат по около 1/2 час), е ОК. Образователни програми--за буквите или цифрите или такива, които учат на добри маниери, също става. Освен това, след филмчето ще дискутират ли защо това е било важно, какво децата са научили?  Ако това не се прави, ТВ си остава не-възпитателно средство за тая възраст .

С други думи, трябва да има родителски контрол или поне знание кога, по колко, и какво се гледа.

# 31
  • Мнения: 9 814
Didia , за съжаление с не са чак толкова много учителите като теб.
За да се направи това, което си направила ти се изисква поне малко желание и старание- нищо друго.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Didia  някой учители наистина прекаляват с детските филмчета. Например миналата година в групата на дъщеря ми се пускаха по 2-3 филмчета на ден и децата задължително трябваше да ги гледат, а който не мълчи и не слуша  му се караха. Детето ми се връщаше със червени очи от градина и недоволно, че не е играло с децата. Тогава бях побесняла. Разговарях с въпросните учителки , но ми се каза, че тези филмчета се пускат с образователна цел(Каква образователна цел намират в "Костенурките нинджи" само не разбртах newsm78) Ясно ми е , че децата са доста в групите, но това което се правеше с нашите деца беше безобрезие Thinking. Работата е там, че родителите си коментират един на друг, но никой не се усмели да повдигне въпроса. Аз обаче не оставих така нещата резултат имаша за кратко и после пак същата работа. Тази година не се прекалява толкова с филмчета, но пак се пускат. Яд ме е, че са задължителни. Жалко е , че не оцелих на добри педагози в детската градина на дъщеря ми и загубих доверието към тях. Винаги съм помагала с каквото мога за градината, но за съжаление учителите не им се занимава май много с децата. Може би и затова съм настроена негативно към тях, а зная, че има прекрасни педагози, които дават всичко от себе си.

# 33
  • Мнения: 7 386
                        Аз просто исках да ви обърна внимание на това,че техническите средства трябва да се използват в ДЗ и то по точно определен начин в УВП.В 21 век живеем и не може децата ни да не познават техниката.Как в Европа имат много повече технически средства и никой от родителите /не му минава и през ум даже/ да пита за полза и вреда от тях.Хората си знаят кое за какво е и не се измъчват от терзания как да се ползват . Laughing Надявам се и ,че при нас ще стане така. Peace

# 34
  • Мнения: 929
Аз съм против ТВ и ДВД в стаята в градината поради простата причина, че на учителките така им е по лесно - да им пуснат филмче и децата да зяпат и тя да е спокойна, вместо да се занимава с децата и да ги учи на нещо.

# 35
  • Мнения: 147
Аз съм против ТВ и ДВД в стаята в градината поради простата причина, че на учителките така им е по лесно - да им пуснат филмче и децата да зяпат и тя да е спокойна, вместо да се занимава с децата и да ги учи на нещо.
Много точно изказване! Hug Напълно съм съгласна с теб

# 36
Ами след като не се използва, защо да се купува се запитах аз.Всъщност аз също не съм против, но кой и как ще определя мярката.И защо да не е в друга стая където да се водят от време на време.Просто ми е чудно и странно.все пак тези пари, който ще се дадат може да се запазят и  в по-късен период да се използват.Странно аз дори се обадих в Министерството на образованието и се оказа, че не са забранени, но не са и разрешени.

# 37
  • Мнения: 7 386
              Егаси министерството  Sick Не помни,че е издало заповед , в която уточнява как и колко се ползват техническите средства в ДЗ и училищата,като са диференцирани съобразно възрастта на децата дори в училище.Става въпрос за ТВ,ДВД,компютри и всички останали .

# 38
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Didia , за съжаление с не са чак толкова много учителите като теб.
За да се направи това, което си направила ти се изисква поне малко желание и старание- нищо друго.
прочетох цялата тема и съм напълно съгласна ....

# 39
Здравей Didia прочетох за заповедта на министерството имали наистина и къде мога да открия?

# 40
  • Мнения: 2 331
Против съм да гледат картоон и другите канали, по които пускат детски филми, защото са много безмислени и грозно нарисувани.Свалила съм им филмчета на Дисни, които са подходящи за възрастта им и са много красиви, с ярки и контрастни цветове.И не на последно място са поучителни за децата ми.Контролирам и времето, което прекарват пред телевизора, разстоянието, от което гледат и съм сложила йонизатори в стаите.Така организирано, гледането на филмчета за мен не е вредно, а по-скоро ми помага да обясня доста неща на малчовците.
В градината купихме ДВД и им свалих филмчета, които са свързани с програмата, по която учат, с празниците по календара и песнички.Децата са доволни и им пускат филмчета след обяд, докато чакат да ги вземем и сутрин, докато се събират децата.Мисля, че не прекаляват.

# 41
  • Мнения: 112
   ТВ И ДВД има и в групата на  дъщеря ми.Честно казано яд ме е , но само защото  вместо интересни образователни филмчета  им пускат  всичко, което домъкнат родителите.А да ви кажа има родители, които нямат мярка и  подход.Разчитам само на  вярната преценка на учителките, но  никой не знае какво става там.Във всеки случай дъщеря ми  напоследък се прави на нинджа Shocked, върти мечове и се бие с невидими противници.И това е от филмите в градината.Опитах да  се възпротивя на родителска среща, но явно за останалата част от родителското тяло съм "паднала от Марс"...

# 42
  • Мнения: 1 100
При нас не е актуален проблемът, но принципно съм против - ако детето ми ходи на детска градина, то е за да играе с други деца, да се социализира, да придобива нови умения, т.е. учителките да го учат на нещо. Ако в детската градина ще гледа телевизия, тогава по-добре да е у дома - така и аз мога да се правя на детска учителка. Laughing

# 43
  • Мнения: 1 783
И аз съм против филмите в градината. Не мога да го разбера по същите причини, които и други казаха - игри, забавления, социализация. Телевизията пък е много вредна, да пускаш филми е едно, но телевизия, с реклами особено, е съвсем друго. Децата попиват всичко и едва ли това, което искаме да ги учим са рекламите. За мен си е чисто  промиване на мозъци. Отделно, че честото седене пред телевизора и компютъра, създава навици да се прекарва времето в седене и гледане, а не в активна игра с тичане и/или мислене. Гледането на телевизия е едностранен процес и децата се научават да бъдат забавлявани, а не сами да търсят забавления. Затова педиатрите в развитите страни не препоръчват гледането на телевизия или каквито и да е филми до 3 годишна възраст. Естествено, че ще започнат да гледат все по някое време и не бива да се ограничават напълно, но все пак това, което гледат трябва да е подбрано.

Синът ми ходи в частна, за половин ден и почти всеки ден гледат филмчета. Е не ми е ясно, кога намират време за тези 3 часа, които той е там и в които влиза и време за закуска, как намират време за телевизия  Rolling Eyes. Вместо да ги изкарат за 40 мин на въздух, те си пускат телевизора да им е по-лесно..... Казах, че не искам да гледа, те пак пускат, но го отделили, което също не е решение. И накрая се примирих и купих няколко диска, които да им пускат, защото изборът там е Том и Джери и Ну Погоди. За няколко месеца в градината ще се примирим. Иначе в къщи, ако гледаме, то е по нета основно англоезични филмчета, просто не съм намерила добри на български. Сега гледа Thomas the Tank Engine, Sesamе Street, и Татко Барба.

За градината купих Франклин, дайте идеи за други по-кратки и образователни филмчета, които може да се гледат. В чужбина има много от типа на улица Сезам или тези тук - http://pbskids.org/findit/index.html?campaign=fk_all, но на български сякаш няма добри варианти или поне аз не ги знам. Кажете, какво обичат да гледат децата ви.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз съм върл противник на ДВД в детската градина, защото има учителки, които злоупотребяват и то много!

Общи условия

Активация на акаунт