Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 17

  • 13 254
  • 290
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 328
Точно за тези на Аквасорс имах предвид и аз. Ами не знам, не сме ги тествали, само казвам че ги хвалят около мен..
Мисълта ми е.. следната Simple Smile Баща му примерно пие 2 пъти годишно по 20 дни комплексни витамини. Аз по някакви причини от 3 г. не пия. Сега съм си взела цитросепт, но и него забравям. И все още не сме се решили да даваме ли нещо в това време, да не даваме ли. И дали водорасли, дали коластра.. не знам. не съм чела достатъчно. И ако решим все пак, като е болен е хубаво да се подсилва някак си.. или не!?!? В общи линии нямам формирано мнение...

# 46
  • Мнения: 283
Точно за тези на Аквасорс имах предвид и аз. Ами не знам, не сме ги тествали, само казвам че ги хвалят около мен..
Мисълта ми е.. следната Simple Smile Баща му примерно пие 2 пъти годишно по 20 дни комплексни витамини. Аз по някакви причини от 3 г. не пия. Сега съм си взела цитросепт, но и него забравям. И все още не сме се решили да даваме ли нещо в това време, да не даваме ли. И дали водорасли, дали коластра.. не знам. не съм чела достатъчно. И ако решим все пак, като е болен е хубаво да се подсилва някак си.. или не!?!? В общи линии нямам формирано мнение...

Ами нашата лекарка хомеопат (с която с епознаваме от 16-17 години) ми каза да давам, ако искам превантивно "Осцилококцинум" веднъж седмично по 1/2 от дозичка и като имуностимулатор и противогрипно, но аз и това не давам на дребо!!!

# 47
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 419
Според мен е все едно дали даваме или не. Ако някой вярва, че това е стимул, да дава. Останалите по-добре да се въздържиМ. Praynig

Във връзка с болките на benitta със закъснение да споделя, че аз пия само Аулин/Нимезулид при мигренозните си пристъпи.

Наскоро във форума попаднах на обсъждане дали е безопасен при кърмене. Самата Хедра писа, че  в кърмата се излъчват нищожни количества от този медикамент, така че не е опасен за дребните, но пък може да навреди на директно употребяващите го (ако употребата не е спорадична и се ограничи до веднъж на 24 часа).

Аз обаче нямам друг избор, защото съм алергична към парацетамол, аналгин, ибупрофен, а и не ми помагат. Само аулинец ме спасява, при това невинаги (и кафенце чат-пат прилагам). Crazy

# 48
  • Мнения: 731
Светле, честит празник   bouquet

Като имуностимулант аз давам клеева тинктура, но се чудя има ли смисъл  Thinking

# 49
  • София
  • Мнения: 1 833
Аз смятам, че кърмицата е най - добрия имуностимулант. Малко скептично съм настроена към разни лекарства (било те и на билкова основа). Във всичко има химия.
Аз даже затова сега съм се замислила дали да му давам за зъбите "Дентокинд" - купих го, защото ми казаха, че помагало, но нещо сърце не ми дава да му го дам. newsm78.

# 50
  • Мнения: 287
Аз давам Клеева тинктура или Сребърна вода (Армакс http://www.armax.hit.bg/main_files/armax.htm) ,но само ако се разсополи.Давах рибено масло Ескимо ,за подсилване на апетита  Wink.Саностол след АБ.Бронхо-Ваксом за предпазване от инфекции на дихателните пътища.Последното изключително много ни помогна!!!!!Моята кърма няма такива вълшебни оздравителни свойства. Tired Само когато има стомашни проблеми е чудодейна. Grinning Иначе хремата като ни подхвана на около 2-3 месеца си я влачихме бая време.Едва преди месец и половина бихме втория Пентаксим-много я бяхме втасали с ваксините. Blush Все не беше достатъчно здрав ,но откакто пихме Бронхо-Ваксом и после сребърна вода направо сме десетката- няма хрема ,няма кашлица!!! Party Осцилококцинум ,не знам защо спря да ни действа в един момент.Клеевата тинктура я ползваме вече цялото семейство ,но само при нужда. Simple Smile
Home raider ,аз също не съм фен на тази серия Имунокинд ,Дормикинд ,Дентокинд и т.н. Абсолютно си противоречи с хомеопатията ,като са наблъскани вътре няколко "лекарства".Обаче сме ги ползвали  Blush Нямаха особен ефект. Вчера дадох Хамомила 30(CH) на своя глава ,но не подейства newsm78 -мишока се буди през час.Гърдите ми станаха като на дърта негърка. Mr. Green

Последна редакция: вт, 16 дек 2008, 19:01 от крокодил

# 51
  • Мнения: 8 242
Аз нищо не давам..
Като се разсополи - лекувам с хомеопатия.. Пу-пу досега повече от сополи не е имал.. И общо взето му минава за седмица  Peace
Но съм страшно доволна от хомеопатката ни  Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 8 242
Аз нищо не давам.. Нито превантивно, нито следвантивно..
Като се разсополи - лекувам с хомеопатия - класическа.. Пу-пу досега повече от сополи не е имал.. И общо взето му минава за седмица  Peace
Но съм страшно доволна от хомеопатката ни  Heart Eyes

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Духи, мако ще е спам за темата ама както сме почнали...
Коя и къде и е кабинета на хомеопатката ти?
Аз от както се е родила момата ще ходя да се запиша при една дето ми я похвали дружка... ама все не стигам до там. Пък и нали съм най-опасна в махалата...  Mr. Green Все успявам да се права и сама (дай Боже да не ми се налага да търся и по-сериозна помощ, де)

Иначе да си кажа за Дентокинда - давам ги и помага. Дори Рая като е в зъбна криза като види шишенцето и откача от радост  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 14
Привет на всички мами героини, които бих искала да помоля за съвет .Определено вие сте хората, които знаете отговора тъй като съм сигурна че много от вас са изпадали в същото положение.И така, проблема , ако мога да го нарека така е следния - Патрисия този месец навърши годинка ,до  шестия си месец беше само на кърма ,биберон така и никога не захапа , а и не и беше нужно имаше си естествен,с шишето сме на вие по скоро го приема за играчка  и пие от чаша ,с това завършва предисторията ,и започва същинската част ,постепенно кърменето денем започна да отпада , когато сме на разходка тя не се сеща, а в къщи се преспиваме на люлка , което успешно замества'' бибероната и  '', но какво се случва вечер ,вместо съня на Патрисия да стАва все по дълъг -напротив ,най - дългото ми непрекъснато спане е било три часа , като новородено е ,само че него можеш да го излъжеш , а нея не ,уж заспива , слагам я в леглото и веднага пак се събужда и почва да пищи, и да си я иска, и така по цели нощи.Винаги съм се гордяла, че кърмя не мисли, че и до скоро ми е тежало , не смятам, че съм готова и да я отбивам , тя още повече , но вече се чувствам като изцедена гъба Сутрин очаквам след ставане от леглото да видя как кожата ми се смъква от мен ,вече не мога и да спя докато тя блаженно си цока.Ако някои има идея коя ще е вълшебната биберона, която за малко би отменила моята или какво да бъде съдържанието в шишето, което би се понравило на голямото ми кърмаче, ще се радвам да го сподели.СЪЖАЛЯВАМ ЗА ДЪЛГОТО ОТКРОВЕНИЕ

# 55
  • София
  • Мнения: 1 833
Вenitta, а Дентокинда как го даваш - при нужда или превантивно, по колко хапчета на ден и как - разтворено във вода ли?

KRASI8201, преди месец пуснах тук един  подобен на твоя пост (цък). Мислех си абсолютно същото като теб, но въпреки че си мислех, че не е от зъбите, накрая се оказа, че изби едно зъбче отдолу. Така че, търпение - ще отмине.
Не че и сега след като изби пак не се гушка постоянно в мен и иска да си виси на цица, но аз го отдавам и на това, че почна все повече да се привързва към мен и да иска да е постоянно до мен. Чела съм в няколко книги, че след 1 годинка настъпва период, в който децата искат посточнно с майките си и  не искат  да се разделят с тях.

# 56
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
KRASI8201 ,и аз мисля,че е от зъбче.При нас Дентокинд-а успокояваше страхотно.Вече всички зъбки са ни избили и нощем ядем само 1-2 пъти.
Моето диване напоследък много трудно заспива.Наобяд особено е абсурд.Преди заспиваше със сукане,а сега не.Номера с чукането на таблата на леглото минаваше до вчера.Човекът просто стана и също ми чукна.
А с баща си заспива за секунди.Слага го в лятната количка и с две-три минавания из хола,е готов.
А когато вечер съм сама и трябва да заспят и двамата с баткото,просто не става.Заспиват към един-на сутринта голямото реве,защото му се спи за училище,а малкото спи до десет и така се въртим в омагьосан кръг.
Ох,оплаках се,дано ми олекне. Laughing

# 57
  • sofia
  • Мнения: 8 939
За имуностимулантите, мисля, че при някои хора(деца) действат, а при други -не. Моите на ходят по градини и тази зима имаха малко кашлица и сополи (засега). Борис като ходеше на ясла караше леко настинките, само хрема и гърло. Разни бронхити, пневмонии и пр. не е правил, та не ми се е налагало да взимам кой знае какви мерки.
Личното ми мнение, че клеевата тинктура и рибеното масло биха помагали повече от другите имуностимуланти. Някак си "по-натурални" са. Рибеното масло трябва да се приема непрекъснато, а клеевата тинктура мисля, че се даваха капките в зависимост от сезона.

Краси, това няма много общо с кърменето. Единственото кофти, че не можеш да спиш. Иначе дечко пак би се будил. Големият почна да спи стабилно след две години. Малкият нощем цоква по 1-2 пъти.

Бррр, в същия филм със спането сме се вкарали

# 58
  • Varna
  • Мнения: 603
Явно това с неспането е вирусно.И ние сме на същия хал.Добре,че каката спи в другата стая и тя заспива в 22, а малкото продължава да дивее до към 23. А до преди седмица кротко си заспиваше и тя към  21:30 - 22:00. Аз се смея и казвам,че е влязла  в купонджийския режим - т.е. подготвя се за празниците, само аз от време на време  Mr. Green

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 15:05 от gabonchi

# 59
  • Мнения: 14
Ние също си имаме батко на три и дежурните ми нощи с него не бяха много отдавна , но помня че на година и полвина той вече ходеше на ясла, аз на работа и спането си беше вече спане , но с шише с мляко , а в случая с малкия бозайник съм сигурна че тя се буди само за да  си поцока ,и то не от глад или зъби, а колкото и да се мъча да и напъхам шишето с мляко или сок, то все повече се дърпа , хората сега учат децата си да пият от чаша ,а пък ние наопаки да я заменим с шише,ако има някои друг с такива опити , но успешни да споделя.Благодаря на всички за приятния диалог , трябваше по -рано да се включа , че и вече ми омръзна да чувам дежурната реплика сама си си виновна да беше я отбила. 

Общи условия

Активация на акаунт