Има ли кърмещи мами, които страдат от мигрена?

  • 3 155
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 38
Аз също съм с мигрена, може би от 12-13 годишна доколкото си спомням. Имам спомен и че с майка ми обикаляхме по доста болници, правиха ми всякакви изследвания и.... нищо.
Лошото при мен е че освен с главоболие пристъпите са придружени и от временно влошаване на зрението, което си е чист кошмар.
 От само себе си открих, че при мен помага аспирин и то ако го изпия веднага в началото на пристъпа.
Факт е че съвременната медицина не може да се произнесе много категорично на какво се дължи този вид заболяване, нито да предложи адекватното му излекуване (не претендирам за сериозни медицински познания, само казвам какво съм чела)
За себе си открих, че хомеопатията може да ми помогне с постоянно решение на проблема. За това, като съвет мога да кажа, на мамите по съдба, да потърсят класически хомеопат и да не се отказват, защото може и да не се получи веднага.

# 16
  • Мнения: 161
Здравейте момичета,

Понякога и мен ме "напада" ужасно главоболие, просто не мога да гледам. Когато това станеше пиех Панадол, сега обаче не смея и изчаквам да ми мине. Понякога обаче болката е непоносима.
Имате ли представа дали това лекарство има съставки несъвместими с кърменето и ако може да се пие, каква е допустимата дозировка.

Много благодаря!

# 17
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
...Имате ли представа дали това лекарство има съставки несъвместими с кърменето и ако може да се пие, каква е допустимата дозировка...
Нали точно затова е тази тема и в нея всеки е споделил какво пие... Прочети предните мнения!! Naughty

# 18
  • Мнения: 1 100
На мен ми помага тази мудра, до 5 минути главоболието ми изчезва, а иначе може да продължи с дни:

Дясната длан е леко свита, с прибрани пръсти. Поставя се върху Третото око - между очите, като покрива носа. Лявата ръка лежи на бедрото, с дланта нагоре; или върху корема, с длан към тялото; или върху сърцето.

Другият лек е кафе с лимон, но е толкова отвратително, че предпочитам главоболието. Mr. Green



# 19
  • Мнения: 1 503
Аз страдах(минало време ,защото скоро не съм) от ужасно главоболие,което започна месеци след като родих.Точна причина не съм търсила...Предполагам е вследствие на безсъние ,много нерви и напрежение(при мен имам предвид).Имах почти ежедневно главоболие ,което е продължавало понякога и по денонощие -две.Болките бяха предимно в дясното слепоочие.Случвало се е да плача от безсилие ,а самото главоболие ,понякога е съпътствано с втрисане и повръщане.Скоро не съм получавала пристъпи и дано да не.Никога не съм пила лекарства за това (за добро или лошо).Да спомена и че 2 години след раждането аз нямах цикъл.И всъщност месеци след като ми се възстанови цикълът ,сякаш се отървах от тези тежки главоболия.

Общи условия

Активация на акаунт