Дядо Мраз в снега върви, тръгнал е на Февруарки дар да подари!

  • 17 934
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4
^desika^, за да си изчислиш сумата на обезщетението, ако излизаш болничен през декември, направи следното:
Сумирай брутните си заплати за периода юни-ноември /поне за сега аз разбирам така завареното положение - ако си в болничен 45 дни преди раждането от декември за база се взема старата, т.е. 6 месеца/. След това тази сума умножи по 90%. После сумирай и чистата заплата, която си получавала за същия период. Раздели всяка от сумите на 128 /това са работните дни за същия период/. Трябва да получиш средно-дневно обезщетение. Която цифра е по-малка - това е базата, на която ще се пресмята болничния. Всеки месец сумите ще са различни, защото се умножава това средно-дневно обезщетение по броя на работните дни всеки месец.
Като пример:
Брутна РЗ - 500лв., за 6 месеца - 3000лв., 90% = 2700, 2700:128=21,09лв.
Нетна заплата - 391.50лв., за 6 месеца - 2349лв., 2349:128=18,35лв. - т.е. това е дневното обезщетение, което умножаваш по работните дни през всеки от месеците на майчинството.
Дано да съм го обяснила ясно, че хич ме няма по обясненията ooooh!
един въпрос - в брутната заплата влиза само основната или и добавките към нея като прослужено време и т.н

# 31
  • Мнения: 238
В брутната заплата влиза всичко, което се облага с осигуровки и данък.

# 32
  • Мнения: 17
Здравейте...  Hug
Гледам, че говорите за колички... Чудна е количката ти wondertedy7 . Ние също взехме на Peg Perego - Pliko P3 и аз още не мога да и се нарадвам... такъв фен станах на тази марка и толкова я харесвам тази количката, че на моменти мисля, че лудвам  Joy И ние я взехме от тази годишната колекция и нашата беше последната и по-евтина  Laughing Вярно, че 1000 лева дадохме, но за мен си заслужава напълно... Честита ви покупка на вас и с радост да си я ползвате  Hug

# 33
  • Мнения: 4
  bouquet Мия, хич не съм наясно с тези неща
има ли някой който също щ есе опитва да работи по-дълго/напр.трябва да изляза на 21.12, но искам да работя до 31.12/, за да може декември да му влезе в базата за изчисление? Дали това няма да доведе до някакво обълкване! Аз имам достатъчно стаж и не ме притеснява това, но декември ми е по-силен откъм парички

# 34
  • Мнения: 80
Хоп в новата тема.Само хубав новинки в нея.
Тифани и  qquza.
Да сте живи и здрави, всичките ви мечти да се сбъднат и февруари, прекрасен, малък, пухкав бебо.
Фокси, много се радвам за вас, дано всичко да е Ок,  да се радвате на новото си жилище(макар и под наем) и все така да се съобразява свеки. Laughing.
Карбо, честити покупки, беше ми много полезна.
Сега ще дават за майчинството по БТВ.
 Hug
АААААААа-честито ми осмо квадратче.

# 35
  • София
  • Мнения: 186
Здравейте,мами!Само хубави новини да има в новата тема!!!
Тифани, newsm59  да си жива и здрава и много щастие ти желая!
Фокси,честит ти нов дом!Нека да ви е изпълнен с много щастие и детски смях!
Тони,браво на малкото ти борбено синче!!!Да расте с пълна сила!
Десика,радвам се за вашата принцеса!Дано скоро си е в къщи с мама и тати!
Карбо,честити ти придобивки-много хубави и полезни неща сте купили!Вие май почти сте готови с покупките.Само бебчо да не бърза да им се радва.... Wink
wondertedy7 ,и на теб честита ти количка,много е хубава!

Момичета,прочетете тази http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=355917.0 прекрасна тема!На мен,лично много ми хареса и мисля,че сега е много по-добре да четем такива неща,отколкото истории с трагичен край (лоши неща винаги ще се случват,но всичко е Божа работа).
Ние от другата седмица откриваме сезона на покупките-коледни и бебешки.Иска-ми се до началото на 9-я месец да сме приготвили всичко!В тази връзка-от кога мислите да си приготвите багажа за болницата?

# 36
  • Мнения: 242
Знаех си аз,че трябва друг да пусне темата...Autumnsphere,много, ама много ти благодаря,че си свършила работата вместо мен Hug Гледам вие бая мохабет сте врътнали и след малко ще се връщам да ви дочитам  Mr. Green А  сега да започна да се отчитам...Освен,че от утре започваме да се местим,другото е,че сега се върнах от доки.Бебетата се развивали много добре,като нормално бебе в тази седмица...Тежат вече по 1300гр и са големи около 35см. За последните 2-3 седмици съм наддала само половин килце,но доки каза,че корема ми, "на фона на крехкото ми телце" /цитирам го/  изглеждал вече така, все едно съм пред раждане Mr. Green Матката ми била вече много уголемена,затова и вече много ми тежи... Доки направи снимка на едното бебе,защото другото много шаваше и макар,че видеозона е от най-обикновените,съвсем ясно се вижда,че половината личице на бебо е в сянка,а на другата половина се вижда око,носле и устичка /даже по едно време си я отовори и ми стана тоооолкова сладко и мило Heart Eyes/.И просто от любопитство го попитах как са разположени бебетата,макар че мен не ме интересува,защото съм си секцио при всички положения...И двете са разположени седалищно.Затова не ми оставят мехура на мира разбойниците Joy
Това е от мен засега.Връщам се да ви чета,че доста се изписали докато ме няма Mr. Green

# 37
  • Мнения: 4
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на TiffanyMishelle и qquza! Бъдете много здрави, красиви, щастливи и усмихнати! Подаръците другата година сами ще си ги подарите!
Относно количките от чужбина има един проблем - ако нещо им се развали няма къде да им поемат гаранцията - аз също исках от Италия да си поръчам Чико, но ме посъветваха да я взема от тук, защото иначе не искат да ги ремонтират безплатно през срока на гаранцията! Но все пак Вие си преценявате

# 38
  • Мнения: 15
Здравейте на всички.
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ! Не знам кой точно какво празнува,  но го честитя! Не съм Ви чела от две теми назад. Моля се Кристиян да е добре. Сега той е най- важният  човек в нашата темичка!!!

а СЕГА - моля за внимание!

ОТДОЛУ НЯКЪДЕ ТРЯБВА ДА МИ СЕ Е ПОЯВИЛА ВТОРА ЛИНИЙКА!!!!
ОТ ДНЕС СЪМ ГОСПОЖА!!!! - БРЕЙ, БРЕЙ!
чАО вИ ОТИВАМ ДА ПРАЗНУВАМ С МЪЖО И КУМУВЕТЕ НИ! щЕ С ЕНАПИЯ С МИНЕРАЛНА ВОДА! малко съм развълнувана, извинете ме!

# 39
  • Мнения: 80
Фокси, ако ми кажеш къде ги криеш тези две бебета  newsm78.Коремчето ти не е малко, но за две-евала.Прекрасни новини, успешно местене утре.
Тони, прекрасни новини и за Криси, ако можеш всеки ден да се промъкваш така  Hug
Е току що казаха по новините, че ще се гледа 12 месеца назад, само че аз имам два месеца прекъсване-нещо немогат да се разберат-да имаме 12 месеца стаж или последните 12 месеца да ни е стажа, абе глупава работа, но каквото е това е.
 bibi_iv -честито госпожо, пожелавам ви прекрасен семеен живот и сладкия подарък февруари.

Лека вечер. Hug

# 40
  • Мнения: 17
И аз имам два месеца неплатени от тези 12  Whistling ама какво да се прави...късмет  hahaha За 6 години нямям неплатен, нямам болничен...а сега като ми трябват 2 неплатени..... Confused ама карай.....

# 41
здравейте момичета,аз пак съм на линия за малко,видях че за колички си говорите и реших да ви кажа моите любими модели:на 1-во място тази,която аз купих(качих я в албумчето) но сега като разбрахме че си чакаме момиченце на мен ми се иска да е розова http://www.crocodilebaby.com/site_assets/www.crocodilebaby.com/i … y%20base_pink.jpg и може би ще я продам моята на една приятелка с 100-200 долара по-евтино въпреки,че все още не е използвана и ще вземем тази,но както и да е.Други,които са много добри са
1) http://www.ilovemybaby.org/images/bugaboo_by_bas_stroller.jpg http://img.alibaba.com/photo/101271518/Bugaboo_By_Bas_Kosters_Stroller.jpg - тази я има една фр,като моята е,само че цвета и картинките са различни,защото беше от някаква колекция там
2) http://www.comparestoreprices.co.uk/images/fi/firstwheels-city-e … stroller-pink.jpg
3) http://images.craveonline.com/article_imgs/Image/bugaboo-bee-stroller.jpg
4) http://www.stokkexplory.eu/ergonomic-stroller.jpg - за малко щях да си купя такава,но реших да остана на познатата багабу
5) http://www.threepinktrees.com/wp-content/uploads/2006/11/stroller.JPG - тази я има една приятелка,която живее във Франция,но я беше купила от Америка,докато ми беше на гости,и все пак когато нещо с количката не беше наред във Франция и я оправиха с гаранционната карта.Иначе е супер,ако имаш едно по-малко и едно по-голямо дете
А иначе вече половината ми приятели се изредиха да ме поздравяват и вече няма място от подаръци,свекървата ми подари едно много хубаво легълце за бебка докато сме тук,а и когато се върнем в Ню Йорк,но утре като намеря снимка ще я кача да я видите.Свекъра ми подари едни много хубави обици,а милото щял да започне с подаръците чак вечерта.Е,това е от мен,че сега пак ни дойдоха гости

# 42
  • Мнения: 242
И така,прочетох ви Mr. Green
бульовче,браво,кака! И моя мъж се дърпаше в началото,ама после като видя каква прическа му избарах...ела да го видиш сега...вече 2 години само аз го постригвам.Добре че остави в моите ръце,че иначе щеше да прилича на ритана зелка Mr. Green
toni_83 супер новинки за бебчо Криси Hug Много ,ама много се радвам Laughing
emym душицо сладка,как да не липсваш... Hug Липсваш ни във всяка минута,но ние си те знаем,че си скрита лимонка и няма те,няма те и изведнъж...голям,синтезиран и хубав пост  Mr. Green  bouquet
bibi_iv ЧЕСТИТО,ГОСПОЖО!!! ПОЖЕЛАВАМ ВИ НА ТЕБ И НА МЪЖЛЕТО ЦЯЛ ЖИВОТ ДА ОПИТВАТЕ САМО ОТ СЛАДОСТИТЕ НА БРАКА  bouquet
wondertedy7,количката е супер.Толкова харесвам този тип колички и много ме е яд,че няма такива за близнаци....Или дори и да има ще струват колкото една кола,примерно newsm78 Айде,няма нужда Crossing Arms
zitka ,мерси за комплимента,миличка Hug  Незнам как изглеждам в очите на другите хора,но в случая изобщо не ме интересува,че корема ми бил станал огромен,като за пред раждане...Най-важното за мен е,че бебетата ми се развиват като всяко друго "единично" бебе в тази седмица  Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 1 796

bibi_iv честито, да сте живи и здрави и мнооооого да се обичате!

Тони, много се радвам, че си успяла да видиш пак Криско, само така Hug

Фокси доста са пораснали юнаците, браво на тях Grinning

# 44
  • Мнения: 60
kuco pate можеш да излезеш болничен след 31,12,08 т.е. от 01.01.09, като за съгласно чл.30 ал. 3 от Наредбата за медицинска експертиза на неработоспособността представяш служебна бележка от работодателя, че си работила тези дни ( т.е. от 21-ви до края на годината) и я представяш на гинеколога и той я съхранява в личния ти амбулаторен картон! Аз спецално така ще направя защото ще работя до 31.01.09г.! Така ще ти влезе декември като база и съответния висок доход!

Общи условия

Активация на акаунт