Семейство с 8 деца има спешна нужда от легла, маси, столове и др.

  • 13 564
  • 152
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 274
Ако някой е говорил с въпросната потребителка - нека пише.
Може да е някой, който само се представя на тази жена.
Имаш предвид, че някой друг може да се представя вместо нея, така ли ?  Thinking
Извинявай, но не те разбрах... 
Embarassed

# 16
  • Мнения: 1 572
И според мен е помолила някой друг да го пусне това тук , те може би сега са заети с правенето на 9-тото .

# 17
  • Мнения: 4 138
ще ме извините, ама аз пък шапка им свалям на тези хора.
децата са дар от Бога. а те определено са куражлии. башата работи, за да ги храни. всички изглеждат добре, мили и възпитани са.
многодетните семейства се ползват с предимства. и така трябва да бъде. защо общината до този момент не им е дала жилище, а.
разпродават на смешни цени общински жилища на хора с достатъчно пари, а за 8 бъдещи данъкоплатеца жилище няма.
разбирам да бяхме правова и социална държава.........
ако бяха да речем в германия, подобно чудо никога нямаше да има. без социално жилище нямаше да са след 3 тото дете.
да не говорим за детските и надбавките всеки месец.
да не би бащата да не работи, да не би майката да не дава достатъчно труд с тези 8 деца.

пенсиите ни един ден ще ги плаща филанкишията.

ама че аргумент, оставяла децата сами. дръндрън. като че ли сума ти семейства с по две деца не го правят.

кво ви става бе хора, едно нормално българско семейство има 8 деца и ги обича. личи си.
това, че ние нямаме дупе малко да се лишим малко от материалното и да даваме и вземаме повече обич, не прави тези хора престъпници. или асоциални.

# 18
  • Мнения: 3 634
Немога да се съглася с теб!  Peace
Не е въпросът само да се множим и да чакаме държавата да се погрижи за нас. Все пак те четири години не са си плащали наема, затова им отнемат общинското жилище. Броят на децата си е тяхна работа, но това е безотговорно. Имаме семейства с тризнаци, настанени в общински жилища и всеки месец отделят 140лв за наем.

А на майката децата са дар от все различни "богове"...  Drunk

# 19
  • Мнения: 6 274
ще ме извините, ама аз пък шапка им свалям на тези хора.
децата са дар от Бога. а те определено са куражлии. башата работи, за да ги храни. всички изглеждат добре, мили и възпитани са.
многодетните семейства се ползват с предимства. и така трябва да бъде. защо общината до този момент не им е дала жилище, а.
разпродават на смешни цени общински жилища на хора с достатъчно пари, а за 8 бъдещи данъкоплатеца жилище няма.
разбирам да бяхме правова и социална държава.........
ако бяха да речем в германия, подобно чудо никога нямаше да има. без социално жилище нямаше да са след 3 тото дете.
да не говорим за детските и надбавките всеки месец.
да не би бащата да не работи, да не би майката да не дава достатъчно труд с тези 8 деца.

пенсиите ни един ден ще ги плаща филанкишията.

ама че аргумент, оставяла децата сами. дръндрън. като че ли сума ти семейства с по две деца не го правят.

кво ви става бе хора, едно нормално българско семейство има 8 деца и ги обича. личи си.
това, че ние нямаме дупе малко да се лишим малко от материалното и да даваме и вземаме повече обич, не прави тези хора престъпници. или асоциални.

Явно не си слушала достатъчно....  Naughty
Дала им е жилище Общината...
Но тъй като никой не е намерил за необходимо да си плаща смешният наем от около 20 и няколко лева на месец, в продължение на N брой години, за това същата тази "лоша" Община ги е изхвърлила...
И с право...
И не мога да им свалям шапка...
За мен това са безотговорни хора...
Само от любопитство - ти колко деца имаш ???
 Thinking

# 20
  • Мнения: 6 274
... Имаме семейства с тризнаци, настанени в общински жилища и всеки месец отделят 140лв за наем. 
Съгласна съм с теб, но за наема май не знаеш точно...
В блока срещу нас живее една баба(!!!) в двустаен, Общински  апартамент и плаща 28 лева наем
...  ooooh!

# 21
  • Мнения: 3 634
... Имаме семейства с тризнаци, настанени в общински жилища и всеки месец отделят 140лв за наем. 
Съгласна съм с теб, но за наема май не знаеш точно...
В блока срещу нас живее една баба(!!!) в двустаен, Общински  апартамент и плаща 28 лева наем
...  ooooh!

Ползват много голям апартамент в хубав квартал, холът е над 20кв.м. Информацията ми е от миналата седмица.  Peace

# 22
  • Мнения: 6 274
... Имаме семейства с тризнаци, настанени в общински жилища и всеки месец отделят 140лв за наем. 
Съгласна съм с теб, но за наема май не знаеш точно...
В блока срещу нас живее една баба(!!!) в двустаен, Общински  апартамент и плаща 28 лева наем
...  ooooh!

Ползват много голям апартамент в хубав квартал, холът е над 20кв.м. Информацията ми е от миналата седмица.  Peace
Ааааа, така може....  Peace
Ама и така да е...
140лв. са смешна сума за наем в София...
А те със сигурност не са били в някой баровски квартал и представяш ли си щом не са плащали този наем, как ще плащат каквото и да било друго ???

# 23
  • Мнения: 4 138
явно това за наема съм го пропуснала. нали жилището е кризисно, за временно настаняване. нейсе. все пак за мен е недопустимо общината в продължение на 4 години да не даде на тогава 8, а сега десетчленно семейство социално жилище. не ми се вярва да не са подали още с влизането си там молба.
ако вас някой 4 години ви прави на маймуни, вие ще си плащате ли наема. не е извинение, ама е довод.
не ги оправдавам напълно, но мисля, че и те си имат доводи.

просто нека не бъдем крайни. виждала съм семейства, които с едно или две деца са в доста по-тежко положение, не им се работи, децата са невъзпитани и зле гледани. тези хора не ми направиха такова впечатление.
другото, което много ме ядоса е защо са ходили да плашат децата, че ще ги отведат.

не забелязах държавата да ги гледа кой знае колко добре. жилището E за временно настаняване, хеле пък банята, на вас харесаха ли ви, щото на мен не.

вярно е, че децата са много. впрочем, от колко бащи са. newsm78

и на теб да отговоря, Джуличка. имам едно дете. осиновено. не мога да имам биологични свои деца. предполагам, че ако можех, щях да имам много bowuuама Господ на бодлива крава.............. Wink
предвид възрастта ми, въпреки всичко, мисля да се сдобия с още 4 в следващите години. поне това ми е програмата минимум.
но определено няма да ги гледам сама. прекалено стара и егоистична съм станала........нервите ми не са това, което бяха.
естествено е семейното планиране. да останеш само с едно или две деца в днешно време е нормално.

но няма да порицая тази жена, че е родила децата. ако наистина провинението им е само  неплатен наем, не мисля, че е толкова трагично.
другото е, че все пак не живея в българия и съпоставям тукашната социална политика с тази на германия. там човек би могъл да си гледа децата 8 на брой съвсем нормално с регулярната помощ, която се отпуска. като допълнение към доходите, детските и помоща за наема. не случайно чужденци, идващи от държави с по-скромни условия на живот раждат по три и повече деца. общественото мнение обаче не се бунтува много, защото това са бъдещите данъкоплатци на германия, а и там, както у нас, прирастът на населението е катастрофален........

вярно, не се случва всеки ден някой да има толкова деца. мен вече не ми стиска. и то не по материални причини. бих могла да отгледам 20, ако е само до това.
на повечето от нас не ни стиска да имаме даже второ, защото е стрес и голям ангажимент.

да имаш повече от две деца се води напоследък едва ли не асоциално. определението - нормални условия за живот е станало доста относително.

ако тези хора не работеха, не си гледаха децата, бих ги съдила. но бащата работи и то не малко, за да храни семейството.
засега единственото им прегрешение е, че не са си плащали 4 години наема.


и не мисля, че 140 лева е смешна сума за наем на общинско жилище в софия.  тези жилища се водят социални, защото са с ниски наеми за хора в неравностойно социално положение.

Последна редакция: вт, 16 дек 2008, 10:30 от matakosmata

# 24
  • Мнения: 4 138
последно, кой е пуснал темата. аз съм склонна много да помогна, но искам да съм сигурна, че ще е именно на тези хора.

# 25
  • Мнения: 6 274
Matakosmata, за съжаление Господ понякога дава именно на такива, които не ги е грижа кой знае колко за децата...
Това, че ти не си родила твоето детенце няма значение в момента...
Въпросът е, че имаш само едно...
Да ти е живо и здраво, ама я ми кажи - ако ти живееше тук, в България и нямаше възможност да гледаш 8 деца щеше ли да ги "родиш" (в твоя случай не е раждане, но ти пак си ги гледаш, така, че е същото) и да ги обречеш на мизерия ???
Не мисля....
Самият факт, че тази жена вижда, че не може да се справи дори и с две или три деца, а продължава да ражда на мен ми говори, че за нея децата съвсем не са това, което за теб и за мен...
Помни ми думата, че това няма да е окончателната бройка на семейството й...
Ще създаде още дечица, които също да мизерстват...

# 26
  • Мнения: 4 138
отново пледирам да не сме крайни. знаем само част от историята. неплащането на наем за жилище, което по принцип е само за временно настаняване също подлежи на проверка. целите 4 години ли не са плащали наема. никога ли не са го плащали.

нашите критерии за гледане на деца не важат за тази жена. има семейства с много деца, които живеят много скромно и за околните са луди, но се обичат, сплотени са и са задружни.
не казвам, че това е начинът. но пък и не осъждам. просто разликата в гледните точки и ценностната система кара хората да разсъждават различно едни от други.
бих помогнала на драго сърце и ме интересува наистина историята на това семейство.
нека да им дадем шанс все пак. може пък да имат какво да ни кажат.

# 27
  • Мнения: 6 274
Не знам...
Аз съм скептично настроена към подобни случаи...

# 28
  • Мнения: 4 138
аз винаги се доверявам на интуицията си. остава да звънна и да отида на място, пък да видим...........
само едно нещо малко ме смути. желанието за памперси, но именно на марката ПАМПЕРС. има доста по-евтини варианти.

# 29
  • Мнения: 6 274
аз винаги се доверявам на интуицията си. остава да звънна и да отида на място, пък да видим...........
само едно нещо малко ме смути. желанието за памперси, но именно на марката ПАМПЕРС. има доста по-евтини варианти.

Ами аз ти казвам, че нещата май са......странни....  Thinking
Ама добре де...
Чакай, че аз пак се замислям...
Нямат пари дори за памперси....
Че за какво имат тогава ???
Нима тези деца стоят гладни, голи и боси ???
Не е нормално, извинявай...
Както и да го гледаш не е нормално...

Общи условия

Активация на акаунт