410 дни платено майчинство - мисията Е възможна - 2

  • 53 568
  • 322
  •   1
Отговори
# 315
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Бумеранг, мерси.,  А няма ли някакво друго обезщетение, за това че ...един вид ме уволняват или съкращават когато съм в майчинство? и след това ако реша да си гледам детето до навършване на 2 години...? Има ли някаква пречка с майчинските?

Няма обезщетение,защото това не е уволнение или съкращение,а закриват фирмата.Както е написала Бумеранг ще получаваш обезщетение до 410 я ден,но след това до 2 години на детето няма да получаваш майчинство.
Варианта е след 410 я ден да те назначат във фирма на приятел и от там да излезнеш в майчинство,като е достатъчно да отработиш само 1 ден.

ПП-наминавай и към сватбата орг.От много време не съм те засичала там  Peace

# 316
  • София
  • Мнения: 413
Бумеранг, мерси.,  А няма ли някакво друго обезщетение, за това че ...един вид ме уволняват или съкращават когато съм в майчинство? и след това ако реша да си гледам детето до навършване на 2 години...? Има ли някаква пречка с майчинските?

Няма обезщетение,защото това не е уволнение или съкращение,а закриват фирмата.Както е написала Бумеранг ще получаваш обезщетение до 410 я ден,но след това до 2 години на детето няма да получаваш майчинство.
Варианта е след 410 я ден да те назначат във фирма на приятел и от там да излезнеш в майчинство,като е достатъчно да отработиш само 1 ден.

ПП-наминавай и към сватбата орг.От много време не съм те засичала там  Peace

 Hug Heart Eyes Hug Heart Eyes Hug

# 317
  • Мнения: 13
здравейте!!имам следния въпрос-през март детето ми навърши една годинка и през април разбрах че съм бременна.прекратих първото майчинство и си пуснах 55 дни отпуска .след това смятам да продължа с бонични докато родя!!въпроса ми ще има ли разлика в майчинството между първото и второто.трябва ли непременно да се върна на работа за да нямам разлика.благодаря ви предварително ще ви бъда много благодарна ако ми дадете отговор

# 318
  • Мнения: 425
Най - добре попитай в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=385499.0 Има много компетентни мами и със сигурност ще ти помогнат.

# 319
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
здравейте!!имам следния въпрос-през март детето ми навърши една годинка и през април разбрах че съм бременна.прекратих първото майчинство и си пуснах 55 дни отпуска .след това смятам да продължа с бонични докато родя!!въпроса ми ще има ли разлика в майчинството между първото и второто.трябва ли непременно да се върна на работа за да нямам разлика.благодаря ви предварително ще ви бъда много благодарна ако ми дадете отговор

Най - добре попитай в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=385499.0 Има много компетентни мами и със сигурност ще ти помогнат.

Вече ти отговорих в Темата "майчинството - счетоводно".

# 320
  • Мнения: 840
Ще попитам и тук, ако някой може да ми отговори Praynig
Момичета, много ще съм благодарна, ако някой може да ми обясни какви документи се подават в НОИ,  за остатъка до 410 календарни дни

Поради различни обстоятелства се налага да се оправям сама, а идея си нямам за какво става въпрос. Та имам следните документи:

1.Молба-Декларация за изплащане на парично обезщетение при бременност и раждане на основание чл.50 и 51 от КСО за остатъка от 135 до 410 календарни дни

2.Заповед за отпуск

3.Удостоверение за раждане

4.Придружирелно писмо

Дали това е достатъчно. Трябва ли да нося и Приложение 12 - ДЕКЛАРАЦИЯ за промяна на обстоятелствата за изплащане на парични обезщетения и/или помощи от държавното обществено осигуряване

Много ще съм благодарна, ако някой който е запознат ми помогне да се оправя с тази каша

# 321
  • Мнения: 1
Искам да попитам някоя майка може ли да ми каже?
Ако работя на 6 часа и сам до април 2010 г. на срочен договор, а термина ми е септември трябва ли да ме осигуряват на втори тр. договор след това или е подобре да се осигурявам о6те от сега и според вас на колко заплата да да вземам после що-годе хубаво майчинство и колко време, може ли до навършването на 2 години на детето. Благодаря на тези които ми отговорят или ми дадат пример с тях.

# 322
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
noritka ,на колкото повече пари се осигуряваш и колкото по-дълго време /в идеалния случай 12 м/,толкова по-добре.Щом си на 6 часа предполагам,че те осигуряват на по-малко то минималната или около нея.Ако не целиш високо обезщетение,започни работа малко преди издаването на 45 дневния болничен.Ако направиш така,ще взимаш първата година около 190 лв,а втората 240 лв.Приемам,че има 12 м стаж прец целия си живот

Общи условия

Активация на акаунт