Моля за спешен отговор !!!

  • 2 838
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 274
Според мен си направила идеалният избор с "Шейново"...  Peace

Чак пък идеалния... стига бе! По-добре в Майчин дом или Токуда. Малко в скоби - няма такова неща като "идеално" в здравната ни система.
Това е според теб, обаче...
Според мен пък, е точно обратното...
Момичето пита и всеки си казва мнението...

# 31
Аз съм правила аборт по желание в Майчин дом. Имаше и момичета на по 114-15 години и мога да кажа, че отношението към всички е еднакво - хайде по-бързо, нямаме време. Но не вярвам лекарите да са се държали точно по описания начин с подхолването и т.н. Психическото ми състояние беше такова, че можех много неща да приема като лична обида, но от гледна точка на времето ми стана ясно, че хора, които са свикнали да израждат на ден по няколко бебета, едва ли се радват на една тумба народ, искащи аборт. Това е лично мое мнение.  Та да не се отплесвам, разказът според мен е преувеличен, защото момичето е било наранено емоционално от приятеля и и от създадената ситуация.
Раждах в Шейново и съм много доволна, без уговорки. Лежала съм за задържане в майчин дом и ме оставих 3 дена без преглед, защото беше бабин ден, в следствие на което се наложи кюртаж по медицински причини. Та както каза някой по-нагоре, няма идеално здравно заведение, за което да не се говорят както прекрасни, така и ужасни неща

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 4 725
Аз не знам какво да кажа. Момичето пише, че не взим анаркотици, но аз май не съм убедена ... мног ми е странен този разказ.
Аз също съм преживяла аборт в Шейново, не по мое желание, без да имам лекар и честно казано , освен че чаках до 2ч. през нощта, за да ми дойде реда, абсолютно нищо друго лошо или грубо не съм видяла. Напротив, бяха много готини , а аз много изплашена, нещастна и неспираща да рева.
Така че бременей си спокойно и не вярвай на всичко, което четеш  Hug

# 33
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
... но от гледна точка на времето ми стана ясно, че хора, които са свикнали да израждат на ден по няколко бебета, едва ли се радват на една тумба народ, искащи аборт.

И като не се радват трябва задължително да го покажат ли? Да ти кажа, че и на раждащи не се радват много - много.
Джуличка, мир - и аз само си казвам мнението. Не искам да разказвам подробности за раждането, но отношението на персонала беше ужасно от миг първи до изписването - всички с едно-единствено изключение / жалко, че не записах името на жената / - е, аз ли съм най-големия карък на света?

# 34
  • Мнения: 6 274
...Джуличка, мир - и аз само си казвам мнението. Не искам да разказвам подробности за раждането, но отношението на персонала беше ужасно от миг първи до изписването - всички с едно-единствено изключение / жалко, че не записах името на жената / - е, аз ли съм най-големия карък на света?
И аз не съм най - голямата късметлийка, но попаднах на страхотна жена...
Акушерката ми...
Лекарката първият път беше тотален непукист, но не се е държала лошо с мен...
Просто не се е държала никак, ако трябва да сме точни...  Whistling
Спеше, докато аз раждах...  bowuu
Но аз съм много доволна от това, защото на мен ми беше достатъчна акушерката ми - друг не ми трябваше...
Сега, третия път имаше доктори колкото щеш...  ooooh!
Този, който беше до мен, докато раждам, всъщност се казваше Вътев или Вътов...
Така и не му запомних името на човека... Embarassed
Много готин, страшен пич и голям майтапчия...  Peace
Санитарките бяха много мили, даже едната като чула, че искам вода и веднага отиде да ми донесе, без да я моля конкретно нея...
А вода знаете, че уж не давали...  Thinking
Акушерките също бяха много добрички - моята, Бенджи (тя беше на второто ми раждане), Мишето, Иренка или Иринка и още една мисля, че беше, но нейното име не запомних...
Не мога да кажа лоша думичка за тях, разбираш ли ???
Е как да не хваля тези хора, благодарение на които съм била най - щастливият човек на света в онези мигове ???
Айде кажи ми ти .....
Иначе - мир, да...      bouquet
Аз не съм искала да се карам с теб или с който и да било... 
Naughty

# 35
  • София
  • Мнения: 44 262
Според мен си направила идеалният избор с "Шейново"...  Peace

Чак пък идеалния... стига бе! По-добре в Майчин дом или Токуда. Малко в скоби - няма такова неща като "идеално" в здравната ни система.

в майчин дом и пари да ми дават не бих стъпила.....

# 36
  • Мнения: 915
Аз имам много време дотогава (живот и здраве, де), но все пак прегледах доста сериозно темите за различните болници, защото ми се искаше да се ориентирам и да ме следят там, където и смятам да раждам. Ами не можах да реша, но стигнах до извода, че за всяка болница има поне по една ужасна история (за по-големите - Шейново, Майчин дом - по няколко). Мисълта ми е, че каквото и да беше решила - все можеше да се натъкнеш на нещо подобно. Може би е по-добре да не четеш вече такива неща - щом вече си решила.  Simple Smile  Стискам ти палци  Peace

# 37
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Според мен си направила идеалният избор с "Шейново"...  Peace

Чак пък идеалния... стига бе! По-добре в Майчин дом или Токуда. Малко в скоби - няма такова неща като "идеално" в здравната ни система.

в майчин дом и пари да ми дават не бих стъпила.....

То като че ли безсмислено си чешем езиците / клавиатурите тука, авторката май ни заряза, но за последно да напиша дума-две в тази тема. Разбирам те, доста се колебах дали да посочвам конкретни болници, но тъй като съм била и в Майчин дом, и в Шейново, поне моят опит сочи първата като по-добра, далеч от идеална, но все пак по-добра. За пореден път се убеждавам, че е въпрос най-вече на късмет - какъв екип ще ти се падне, какви акушерки по-късно. Чудя се за Токуда - зълва ми ражда там скоро, доволна, но не разказа много. Може би някой друг?

# 38
  • София
  • Мнения: 44 262
Майчин дом, аз не съм била там...но майка ми е раждала там...тогава при д-р Слънчева....и знам, че ако зависи от мен аз там детето си никога няма да родя....
За токуда... и те си имат издънките...освен това ми прави впечатление че предпочитат секциото....нямат време да се разправят с много нормално раждащи...което не ми прави добро впечатление...иначе има огромна тема в здравния за болницата с доста подробни впечатления ако те интересува.
За шейново - нямам наблюдения...като цяло повечето отзиви са добри...една приятелка лежа докато роди там 2 седмици, роди без да плаща и беше доста доволна..
Аз лично родих в Тина Киркова и за мен това беше идеалният избор (подчертавам ЗА МЕН-ТОГАВА.сега не съм се интересувала, може би пак там бих избрала може би другаде...но ми е далече от главата Wink)

Общи условия

Активация на акаунт